Заедно или поотделно...

  • 2 515
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
... ще платите?
Имаме си с мъжа ми любим ресторант, където всеки месец
на определена дата ходим да си ядем той морските деликатеси,
аз мойте енчиладас. Персоналът ни познава много добре.
И въпреки това винаги ни питат, като донесат сметката,
дали ще платим заедно или поотделно.
Аз винаги отвръщам: "Заедно. Той."
Защо го правят? Знаят, че сме семейство.
Вие за или против сте всеки сам да си плаща папото?

# 1
  • Мнения: 2 212
Те го правят, защото явно им е такава политиката на ресторанта. Ние винаги си плащаме заедно  Peace

# 2
  • Мнения: 3 146
ее, Лиске сега нали знаеш какво ще стане?
Чужденците са тъпанари и егоисти и си плащат отделно ( което не е нормалното), а ние, българите сме си супер готини и си плащаме заедно. Нищо , че после в къщи може да пада и як кютек. Ние сме си супер.
Та дискусията ще е в този смисъл, вЕрвай ми! Grinning

# 3
  • Мнения: 6 167
винаги плащаме заедно,защото сме семейство
по-често той плаща , тоест, вади парите от неговото портмоне, понякога аз вадя от моето.
иначе сме 50/50 във вноската за семейния живот

# 4
  • Мнения: 3 423
ее, Лиске сега нали знаеш какво ще стане?

Искам кръъъъъъъъъъъв... Laughing

# 5
  • Мнения: 3 146
Ми гледай мача на германците тогава! Защо искаш благонадеждните благопристойни мами да се хващат за косите и да показват истинското си лице?

# 6
  • Мнения: 2 212
Кенгич, ти дойде и въздуха затрпетя сякаш и зажужа във форума...Кеф ми е!  Laughing

# 7
  • Мнения: 3 146
за едни сватба, за други брадва Mr. Green

# 8
  • Мнения: 7 837
Ние също си имаме любим ресторант. Там сме всяка неделя. Обикновено хапвам ризото и зеленчуци, а мъжът ми глозга ребра. Сметката ни я носят общо, но до този момент, дори не се бях замисляла. Хм, става сложно...

# 9
  • Мнения: 3 423
Ми гледай мача на германците тогава!

Мани ги германците! Всичко е платено!
След дyзпи ще минат в другия кръг.
Докато станат шампиони. Пари трябва
да се наливат в тая страна. Не  й стига
увеличението на ДДС-о.

А по темата: ако аз съм сервитьорка,
ще искам да ми се плаща поотделно,
защото така всеки, който плаща и
закръгля сметката, ще ми носи повече
бакшиши. И няма да съм само Лиска, ами Хитра Лиска.

# 10
  • Мнения: 337
Май точно за Германия този въпрос е съвсем нормален.Докато живеех там,ставала съм свидетел на много случаи,в които семейни двойки,женени от години,си плащат отделно.На нас ни е чудно,ама май те си го намират за нещо естествено  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 1 959
Мъжът ми винаги паща,но и като се замисля никой не ни е питал как ще плащаме дайе и като сме били в компания.

# 12
  • Мнения: 6 871
Защото такава е политиката на ресторанта просто. Те си ви знаят, но са длъжни да попитат. Това е хубаво според мен, аз не съм забелязала някой в България да прави така пък ако ще и 20 човека да сме на масата. После всеки трябва щателно да си прегледа бележката и сам да си сметне какво е консумирал ooooh!

# 13
  • Мнения: 7 837
Винаги ме е дразнела физиономията на сервитьорка в БГ, като й кажа да ми донесе отделна сметка. Все едно я карам да оре и копае  Confused

# 14
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Винаги ме е дразнела физиономията на сервитьорка в БГ, като й кажа да ми донесе отделна сметка. Все едно я карам да оре и копае  Confused
Така е, уви. Аз съм "за" отделните сметки, ако някой те е поканил на ресторант, ще плати и двете.
Ако двойката е семейна, не ми се струва редно всеки да си извади парите и да си плати, обаче.
Да не говорим, че много съпруги не работят. Значи, не трябва да ходят на ресторант, предполагам.

Общи условия

Активация на акаунт