Спешно ! Помощ за нещо като кокоши трън !

  • 11 840
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Темите които открих с търсачката , за съжаление не ми дадоха информация , която да ми помогне  Sad за това моля , ако някой знае нещо или е ходил при лекар , който може да помогне ...
Става въпрос за следното : от около една година на мъжът ми му излезе на големият пръст на крака нещо , което лекарите определиха като "кокоши трън" . Та това нещо не се повлиява от никакво лечение и продължава да дълбае навътре в пръста му , просто е разяло и кожата отстрани , а отвътре се виждат малки черни точици  Rolling Eyes
Последно го мазахме с течността на " Д-р Шол" , която съдържа салицилова киселина , мъжа ми със всичкият си акъл го изряза ... просто ужас...обаче не - стои си и дълбае , а и доста го боли .
На всичкото отгоре му се появи и още едно - доста по - мъничко , но много по - болезнено  Sad
Аз си мисля , че решението е оперативно да се отстрани .
Той не знае , че пиша тук по този проблем , но се надявам , че ще можете да помогнете !

# 1
  • Мнения: 574
Когато го издълбае след къпане да си напълни отворас прополис и да го залепи. Когато вижда ,че има омекнали страни да ги изрязва и пак да слага прополиса. Не минава за 3-4 дни ,но е 100% сигурно ,че ще се махне така. Само трябва да е много постоянен. Бях в окаяно състояние от такава гад, не можех да вървя и с прополис и видях сметката за винаги. Нужно е много малко количество.

# 2
  • Мнения: 4 668
Благодаря ти !  Hug
Това се купува от аптеката предполагам ?
Той го беше издълбал до живо месо , аз щях да припадна , но явно понеже нищо не е сложил , затова не се е оправило .
А , това кокоши трън ли е все пак , така както го описвам ? Възможно ли е да е нещо друго и от какво се получава ?

# 3
  • София
  • Мнения: 8 272
Ето аз каво ползвам купих го от аптека Рремедиум (на Графа и на Шишман има) немско е
синьо лого квадратче в него бяла стъпка
GEHWOL
Huhneraugen-
Tinktur


Опитах се да го опиша както е на шишенцето. Което е 15 мл течността е розова а на капачето е заккрепена една пръица с която се маже, мирише на ацетон. Процедурата е 5-6 дни сутрин и вечер, и ако се наложи се повтаря. Аз с него си махнах такива трънчета, които ми бяха по пръстите на краката, един срещу друг, много беше гадно. Мился че бяха поне 5-6 бр. В аптеката ми го дадоха като средство за кокошите трънчета и че махало мазоли/по-груби кожи. Мажеш с препарата и при къпане махаш каквото можеш и така докато минат дните
Има подробна инструкция, но аз пазя само шишенцето

Кокошия трън е нещо като пъпка-кладенче отгоре има нещо като топче което пада лесно при чоплене и тогава се вижда дупчицата това което знам е, че трудно става с изчегъртване (стигане до месото) а и е мнооого болезненое че коренчетата му са разперени като кокошия крак

# 4
  • Мнения: 574
Кокошият трън сякъш има едни жилки в сърцевината си. Ако се хванат с пинсета имаш чувството че се опъва месото от бедрото чак. Много боли. Дори и да не е кокоши трън ,прополиса е силно антибактериално средство и лекува и други рани. Купува се от пчелари ,продавачи на мед и други такива. Има различен цвят. Преди мислех ,че най -добър е този с кафяво-зелен цвят ,защото мислех ,че другият има повече восък. Оказа се ,че има и други цветове. Все пак предпочитам тъмният.

# 5
  • Мнения: 4 668
GEHWOL
Huhneraugen-
Tinktur  - пробвали сме , ама резултат никакъв , явно много се е задълбочил проблема вече !
Благодаря и на теб !   bouquet

Ще търсим прополис , както казва Ancheto , дано помогне .
А , ако се отиде на хирург и се изреже , няма ли да изчезне , мъжът ми казва , че пак можело да се появи !

# 6
  • Мнения: 574
И аз не съм сигурна.Казват ,че имало централен ама кой ли е та да го резнат точно него. Можело да има и скрити. Прополиса опитайте ,че не боли и е ефтино. Пък операция ако решите може ,но първоопитайте с други методи.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 737
А дофторите какво казват по въпроса? И защо не са предприели лечение (което най-често е изгаряне)?
Аз преди седмица си излекувах кокоши трън с лепенки по препоръка на личната лекарка. Моите бяха на около 2 месеца и след 3 дни употреба на лепенките ми се видише, че няма промяна, а ми беше изгоряла цялата кожа наоколо. След още 2-3 дни това нещо си падна само.

# 8
  • Мнения: 1 975
Аз ще ти кажа една бабина рецепта, от която на мен ми мина кокоши трън, който имах години наред. Трябва да намерите кост от животно, някъде ако ходите на разходка сред природата, да натрива мястото с нея. Аз го направих 2-3 пъти и не разбрах след това кога изчезна. Дано да не звучи много гадно, но наистина помага  bouquet
Може да опитате ако с друго не се махне Hug

# 9
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Ооооооооо, преди години имах над 20 такива чудеса само на едното стъпало. Не са заразни за другите, но са заразни за този, който ги има. Ако знаете кой е първият, т.е. "майката", може само него да морите, другите сами ще паднат. Лепенките на "Шол" помагат, ако трънът е изпъкнал. Това, че мъжът ти го чопли е добре, но след това е хубаво да слага нещо, за да го изгори и по-надолу. Аз моите успях да ги махна след години съжителстване, като ръсех в/у главния търн със салицил на прах, но преди това залепвах лепенка с дупка, колкото тръна, за да не изгори и здравото наоколо. Отгоре затапвах с друга лепенка.

П.С. Преди това бях ходила да ми ги горят с течен азот, но нищо не стана.

# 10
  • Мнения: 619
ооо,имах такова чудо години - точно на големия пръст на крака!дядо ми ми каза една рецепта,от която мина и не се е появявало повече-вземаш малко дъвка(сдъвкана),върху нея парченце домат(мааааалко по голямо от тръна),отгоре стриваш на прах аспирин и слагаш цялото нещо върху тръна,залепваш с лепенка и така се спи(може и през деня така да стои ако му е удобно-на мен не ми беше).много съм доволна от този "компрес"!корена пада сам-не е нужно да се дълбае!

Последна редакция: нд, 02 юли 2006, 11:44 от worshipper

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
И мъжът ми имаше такова чудо,само че на ръката.Гориха му го с азот няколко пъти,после пробва разни бабешки лекове, лепинки за премахване на кокоши трън-нищо.Ставаше по-голям,че и имаше и един малък до него.
Накрая му помогна CORN & CALLUS на д-р Шол.Пиша името,защото помня,че имаше и други препарати на същата фирма, пак със салицил.Мина за една седмица,след като мъжът ми го маза сутрин и вечер с това и после "издълба" корена. Болеше го доста,но сега няма и следа от тръна.
Дано и при мъжа ти да мине скоро!

# 12
  • Мнения: 4 668
Благодаря на всички !   bouquet
Ще пробваме всичко , което ми препоръчвате - дано се махне гадта  Rolling Eyes
Лекарите нищо не казват , само едно си пеят - лепенки или течност на д-р Шол ... горене с течен азот - за това последното много хора са ми казвали , че няма ефект .
Лепенки в неговият случай не могат да помогнат , защото не е изпъкнал , а напротив - вдълбан е навътре , много на дълбоко !
Знам , че няма да се оправи лесно , те са доста упорити , ама ...

# 13
  • Мнения: 93
като беше малък брат ми имаше много кокоши тръни по ръцете майка ми започна да му дава "рибено масло"след време изчезнаха.Като бях бременна с дъщеря ми и на мен ми излезе един после още един като ги видя маика ми ми каза да пия "рибено масло"сега вече единия изчезна втория е на път.Ако наистина е кокоши трън доколкото знам не трябва да се реже.От друга страна мен не ме е боляло изобщо.Купи "рибено масло"нека да пие ако е кокоши трън трябва да изчезне.Пойелавам ви успех и дано да мине знам колко е неприатно

# 14
  • Мнения: 19
Синът ми има кокоши трън.Премахваме го с течен азот.С клечка за уши внимателно се намзва мястото ,докато не изчене,а един приятел правеше друго,на което аз се смях,но той успя да премахне кокошият трън от челото си.сутрин като се събудеше намзваше със слюнката си мястото,преди да е пил или ял,дори преди да е преглъщал.успех!

Общи условия

Активация на акаунт