Литературни герои

  • 858
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 920
Вдъхновено от темата за Скарлет. На кои се възхищавате, с кои се оприличавате, кои не понасяте? Независимо мъже или жени.

# 1
  • Мнения: 1 629
Любими: Елизабет Бенит, татко и, и Мистър Дарси плюс неповторимата му леля и Мистър Колинс от Гордост и предразсъдъци; Главният герой от Зимата на нашето недоволство(пусто му забравих името Embarassed, а книгата ми я няма Twisted Evil); Целокупното семейство Глас на Селинджър; Сатаната в Майсторът и Маргарита; Всички обитатели на Улица Консервна; Бърни Кълвача и кралското семейство от едноименната книга на Том Робинз; Бриджет Джоунс с все  обкръжението си; Цялата полиция на Анкх-Морпорк, както и Баба Есме от Ланкър; Шерлок Холмс; Децата и татко им, адвокатът, от Да убиеш присмехулник; Фани Хорн - Осъдени души; Съдията Ди от Китайски загадки;

Непоносими: Отец Ередиа - Осъдени души; Хамлет и роднините му; Сестрата от Полет над кукувиче гнездо; Доктор Уотсън, как пък не се научи за толкоз години(!);

Последна редакция: сб, 01 юли 2006, 14:20 от мюриель

# 2
  • Мнения: 9 894
за мен Зоя Космодемянская е литературен герой и като такава не я понасям. Когато другарката четеше как са я били, ние - третокласничките, се кикотехме, а тя се разплака и ни изгони.
Заради Павлик Морозов пък щяха да ме изключват от Комсомола, ама нейсе  Mr. Green

оприличавала съм се с магарето Ийори Simple Smile отдавна вече не.
а обожавам Лиско.

# 3
  • Мнения: 3 164
виж личната ми титла Laughing Скарлет О'Хара също ми е любимка, а в ей този бях Флюбена по време онО Twisted Evil
Отец Ередиа - Осъдени души;

и мн.други....

# 4
  • Мнения: 2 495
Героя на който се възхищавам е Бойчо Огнянов-"Под игото"на Иван Вазов.Изтръпвам като чета този роман. Wink

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Султана от Железния светилник. Не знам да я мразя ли за Катерина или да и се възхищавам за силата.

# 6
  • Мнения: 3 164
Султана от Железния светилник. Не знам да я мразя ли за Катерина или да и се възхищавам за силата.


ами то , ако бяхме техни съвременници, тя жената паметник заслужава да й се издигне Mr. Green, НО в днешно време постъпката й ми се струва абсурдна Tired

# 7
  • Мнения: 920
Султана от Железния светилник. Не знам да я мразя ли за Катерина или да и се възхищавам за силата.

За греха си ще платиш с живота на първата си рожба. Жестоко е, но времената са били други. А и тя се стреми към признание в обществото.

Първата й брачна нощ - доказателството.

Но да не ти е свекърва. Отношението към Ния. Не сме първите, които имат проблеми със свекървите. 

# 8
  • Мнения: 115
Любими герои - Граф Монте Кристо, проф.Челинджър и Маргарита на Булгаков.
От отрицателните герои никой не е оставил ярък спомен в съзнанието ми.

# 9
  • UK
  • Мнения: 3 959
Харесвам Шерлок Холмс, Поаро; Албус Дъмбълдор, Минерва Макгонъгол от Хари Потър; Мери Попинз; Мара Джейд, Талон Карде, Шада Дукал, Върховния Адмирал Траун, Уинтър от Междузвездни Войни... Има и още сигурно но не се сещам.

Общи условия

Активация на акаунт