За ритането на бебчо

  • 2 829
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
здравейте. аз съм в 15 г.с. и още не съм усетила бебчо. дали трябва да се притеснявам? вие кога го усетихте за пръв път? и какво е чувството? как го чувствате, бях чула че като гъделичкане. а боли ли? предварително ви благодаря.







--------------------
Пишете на кирилица!

Последна редакция: сб, 01 юли 2006, 15:10 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 372
Няма каво да се притесняваш, вс. е строго индивидуално и може чак 4 или 5 месец да почнеш да го усещаш, а казват че първо дете по-късно се усеща.
Лека бременост  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 5 370
здравейте. аз съм в 15 г.с. и още не съм усетила бебчо. дали трябва да се притеснявам? вие кога го усетихте за пръв път? и какво е чувството? как го чувствате, бях чула че като гъделичкане. а боли ли? предварително ви благодаря.








--------------------
Пишете на кирилица!
При мене си беше отчетливо подритване десет сантиметра надолу вляво от пъпа.
Когато това се случи, бях в 14 седмица и 5 дена-не мога да забравя подобно нещо.
Доки казваше, че било внуишение, но седмица по -късно само вече си риташе регулярно.Grinning

Последна редакция: сб, 01 юли 2006, 15:16 от Аурелия

# 3
  • Мнения: 660
Изобщо няма нужда да се притесняваш - на тази възраст си е чиста фантазия да го усетиш. Ако ти е първа бременност, е нормално да го различиш някъде към 19-20 г.с., а може и по-късно и няма нищо страшно. А чувството си е различно и е трудно да бъде описано. При мен в началото усещането не беше по-различно от това при къркорене на червата, само че като слагах слушалката, отдолу не се чуваше перисталтика и така разбирах, че е бебето - това в 18 г.с. за първи път, защото като тебе се бях шашнала. После след 20-та вече го различавах все по-ясно и по-начесто.
И никога не ме е боляло - дори и сега. Сега го усещам като лапа на котенце, което погалва отвътре.

Желая ти успешна бременност и раждане     bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 407
Не съм съгласна,че при първа бременност се усеща по късно бебето това не е показател.Чела съм за много други неща от които зависи кога ще го усетиш.Аз го усетих в началото на 4 месец и въобще не си внушавах,защото и таткото не му се вярваше,но като легнах по гръб и му сложих ръката на корема си и такъв ретник изяде... Simple Smile
Не мисля,че трябва да се притесняваш,че в 15г.с. все пще не си го усетила бебчо.При някой става доста късно.Моя приятелка за първи път го усети в 6 месец.

# 5
  • Мнения: 1 006
Aз го усетих в края на четвърти месец.

# 6
  • Мнения: 2 019
az v 18g.s.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 791
Предното в 16та, сега се услушвам да го усетя по-рано това, с презумцията, че второто се усеща по-рано,ама за сега нищо.

# 8
  • Мнения: 1 975
Аз го усетих в края на четвътри месец, но много слабичко отначало. Не се притеснявай - бебока си знае работата Hug

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
В 17 седмица я усетих за 1ви път Simple Smile
Много приятно усещане  Heart Eyes
Спокойно може дори към 20та седмица да го устеиш.

# 10
  • Мнения: 300
Аз го усетих в началото на 4 месец и на мен ми казваха че си въобразявам, но след няколко дни бях на ЖК и на ехографа ясно се видя шута които изядах (явно не му е харесало че му нарушаваме спокойствието). Иначе усещането е като къркорене на червата но малко по особено, изобщо не беше гаделичкане. Не се притеснявай скоро ще го усетиш и ще разбереш че това е бебчо.  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 5 744
Аз също мисля, че е раничко още. При мен към беше към 19 гс, но явно има и по-ранни случаи. Някъде из форума четох, че зависи от разположението на плацентата - усеща се по-късно ако е задна (или обратното, не помня  Crazy)
Спокойно, не боли, много мило и приятно чувство е! А когато станат по-силни ритничетата е още по-трогателно.  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 348
Аз го усетих в 19-20 седмица, но отначало беше като леко потупване с пръстче отвътре. Много ми е странно, като напише някой, че в по ранните седмици е усетил силен ритник  Thinking Нищо лично, но ми се струва леко невъзможно  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 858
 Wink аз го усетих 18 седмица и то смятах ,че си въобразявам.Истински осъзнах че е бебока към края на 19 седмица. Hug спокойно ще го усетиш бебчо,а после няма да ти дава мира да спиш.

# 14
  • Мнения: 505
Не се тревожи! Обикновено се усеща към 18-20 седмица. Аз лично усетих бебо в началото на 4 месец и лекарката ми каза че не ми вярва и било много рано ,но след като и съпруга ми потвърди че го усеща на ръката си - тя млъкна. Имаш време не се тревожи!

Общи условия

Активация на акаунт