Отговори
  • Мнения: 547
Здравейте момичета!Тъй като отново се сдобих с кистичка,която върти номера и засега е с неизвестен произход,лекарката ми изписва противозачатъчни.Понасям ги зле,което ме навежда на мисълта че ако започна лечението със Золадекс ще стане още по-лошо.От друга страна ако не пия противозачатъчни лекарката се опасява да не стане като първия път-за по-малко от два месеца с един яйчник по-малко.Чела съм че има билки с които се лекуват кисти.Но кисти има най-различни.Чували ли сте дали има билки за ендометриозните кисти.Един от лекарите които консултират чрез интернет ми беше писал че билките съвсем не са безобидни и изобщо не ми препоръчва да се насоча към тях.Да ама като не понасям противозачатъчните-образувания в гърдите,разширени вени и болки в краката,виене на свят,гадене и неврологични проблеми от миналото,които отново напомнят за себе не знам какво да правя и реших да попитам всички вас,които сте се преборили или още се борите с тази чума дали знаете за алтернативи в лечението.Знам,че бременността е най-доброто лекарство,ама това е другата страна на проблема-бебе не става,а сега с противозачатъчните съвсем.Дано някоя от вас е попаднала на такова чудодейно лечение и да го сподели с нас.

# 1
  • Мнения: 2 517
Джиджо, предполагам че си чела за билки за пукане на кисти в Зачатие. Те обаче са за функционални /фоликулярни/ кисти. Не могат да помогнат за ендометриозни.
Според мен нека първо докторите да изяснят точно какъв вид е кистата - от твоя постинг разбирам, че не са съвсем сигурни.

# 2
Здравей, Джиджо.От няколко месеца правя кисти, лекарите заговориха за Луф-синдром, който е предвестник на ендометриозата, и аз се разтърсих на алтернативи в лечението и. И на мен синтетичните лекарства предизвикаха същите като твоите проблеми.За сега открих следните билки в книгата Тайните на здравето и красотата на жената, мисля че в Хеликона я има все още.Но пише, че лечението е продължително.Ангелика,Цариче,Витекс,Бяла върба/Salix alba/,коприва,див сладък картоф/Discorea villosa/,червена детелина.Чувала съм, че гладолечението помагало.Мразя да съм гладна, обаче ако някоя от форумките потвърди, минавам на плодове и чай.И сега-с риск да предизвикам много упреци- една от надеждите ми са уроците на Норбеков.Миналата година през лятото имах време за убиване и ги почнах.Първо-почувствах се великолепно. След 10 дена обаче започна нещо като цистит, зарязах уроците и почнах антибиотици.После, като прочетох по-задълбочено, се оказа ,че почвали очистителни процеси , и един от тях бил-изхвърляне пясък от бъбреците, ако има такъв.И понеже аз си го имам документиран в десния бъбрек, отидох на ехография и се оказа, че съм го изхвърлила и бъбреците са чисти.Това лято също ще мога да отделям по един час за занимания.Та идеите на Норбеков за възможност за самолечение мисля, че не са много за пренебрегване.Поне са добра психотерапия, ако не друго.Още веднъж- не казвам, че са панацея!Много ще се радвам, ако някой сподели наистина нещо изпитано срещу тази напаст.

# 3
  • Мнения: 220
Да споделя моя съвсем скромен опит. Няколко години си отглеждах киста с размер около 4см, мислеха за ендометриоза и ми предлагаха лапароскопия за доказването , но аз отказах. Не съм провеждала никакво лечение и резултата е няма я кистата и имам още едно страхтно бебче. Тъй че не се притеснявай

# 4
  • Мнения: 7 718
С един яйчник бих се доверила на лекарите си и не бих се занимавала с алтернативна медицина.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 841
С един яйчник бих се доверила на лекарите си и не бих се занимавала с алтернативна медицина.


И аз това и казах, дано сега се вслуша Grinning
Всичко най най  bouquet

# 6
  • Мнения: 547
Момичета,някъде прочетох,че в България най-добрият специалист по кистите е д-р Катя Тодорова в София,но не си спомням в коя клиника работи.Някой може ли да посочи телефони или емайл за връзка с нея

# 7
  • Мнения: 7 718
Пиши на Незабравка.

# 8
  • Мнения: 415
Катя Тодорова е в Св. София. А за билките, аз реших да действам паралелно. Спазвам стриктно указанията на докторката и заедно с това пия билки. За сега обаче голям ефект няма  Sad Вярно е, че от скоро ги пия, пък и не спазвам останалите указания от рецептата, но ако проявяваш интерес имам рецепта за ендометриоза на Димков.

# 9
Jazzybaby,моля те, ако я пращаш на лични, прати я и на мен. А тази лекарка и аз ще я потърся.Но залагам на билките, защото от едно обикновено Диане получих такава еритема по краката, че ме лекуваха цял месец със кортикостероиди. Не ми се мисли какво ще стане, ако се наложи по-силни хормонални. Sad

# 10
  • Мнения: 346
Само като видя такова заглавие и се връщам назад във времето ...през 2003 ме оперираха за премахване на киста....  диагноза ендометриоза....що сълзи изревах  имах си едно детенце, но исках още едно а лекарите не ми даваха големи надежди.Трябваше да ме включат в някаква програма за лечение с Диферелин, но така и не ме повикаха, не пие никакви хормонални препарати защото никои не ми беше казал че трябва.........купих си билки ......бял равнец, турта, невен, жълт кантарион ,... пиех ги профилактично и  се получи имам си дъщеричка....... докторите ме гледаха с недоумение как така е станало, ..................
Успех

# 11
  • Мнения: 812
браво на тебе,че си се оправила,на мене също ми предстои операция на шоколадова киста 4мм,при д-р Яков,но ми се иска да е лапаро,чудя се защо не ми предложи newsm78 newsm78 newsm78 и все пак смятам като се видя с него следващия път да го попитам,някои знае ли нещо за него освен че е управител на МД Варна

# 12
  • Мнения: 415
nadi666,
не съм чувала за този доктор, но горещо те съветвам да настояваш за лапаро. Аз от коремната имам сраствания и в момента съм с раздута тръба, за което има съмнения, че също е от операцията.  Ще ти стискам палци.

# 13
  • Мнения: 812
Мда все пак ще настиявам за лапаро,иначе д-р Александров ,който прави лапаро е излязал  в отпуска до края на Август,операция не ми се иска да ми правят ,все пак кистата ми е малка 4мм и съм склонна да изчакам ,ама все още не сам решила  newsm78 newsm78 newsm78

# 14
  • Мнения: 547
Джезибейби,здравей!Моля те напиши тук рецептата за ендометриоза на Димков /предполагам е нещо хомеопатично или билки/.Информацията никога не е излишна,но разбира се с уговорката ако някое момиче реши да се възползва от нея преди това да се консултира и с лекаря си.

Общи условия

Активация на акаунт