Болнични

  • 826
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 772
Кой може да ползва болничните в случай, че майката не може ? Баща, баба или никой освен майката.

# 1
  • Мнения: 2 332
Кой може да ползва болничните в случай, че майката не може ? Баща, баба или никой освен майката.

Имаш предвид болнични за гледане на дете ли?

# 2
  • Мнения: 772
Кой може да ползва болничните в случай, че майката не може ? Баща, баба или никой освен майката.

Имаш предвид болнични за гледане на дете ли?

Да Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 332
В такъв случай - от собствен опит знам, че може бащата да се възползва също, виж за баби/дядовци не съм толкова сигурна...  Peace

# 4
  • Мнения: 3 457
В такъв случай - от собствен опит знам, че може бащата да се възползва също, виж за баби/дядовци не съм толкова сигурна...  Peace
но ако имате брак мисля

# 5
  • Мнения: 8 917
В такъв случай - от собствен опит знам, че може бащата да се възползва също, виж за баби/дядовци не съм толкова сигурна...  Peace
но ако имате брак мисля
Става въпрос за "баща", а не за "съпруг" Peace

# 6
  • Мнения: 8 917
Обезщетение за гледане на болен член

от семейството


 Чл. 45. (1) Парично обезщетение при условията и в размера на паричното обезщетение за временна неработоспособност поради общо заболяване се изплаща и за:

1. гледане или належащо придружаване за медицински преглед, изследване или лечение в страната или в чужбина на болен член на семейството над 18-годишна възраст - на всеки осигурен до 10 календарни дни през една календарна година;

2. гледане или належащо придружаване за медицински преглед, изследване или лечение в страната или в чужбина на болно дете до 18-годишна възраст - до 60 календарни дни през една календарна година общо за всички осигурени членове на семейството; в този срок не се включва времето за гледане на дете по т. 3-5;

3. гледане на дете под карантина до 18-годишна възраст, болно от заразна болест - до изтичането на срока на карантината;

4. гледане на болно дете до 3-годишна възраст, настанено в заведение за болнична помощ заедно с осигурения - за времето, през което осигуреният е бил в заведението;

5. гледане на здраво дете, върнато от детско заведение поради карантина - докато трае карантината.

(2) За един и същи осигурителен случай за едно и също време парично обезщетение по ал. 1 може да се изплаща само на един осигурен член на семейството.


(3) За гледане на хронично болен член на семейството парично обезщетение се изплаща само при изостряне на заболяването.

(4) За членове на семейството се считат съпругът, съпругата и техните възходящи и низходящи по права линия.
(5) (Нова - ДВ, бр. 52 от 2004 г.) Паричното обезщетение по ал. 1, т. 2, 3, 4 и 5 се изплаща и за гледане на дете, настанено при близки, роднини или приемно семейство по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето.

# 7
  • Мнения: 3 457
е може аз само предполагам Mr. Green

# 8
# 9
  • Мнения: 3 457
нали знаеш че ти си ми консултанта Mr. Green  bouquet

# 10
  • Мнения: 8 917
нали знаеш че ти си ми консултанта Mr. Green  bouquet

Не знаех, но ми е приятно да го чуя newsm53 newsm08 Благодаря smile3525

# 11
  • Мнения: 3 457
моля,моля smile3525пак заспамихме с теб-сори хора beer

Общи условия

Активация на акаунт