Трябва ли да сме нахранени преди имун. с/у полиомиелит и ДТК?

  • 1 099
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
На нас още ни е рано, но понеже ще ни правят едновременно и двете ваксини, трябва ли бебка да  е хапнала преди капките /полиомиелит/ и колко след приема им трябва да не хапва? А, и още нещо - има ли опасност от едновременно приемане на двете ваксини? Педито каза, че не и затова ще ги прави така, но искам и вашето мнение, момичета...
Болезнена ли е ДТК и в крачето ли се прави?
Предварително БЛАГОДАРЯ!

# 1
  • София
  • Мнения: 44 016
Да трябва да е нахранена Wink
Един час след приема може да яде, пие, лапа пръсчета играчки и т.н. до тогава нищо в устата защото има вероятност да повърне и все едно приемът не се е състоял и трябва наново. А и като сметнеш отиването и самата консултация на нас ни примерно ни се събира един час в път и преглед и после още един чес глад...
Wink но и лекарят ви ще ви предупреди. За болезнена не - в ръката или рамото се прави и след тези ваксини обикновенно вдигат бебетата температура. Питай как да даваш сиропче Wink И на нас ни ги правеха двете заедно и трите приема Wink
Успех и дано няма реакции

# 2
  • София
  • Мнения: 2 967
Да!

# 3
  • Мнения: 3 447
На нас ДТК ни ги биха в гръбчето, понеже по-малко боляло (според доктора). В интерес на истината, не е плакал по време на поставянето, а след това не е вдигал температура. За полиомиелитните капки - да, 1 час след това не трябва да яде и пие, така че е добре да е нахранен. Мисля, че не е проблем да се сложат двете ваксини едновременно, при нас така беше.

# 4
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Трябва да е нахранено детето, както са ти казали другите мами. Един час след това, не трябва да влиза нищо в устата! На нас ДТК-ваксината ни я сложиха в крачето (на листовката пише, че се препоръчва да се поставя в бедрото), но някои лекари я слагат и в ръчичката, и в гърба. Последното ми се струва доста мъчително, особено ако се подуе мястото, при положение, че бебето лежи по гръб през повечето време newsm78

# 5
  • Мнения: 1 949
Трябва да е нахранено детето!

.....и в гърба. Последното ми се струва доста мъчително, особено ако се подуе мястото, при положение, че бебето лежи по гръб през повечето време newsm78


На Кристина й я биха в гърба Sad Не мога да ви опиша после колко рева. А на 4.07. сме на 2-ри прием ДТК и полиомелит. Тръпки ме побиват.
Ако искаш един съвет от мен - купи си Панадол бебе преди ваксинацията и 1 час след това дай нужната доза. Аз изчаках прекалено дълго и ми излезе през носа  Embarassed

# 6
# 7
  • Мнения: 992
трябва да е нахранено бебето да, на нас ни биха ваксината в ръчичката и беба е понесе добре

# 8
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
А ако имаш възможност защо не купиш "Инфанрикс"? Много по-добре се понася и е безклетъчна.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 016
ние проблам с биенето в гръбчето не сме имали - там я биха първия път , после в едната , после в другата ръчичка. Wink

# 10
  • Мнения: 95
Да, нахранете се преди това. И после 1 час не трябва да повръща, иначе повтаряте ваксината. И на нас ни ги даваха едновременно двете ваксини. ДТК - в ръката, като на трите приема ги редуваха. За радост, нямаше температура. Единственото беше леко подуване около инжекцията, но дори не го болеше. Та затова и не съм давала никакви лекарства. Само си спомням, че след инжекцията му правех компрес на мястото - спирт, риванол, памук, найлон и лепенка (по съвет на педиатъра - да изчезва бързо отока) - за 2 дни.
Хайде, със здраве, и дано ги понесете леко като нас  Praynig

# 11
  • Мнения: 601
 ние утре сме на консултация и ще ни бият тези веаксини Rolling Eyes дано всичко мине нормално

# 12
  • Мнения: 1 084
Да, и педиатърката специално ни предупреди, че ни иска добре похапнали. Както са ти писали, около час след това не трябва да се слага нищо в устата, но ние толкова много плакахме (по-скоро от вкуса на полиомиелитните капки  Cry отколкото от ДТК в крачето), че педито ни каза, че можем й дадем водичка след половин час Simple Smile)).
Каза ни да й дадем Panadol bebe в случай че вдигне температура  > 38 градуса по 2,5 ml (max. дневна доза 4х2,5), но нямахме проблеми.
Доколкото разбрах, по принцип първо се дават капките и след това  ДТК-то, аз настоявах за обратния вариант с надеждата да я успокоя след ваксината с АМ или водичка и не знам дали не сгреших Sad(. 

# 13
  • София
  • Мнения: 4 145
На нас ще ни ги слагат във вторник. Какво освен Panadol Baby може да се дава срещу температура? Някъде из форума четох, че вместо компрес със реванол е по-добре да се сложи спирт+преварена вода и да направи компрес. Но не помня подробности. Какъв е проблема с реванола?

# 14
  • Мнения: 1 006
Аз преди да отидем да му бият ваксината му дадох Панадол и го нахраних,защото поне един час не трябва да приема течности.Температура не вдигна,но много плачкаше милото след това.Ваксината му я биха в гръбчето,слагах компрес с риванол,но вече повече от десет дена стои подутина на мястото.

Общи условия

Активация на акаунт