Летни салати

  • 22 973
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 652
Да споделя с вас две страхотни салати, които са лесни и особено ефектни.
Количества няма да давам, тъй като са на око и всеки може да си ги дозира.
Първата я кръщавам Снежа - на името на моята приятелка, която ми даде рецептата.
Продукти: домати
                 печен белен слънчоглед
                  кисело мляко, малко майонеза, чесън - това е за сос.
Нарязаните домати поръсвате със сол и слънчогледа и посипвате със сос.
и
Майсторска салата:
Прясно зеле
Домати
Шунка или някакъв пушен колбас или нещо предпочитано от вас месно
Майонеза смесена с кисело мляко
Кашкавал
ПРедпочитани от вас пресни зелени подправки
Нарязвате зелето на тънки ленти, доматите на кубчета, месото на лентички. Обърквате ги с майонезено млечния сос. Оформяте красива купчинка, която поръсвате с настърган кашкавал и зеленийте.
Да ви е сладко!

# 1
  • Мнения: 155
Със слънчогледа може би ще имам проблем newsm78

# 2
  • Мнения: 208
Аз съм за шопска и овчарска и то със студена ракийка newsm53 newsm10

# 3
  • Мнения: 5 577
Аз снощи направих и съм много доволна:

Зеле, нарязано на възможно най-тънко.
Морков - рендосан (досадно е, но е по-добре от нарязан).
Магданоз и краставичка.

"Шаренка салатка" си я нарекох.

Днес мисля да направя същата +домат+варено яйце (че и аз като Белинда затънах в яйца).
Иска ми се да сложа и макарони, но май за тях майонезата е задължителна?  Thinking

# 4
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Аз тази майсторка салата я правя, само че вместо домати слагам краставици и копър, зеле, щунка , майонеза кисело мляко и кашкавал.  chef

# 5
  • Мнения: 386
Аз съм за шопска и овчарска и то със студена ракийка newsm53 newsm10


Таратор/той също става за салатка/.
Правя и една салатка с сварен ориз,нарязана красатвица,копър,магданоз,кромид и чесан лук,сол,оцет и олио.Не давам пропорцийте защото всичко е на око,но става страхотна салатка.
Правя и още една домати краставици,шуннка,гъбки,зеле,царевица,сирене и яйце,залята с майонеза.Страхотна е .
 newsm44

# 6
  • Мнения: 498
Като сте заговорили за майонези и аз да ви кажа една салатка,макар и не толкова лятна:)
Настъргвате послойно...ред варени картофки,отгоре сирене,после яйце...после се заливат с майонезен сос/майонеза с кисело мляко/,отгоре се настъргва кашкавал.Много е вкусна...и калорична. Embarassed

# 7
  • София
  • Мнения: 10 858
Българска зелена салата

Марули - 1-2 връзки
1 вр. зелен лук
200 гр гъсто кисело мляко - биволско или цедено
1 вр. репички
100-200 гр. по-сухо сирене
1 лимон
2 филии хляб
зехтин, копър

Лукът, марулите и репичките се нарязват.
Правят се топчета от киселото мляко, настърганото сирене, 1/2 чаена лъжичка червен пипер и 2-3 щипки кимион. Добавят се и два-три стръка копър
Топчетата оформяме с намаслени със зехтин ръце. Оставяме ги да отлежат в зехтин, докато приготвим салатата.
Отделно правим кротончета от хляба, които като станат готови се поръсват с черен и червен пипер.

Салатата се залива с лимоновият сок, зехтина от топчетата и сол на вкус / внимавайте със солта, защото имаме топчета от сирене/.
Сервира се в купички, и отгоре се поставят няколко топчета и поръсваме с кротончета.

Препоръчвам я горещо - много е вкусна тази салатка.
 bowuu

# 8
  • Мнения: 962
шопска  Peace

# 9
  • Мнения: 1 925
1. Марулка
    краставичка
    риба тон
    кашкавал на кубчета
    сос - оцет със счукан чесън
    зехтин
Тази ми е любима. Правим си и шопска, и овчарска.
Вчера мъжо направи една салата, не е много лятна ама на мен лично ми е вкусна -
2. Нарязан лук на едро, маслини, риба Перла, зехтин и лимон
  Peace

Последна редакция: пн, 03 юли 2006, 16:15 от Stra4iatela

# 10
  • Мнения: 256
Овчарската ми е любима и правя една със зеле,зелена чушка,домат,краставица,настърган морков,целина,магданоз ивсичко това полято със олио,сол и лимонов сок. Laughing

# 11
  • Мнения: 6 472
Вчера правих една диетична салатка, но се получи много сполучливо. 1 кутия кълнове /люцерна, брроколи или каквото там намерите/, 1 краставица, 1 морков, 1/2 кутия отцедена сладка царевица. Морковите се настъргват на ситно, краставицата се нарязва на лентички и всичко се ссмесва в дълбока купа. За дресинг използвам ябълков и балсамов оцет, зехтин 1 скилиддка чесеън, копър и сол.

# 12
  • Мнения: 547
Скоро "открих" следната салата:
зеле, домати, краставици, настърган кашкавал и нарязани на дребно пушени гърди. Заливка от майонеза и кисело мляко. Много добро мезе за ракията вечер Simple Smile

# 13
  • Мнения: 652
Страхотни салатки!

# 14
  • Мнения: 1 756
Аз снощи направих и съм много доволна:

Зеле, нарязано на възможно най-тънко.
Морков - рендосан (досадно е, но е по-добре от нарязан).
Магданоз и краставичка.

"Шаренка салатка" си я нарекох.

Днес мисля да направя същата +домат+варено яйце (че и аз като Белинда затънах в яйца).
Иска ми се да сложа и макарони, но май за тях майонезата е задължителна?  Thinking
Аз за да не слагам майонеза, слагам готов дресинг, сух, за салата и го смесвам с кисело мляко.Нека да е по -гъсто и ако искаш 1 лъжица и майонеза за вкус  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт