Налага ми се да не кърмя 1 седмица-какво да правя...

  • 438
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 116
Здравейте,
отдавна чета във  форума, но не съм писала. Дъщеря ми е на 1г4м и я кърмя. Проблемът е, че трябва да замина за 1 седмица.Моля за съвети какви мерки да предприема, за да не ми спре кърмата за това време. Смятам да се цедя, но не знам колко пъти на ден е необходимо да го правя, за да се поддържа нормалното ниво на млякото. Другият ми въпрос е - възможно ли е след като ме няма 1 седмица Ния сама да се отбие?Дали като се върна и й дам отново да суче, нещата ще тръгнат по старому.
Предварително Ви благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Детето не е съвсем малко, така че според мен няма вероятност да забрави за сукането за една седмица.А ти изцеждай по толкова пъти, колкото ти е нужно, за да не изпитваш дискомфорт.За количеството мляко не мисли, защото после, когато се върнеш, нещата ще се оправят за ден-два.Аз поне така съм послтъпвала при по-дългите раздели със сина ми.

# 2
  • София
  • Мнения: 558
Ох, и на мен ми се щеше да идем на море с мъжа ми, ама все ме е страх Ивайла да не се отбие  Sad (пак става въпрос за една седмица и сори, че ползвам темата ти  Embarassed)
Та да ми кажете и на мен? Тя е на 8 мес.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Миналата година оставих моят син за 5 дена на приятелка с бурканчетата кърма във фризера. Константин беше на 8 месеца . Не се отби тогава.  Laughing А сага какъвто е пристрастен към кърменето не мисля че би се отбил и за по-дълго отсъствие.

# 4
  • София
  • Мнения: 558
Аз няма да мога да оставя кърма, а евентуално би била на АМ (ако това има значение)

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
А яла ли е друг път АМ и изобщо може ли да суче от шише, защото това може да се окаже голям проблем.

Всъщност исках само да ти кажа, че с 8 месечно бебе на море е много весело и особено ако я кърмиш вероятно няма да имаш никакви проблеми по хранането и. Миналата година ходихме на море, точно когато нашата Тони беше на такава възраст и си прекарахме чудесно. Дори почти не беше яла твърда храна (разбира се заради мързела на майка и да бърка каши и да дава пюрета). Кърмихме се навсякъде и тя беше доволна и щастлива. Много повече грижи имах покрай баткото, който беше на 2,5 години  Wink

# 6
  • Мнения: 8 917
Здравейте,
отдавна чета във  форума, но не съм писала. Дъщеря ми е на 1г4м и я кърмя. Проблемът е, че трябва да замина за 1 седмица.Моля за съвети какви мерки да предприема, за да не ми спре кърмата за това време. Смятам да се цедя, но не знам колко пъти на ден е необходимо да го правя, за да се поддържа нормалното ниво на млякото. Другият ми въпрос е - възможно ли е след като ме няма 1 седмица Ния сама да се отбие?Дали като се върна и й дам отново да суче, нещата ще тръгнат по старому.
Предварително Ви благодаря.
Ами освен да приготвиш "запаси" - доколкото можеш, от кърма и през времето, което те няма да й дават. Поне аз така правих когато им се налагаше. Цедих се всеки ден по веднъж и не ми е спирала кърмата. Гери не се отби, но всичко си е до детенце според мен Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 116
Благодаря на всички. Така и ще направя - ако мога да подготвя някакви запаси, ще е добре. Но като се цедя никога не се събира кой знае колко мляко, а тя винаги си намира колкото й е нужно като суче. докато отсъствам, ще се цедя и ще се надявам после да си продължа с кърменето  Praynig
А иначе АМ не иска. Пробвахме с Нестле Джуниър, но без особен успех, така че вариантът с АМ отпада.
teddy123 няма проблем, че ползваш темата. Ние миналата година бяхме на море с Ния (6мес) и наистина беше много забавно, а и с храната беше повече от лесно, защото винаги можех да я накърмя и нямахме проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт