Захранване след диария - 1 год.

  • 1 795
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Здравейте,
наскоро ни изписаха от балницата. Бяхме с диария и повръщане. Сега се захранваме, но сме големи и сме гладни. Започнах с лечебна хумана, след това хумана + АМ - 50:50, след това един ден само АМ, после за обяд варен картоф - пасиран само с вода без масло и мазнина, оризова каша на Нестле. Днес ще прибавя и бананова каша на Слънчо. За утре съм предвидила телешко месо със картофи без мазнина, пасиран банан, а после как?!? И изобщо до колко време ще се нормализира предишния режим на хранене, защото зная, че захранването след такова боледуване е бавен и продължителен процес. Мисля, ако всичко е наред към средата на юли да заминем за 15 дни в провинцията при баба и дядо, да сменим обстановката и да се попечем на слънце, но сега ме е страх, а Вие как бихме постъпили. Благодаря Ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 546
Първо за готовите каши. Внимавай с тях  Naughty. Хубаво е да си сигурна, че са безмлечни. След диярия е хубаво да се внимава с млечните храни - всякакви. При диярия се разрушава ензима Лактаза в организма и не може да се обработва лактазата от млечните храни добре. Особено ако още не сте нормализирали акитата. По-добре е според мен да му готвиш или има доста безмлечни пюрета за тази възраст на Нестле, Сънвал и Семпер. Да, те са скъпички но са подходящи. И бързо възстановяване. Peace

# 2
  • Мнения: 5 228
Точно на 1 година дъщеря ми прекара ужасен стомашен вирус. Няколко дни беше само на лечебна храна. След това включих по малко бисквити, солети и сухар. Като започна да ги приема добре, включих ориз, картоф и морков - домашно сготвени, след това пюре с месо, картоф и морков. Правех й и попара без масло, после бананова каша, ябълкова каша и т.н. Не повече от една нова храна на ден - примерно един ден - сирене, на следващия - малко месо. Докато се захрани нормално й давах основно обикновени бисквити, които тя много обича. Остави млякото, плодовете и соковете за накрая.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
При захранване, всеки ден трябва да прибавяш по една нова храна, която е била изключена по време на режима, в смисъл от една хранителна група.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Моят син е доста по-голям (на 2 години). Преди 2 седмици излязохме от болницата (беше с висока Т, диария и малко повръщане).
В началото давах само лечебна храна (Хумана или Милупа), още в болницата му даваха картофено "пюре" (варени картофи в повечко водичка, без мазнина и със съвсем малко солчица); попара от сухар, сиренце и вода (без мазнина) и нишесте с вода (той не го яде обаче). Хапваше постоянно солетки и обикновени бисквитки.
Когато се прибрахме в къщи включих ориз с моркови; след 2-3 дена бяло пилешко месо, нарязано на ситно или надробено. После тиквичка с ориз (махах семките). На 5-тия ден включих кисело мляко (мах 2 %) под формата на айрян или с об.бисквитки, банан (хубаво узрял).
Сега вече от 4-5 дена съм включила и прясно мляко (също нискомаслено), но ние по принцип го консумираме. Вие май сте малки още.
От 2 дена съм включила и малко мазнина (капка зехтин в супичната или масълце на върха на ножа в сутрешната попара).
Моята докторка ми каза последно да включа мазнината и да захраня за максимум седмица (но ние вече бяхме "сгъстили" акитата!).

Както са ти казали момичетата, включвай по една нова храна на ден и наблюдавай. Ако видиш, че коремчето не я понася, не я давай няколко дена.

Желая ви бързо оправяне! Знам какво ти е! Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 135
ние сега сме с разстройство.След като отмине, мисля да вървя после по вашите стъпки.Да не избързвам с даването на храни.Малко по малко.


 И да попитам ......... Мога ли да давам Оризова каша на "Слънчо" при разстройство? Защото знам,че трябва да ядат ориз.Малко тъп въпрос,но досега не съм купувала от тази каша и не знам какво съдържа.

Последна редакция: пт, 25 авг 2006, 11:52 от Ivellina

# 6
  • София
  • Мнения: 323
Дъщеря ми беше на 9 месеца, когато заболя от салмонелоза. Не се съмнявам, че всички сте чували за това заболяване. Причинява се от бактерията салмонела. При нас заболяването се хронифицира. Беше с диария 1 година /периодично/. Не мислете че 1 година детето е било само на лечебна храна. Не беше. В периодите на ремисия и давах дори кисело мляко и пилещко месо-бяло. Така че, по-смело със захранването. Организма на детето се възстановява много бързо. Спокойно можете да включите банан и оризова каша на първия ден от захранването. Просто не претоварвайте детето с храна. То само знае колко да яде.

# 7
  • Мнения: 3 456
При захранване, всеки ден трябва да прибавяш по една нова храна, която е била изключена по време на режима, в смисъл от една хранителна група.
Да, и аз така знам- по една нова храна, но си мисля, че за около седмица вече трябва да ядете всичко

Общи условия

Активация на акаунт