Кариера ли градите, или просто ходите на работа

  • 2 860
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 495
Въпроса, който ме вълнува цял ден е породен от ето тази статия http://www.novavizia.com/?81&0304&9759.Там, авторката много добре е описала разликата между работа и кариера Hug.При вас нещата как стоят-смятате ли че в днешния 21 век човек трябва да работи почти доживотно някакъв вид работа, да получава едни и същи доходи, и да стои на едно и също място в йерархията??Или трябва непрекъснато да търси нови и нови изяви, за да доказва на себе си и на околните, че работата му носи удовлетворение и да показва поведение, стремящо се към кариера?

# 1
  • Мнения: 1 492
Аз просто ходя на работа. В сферата, в която работя, не мога да градя кариера.

# 2
  • Мнения: 7 914
Убивам си времето Whistling

# 3
  • Мнения: 899
В момента просто ходя на работа, защото не се знаимавам с това, което ми е интересно и приятно. И понеже много неща ме дразнят, няма шанс да бъдат променени, карам по инерция (не се харесвам за това). Същевременно по натура съм човек, който винаги се стреми да се развива, с идеи и взимам нещата присърце, но в случая гледам да се възпирам, защото това не е моята област.
Зависи от човека - може и цял живот едно и също, а и непрестанно да иска да покорява нови върхове. Аз съм изградила идеалната концепция за себе си и си я преследвам. Всеки сам си определя приоритетите - дали работата, семейството, дадено хоби и насочва повечето си сили към него. В крайна сметка най-важното е да се чувстваме удовлетворени. За мен в никакъв случай хората, които не се развиват в работата си и не са особено амбициозни не са лоши, както и обратното.

# 4
  • Мнения: 1 616
Аз просто ходя на работа. В сферата, в която работя, не мога да градя кариера.

И аз така. В моята професия има възможност за издигане в йерархията, но това издигане е обвързано с много повече работа, много повече отговорности и мизерно увеличение на заплатата. Което значи, че не си заслужава. Затова просто ходя на работа и се старая да я върша колкото се може по-добре, но без амбиции за повишение.

# 5
  • Мнения: 1 761
Хората са различни- по-амбициозните страдат, ако не се доказват и не виждат мечтите си реализирани, по-пасивните страдат, ако изискванията към тях непрекъснато се покачват.

Не ходя на работа и правя много добра кариера.Никога не съм предполагала,че е възможно.

# 6
  • Мнения: 7 474
Зависи от много фактори  ooooh!
- в каква област работиш и дали изобщо има въэможност за издигане
- образование и квалификация
- струва ли си да се бориш за повишение (заплата и раб.време да си заслужават)
- зависи и от самия човек, дали е амбициозен
- и т.н. ooooh!

Аз до сега съм ходила на работа, кариера ще градя по-натам Crossing Arms

# 7
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз пък градя кариера.
Авторката цитира хора, според които "кариерата е “късмет”, “връзки”, “повишение”, “стечение на обстоятелствата”, или “нещо, за което може да се отложи по-нататък във времето”.  
Може и да е това, но може да е и стремеж към съвършенство в професията, работохолизъм или амбиции в областта.
За мен е от всичко по малко - обичам си работата, ходя на всички курсове за повишаване на квалификацията и се интересувам от новостите.
Това се забелязва и оценява. С развитието на фирмата се развивам и аз. Мотивът не е голямата заплата. Но рано или късно ще дойде и тя Mr. Green

# 8
  • Мнения: 6 167
голяма кариера градих преди да ме чукне любовта по главата и започна всичко отначало.
обожавах работата си, нямаше за мен работно време. появявах се в 8 , отивах си в 6-7
чуствах се с мисия, добре заплатена, виждах резултати, нямах нахален и некомпетентен шеф, всичко беше супер. биографията ми стана 5 страници и се виждах далеееч напред.
обаче, като дойде една любоввввв.
дойдох тук, оженихме се и сега съм пред ... предизивикателството да намеря достатъчно сили да започна всичко отначало.
да си призная ми е много трудно
все още си почивам и е супер.
но скоро ще се завърти пак моторчето , защото не мога да не съм активна твърде дълго време.

# 9
  • Мнения: 698
Нещо по средата.  Grinning

# 10
  • Мнения: 6 243
Издигане не винаги е еквивалент на кариера.
Представете си един адвокат - следи винаги новите промени в законите и актуалната съдебна практика, чете още законоприектите, ходи на семинари... Представете си друг адвокат - намерил е преди 20 години "сламки" или "интифи" или там както щете го наречете за - образци от документите, които ще готви за клиентите си и само сменя имената и ЕГН-тата, а в залата участието му се свежда до присъствие. Кой просто ходи на работа и кой "прави кариера". Ясно е, че можеш да имаш кариера и без задължително да се качваш по някаква йерархична стълбица.

Такова е положението при всички свободни професии - архитекти, лекари, преводачи...

Аз лично не ходя просто на работа.

# 11
  • Мнения: 1 107
Най-важното в работата за мен е да ставам все по-добра и по-добра в професията.
Предпочитам по-скоро да бъда търсен и незаменим специалист (и работя в тази посока Laughing), отколкото голям шеф (не желая да нося голяма отговорност и не съм амбициозна в този смисъл  Blush).

# 12
  • Мнения: 213
И аз просто ходя на работа, наскоро си смених работата, защото си купихме жилище, но никак  не ми е по сърце

# 13
  • Мнения: 3 091
такъв човек съм - не мога ПРОСТО да правя нещо, заради самото правене! т.е. кариеристка съм, отвратителна и амбициозна... мда newsm78

# 14
  • Мнения: 1 172
Кариера. И не смятам, че е толкова свързано със стремеж за увеличаване на заплатата или повишение - тe са просто следствия от натрупан опит  и доказана компетентност. Това, което има значение за мен, е че съм се специализирала в много тясна област и в България много малко хора въобще знаят за какво става въпрос; непрекъснато имам предложения за работа, които се базират точно на опита ми в тази сфера, а не на стажа ми въобще. Иначе казано, хората ми вярват не заради позицията ми, а заради познанията и опита ми. Винаги мога да си сменя работата, без да е нужно да си пускам CV-то, съответно това пък задължава работодателя ми да ми осигурява достатъчно добри условия, за да не приема някое от другите предложения. Не съм работохолик и държа на нормираното работно време. Мисля,че усилията, които съм положила, ми се възвръщат под формата на много добро и редовно заплащане, много допълнителни придобивки и най-вече сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт