Мами помогнете

  • 22 869
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 975
Здравейте майчета  bouquet, искам да помоля за съвет. Аз съм в края на осми месец и напоследък започна да ми става много лошо, почти до обяд всеки ден. Точно както сутрешното неразположение от началото на бременността ми, но не повръщам. Правиха ми скоро изследвания и се оказа, че ми е доста нисък хемоглобина и сега пия желязо - Сорбифер Дурулес. Дали е възможно да е от лекарството newsm78

# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Не съм спец, но една приятелка/ в 7-8мес.е/ също пие желязо и се оплаква от същото.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 567
Аз също пия Сорбифер Дурулес, но нямам такива оплаквания.
На листовката за странични ефекти пише: слаби позиви за повръщане, гадене, диария или запек, болка в стомашната област.
Така че е възможно, посъветвай се с лекаря си, на пазара има много други желязо-съдържащи препарати.

# 3
  • Мнения: 1 942
Аз мисля, че може да е от лекарството. а гиниколога ти какво казва?

# 4
  • Мнения: 8 917
Здравейте майчета  bouquet, искам да помоля за съвет. Аз съм в края на осми месец и напоследък започна да ми става много лошо, почти до обяд всеки ден. Точно както сутрешното неразположение от началото на бременността ми, но не повръщам. Правиха ми скоро изследвания и се оказа, че ми е доста нисък хемоглобина и сега пия желязо - Сорбифер Дурулес. Дали е възможно да е от лекарството newsm78
Ако мислиш, че е от лекарството защо не пробваш ТОТ`ЕМА Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Всички противоанемични лекарства дразнят стомаха - желязото има такъв "ефект". Аз през цялата бременност имах проблем с хемоглобина и ме блъскаха с какви ли не лекарства - опитах от всичко, което имаше на пазара, но без резултат. На всичкото отгоре все ми беше зле. Гинекологът ми се беше хванал за главата с мен.

# 6
  • Мнения: 1 975
Здравейте майчета  bouquet, искам да помоля за съвет. Аз съм в края на осми месец и напоследък започна да ми става много лошо, почти до обяд всеки ден. Точно както сутрешното неразположение от началото на бременността ми, но не повръщам. Правиха ми скоро изследвания и се оказа, че ми е доста нисък хемоглобина и сега пия желязо - Сорбифер Дурулес. Дали е възможно да е от лекарството newsm78
Ако мислиш, че е от лекарството защо не пробваш ТОТ`ЕМА Peace
Пила съм и от нея ми става лошо  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 731
Здравейте майчета  bouquet, искам да помоля за съвет. Аз съм в края на осми месец и напоследък започна да ми става много лошо, почти до обяд всеки ден. Точно както сутрешното неразположение от началото на бременността ми, но не повръщам. Правиха ми скоро изследвания и се оказа, че ми е доста нисък хемоглобина и сега пия желязо - Сорбифер Дурулес. Дали е възможно да е от лекарството newsm78
Ако мислиш, че е от лекарството защо не пробваш ТОТ`ЕМА Peace
Пила съм и от нея ми става лошо  bouquet
Може и да е от лекарството -на мен от тотемата ми прилошаваше

# 8
  • Мнения: 326
Защо не опиташ да си вдигнеш хемоглобина с хранителна диета. Аз лично изядох всичкия черен дроб на света, коприва и всичко, за което ми казаха, че има желязо. Хемоглобина ми вечно беше на границата, но не съм пила лекарства.

# 9
  • Мнения: 1 975
Защо не опиташ да си вдигнеш хемоглобина с хранителна диета. Аз лично изядох всичкия черен дроб на света, коприва и всичко, за което ми казаха, че има желязо. Хемоглобина ми вечно беше на границата, но не съм пила лекарства.
На мен ми казаха, а и четох, че черният дроб бил много вреден, затова не съм си позволила да го ям, а иначе много го обичам #Crazy newsm78

# 10
  • Мнения: 545
А прилошаването след като започна да вземаш лекарстото ли се появи? Ако е така най-добре сподели с гинеколога - да го смени. Аз пих Магнерич за вдигане на хемоглобина.

# 11
  • София
  • Мнения: 650
През двете си бременности пробвах всичко де що е желязо за бременни и всичките ги повръщах до 20 минути след приема. Дори витамините матерна не ми понасяха заради повишеното количество желязо в тях. Най добре желязото се усвоява от месото- свинско и телешко. Направо не се хаби с хапчета и без това няма да ти вдигнат хемоглобина. Все пак най- добре май ми понасяше Малтофер- той се пие вечер преди лягане и след това бързо заспиваш преди да ти е станало лошо.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 783
Леката анемия е нормална за бременните, защото се увеличава обемът на кръвта за сметка на плазмата. Всички лекарства съдържащи желязо предизвикват подобни оплаквания. Ако не се храниш както трябва, защото ти е лошо от хапчетата, то взимането им доста се обезмисля. Но..., ако хемоглобинът ти е много нисък и много безпокои лекаря ти, попитай го за венозен прием на желязо - препарат Венофер.

# 13
  • Мнения: 220
Нормално е при използване на лекарства, съдържащи желязо да имаш стомашно-чревни оплаквания.

# 14
  • Мнения: 1 975
Леката анемия е нормална за бременните, защото се увеличава обемът на кръвта за сметка на плазмата. Всички лекарства съдържащи желязо предизвикват подобни оплаквания. Ако не се храниш както трябва, защото ти е лошо от хапчетата, то взимането им доста се обезмисля. Но..., ако хемоглобинът ти е много нисък и много безпокои лекаря ти, попитай го за венозен прием на желязо - препарат Венофер.
Ами май не е много лека, защото последните 2 изследвания на хемоглобина са 82 и 90. Аз доколкото разбрах за жени нормата е от 110 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт