Помогнете ми, мами!!!Дайте ми съвет!

  • 604
  • 5
  •   1
Отговори
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Да ви питам и вас-от няколко дни моята дунда не иска да суче повече от 3 минути, ако я слагам на гърда на 3 часа  Имам достатъчно кърма, тя наддава повече от нормалното и си е дебеланка, на 3 месеца е и най главното-като хапне 3 минути изкарва до другото кърмене без никакъв проблем. Няма млечница, няма колики, няма причина да не иска да яде, а само като я сложа на гърдата след 3 минутното хранене и разплакване и съответното утешаване, т.е. след като я утеша и я сложа повторно на гърдата-пак неистов рев, не иска и си извръща главичката от гърдата ми  
И от днес вече я храня на 4 часа и положението е по-добро-аде по 10 мин. и за това време изсуква добре гърдата и после започва да се разсейва, да ми гука и изобщо не продължава с храненето  
Да не я отбия по този начин? Да я насилвам ли да яде на по 3 часа или е нормално да си увеличи интервалите между кърменията?
Помощ, давайте съвети!!!!!!

# 1
  • Мнения: 7 106
Не мисля, че имаш от какво да е притесняваш.Колкото повече растат бебетата, толкова повече интервалите между храненията се увеличават, защото заякват и сучат много по ефективно.А и света е толкова шарен, защо а се губи ценно време Grinning .Това не означава че се отбива.Няма смисъл да я насилваш да яде на 3 часа.Като свършите с едната гърда, вдигни я, оригни я, предложи другата и тя ако иска ще цока, ако не значи храненето е приключило.
Само не се притеснявай излишно.Успех!

# 2
  • Мнения: 3 379
Може да е кърмаческа стачка. Но може и наистина да иска да увеличи интервалите между храненията. По-скоро второто. Мисля, че щом се чувства добре да яде на по-голям интервал и изсуква добре гърдата, значи е ОК. Ако разбира се и наддава добре. На тази възраст вече се научават да сучат по-бързо, защото са по-силни, така че е нормално да суче по-бързо и да иска другото време да си играе, абе не си губят времето вече  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 2 249
Само едно въпросче, обича ли да смуче биберон залъгалка?
При нас на 3 мес. точно се получи такъв проблем понеже се беше пристрастил към залъгалката и можеше цял ден да изкара само с нея, направо се чудех това дете не чувства ли глад Shocked, не сучеше повече от 3 мин и и 4-я мес. наддаде малко. Както и да е, когато я махнах, нещата се нормализираха.
Не искам да кажа, че при вас е същия случай и се надявам да не е. Само го имай предвид;)

# 4
Цитат на: redhat
 
И от днес вече я храня на 4 часа и положението е по-добро-аде по 10 мин. и за това време изсуква добре гърдата и после започва да се разсейва, да ми гука и изобщо не продължава с храненето  
Да не я отбия по този начин? Да я насилвам ли да яде на по 3 часа или е нормално да си увеличи интервалите между кърменията?
Помощ, давайте съвети!!!!!!
Тя сама ти е показала какво трябва да правиш!

# 5
Оооооооооо,съвсем нормално.
бебето изцоква от 3-4минути необходимото му количество мляко, не се притеснявай, изобщо. Храни си бебо на 4 часа, явно  имаш достатъчно кърма и най- важното- хранителна
Не насилвай малкия човек, защото може да се отврати  и дори да повръща, защото го тъпчеш, когано не е гладен/някъде четох това, ама не се сещам сега къме Laughing /

Общи условия

Активация на акаунт