Как да опека чушки?

  • 2 594
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 272
Може въпроса да sе стори странен на някой, но проблема е там, че с не разполагам с това, с което съм го правила - чушкопек, обикновенни котлони или газови, парти-грил (знам че става на метална тава върху огън с пърлачка с газ, ама къдети такова чудо в апартамент, без да направиш пожар).
Електоуредите, с които разполагам са стъколореррамични котлони (нямам фурна) и MW комбинирана.
Та според вас, кой ще е удачния вариант:cook
- в тиган върху котлоните
или
-  на грила на MW?
 

# 1
  • Мнения: 1 655
Мисля, че по-удачния вариант е на тиган върху котлона.

# 2
  • Мнения: 258
хах,наистина труден въпрос...и аз съм за котлонитемзащото микровълновата(поне моята) не може да опече добре нещата...защо не опиташ направо върху котлона без тиган?дали ще залепне?аз съм пекла върху котлон направо,ама обикновен...не стъклокерамичен....освен да стоиш до тях и да ги обръщаш често..не знам,дано да не съм дала лош съвет Wink късмет  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 10 858
Върху котлона на фолио. Стават екстра.
Сменяй често фолиото, щото прегаря

# 4
  • Мнения: 73
Ако имаш Парти-грил и си забравила за него Wink също става бързо.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 858
Ако имаш Парти-грил и си забравила за него Wink също става бързо.

В парти грила вътре върху скаричката ли?

# 6
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Не, махаш скаричката и остава само тавичката. Внея ще стане бързо но чушките не трябва да са много месести. Фурната на печката ти също ще ти свърши работа но ако е за по голямо количество чушки. Нареждаш ги в тавата на фурната и хайде на печените чушки. Не знам за какво ти трябват по принцип чушките но ако е за салата пържени във фритюрник стават също.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
 Тавата на фурната(предварително пробити, за да не пукат и пръскат).
В моята фурна става с две тави едновременно(пече и на двете нива).
Ако са само за една салата чушките - във фритюрника(не мога да стоя да ги обръщам на котлона, обикновено съм захванала сто неща).

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз съм със същият проблем.В Англия луксове като скари и чушкопеци няма.На  газови котлони готвя и за това опитах да пека чушки във фурната.Да, ама не стават както трябва.Дадаха ми идея да сложа тенекия на котлона и да пека чушките.Само да намеря тенекия Simple Smile и ще опитам.

# 9
  • Мнения: 2 125
Пека ги във фурната от години, по кило и повече събира. Слагаш фолио най отдолу и върху решетката нареждаш чушките  Peace Вадя ги в тенджерка, така се задушават и много лесно се белят. Стават страхотни. Пробвай  Hug

# 10
  • Мнения: 1 113
На котлона, но върху метална решетка (като тази на парти грила, само че обърната наобратно, не върху крачетата, т.е. пръчките да са върху самия котлон).

# 11
  • София
  • Мнения: 8 272
ок, благодаря...
ще пробвам тигана и идеята с решетката върху котлона(имам от MW)
не смея директно на котлона Simple Smile
Аз съм със същият проблем.В Англия луксове като скари и чушкопеци няма.На  газови котлони готвя и за това опитах да пека чушки във фурната.Да, ама не стават както трябва.Дадаха ми идея да сложа тенекия на котлона и да пека чушките.Само да намеря тенекия Simple Smile и ще опитам.
едно време, в детството баба печеше върху тенекия върху огън.
Между другото баща ми е снабдил майка ми със скара за газовия котлон (не знам къде са му го правили)

# 12
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз като пека във фурната върху решетката с фолио - залепват ми за фолиото. Sick

# 13
  • Мнения: 2 125
Аз като пека във фурната върху решетката с фолио - залепват ми за фолиото. Sick

Фолиото го сложи долу, на дъното на печката, а чушките на решетката Peace Хем няма да цапат, хем няма да залепват Grinning

# 14
Na skarata stava sy6to byrzo i vkusno.

Общи условия

Активация на акаунт