Обезпокоителна температура на бебчето.

  • 908
  • 6
  •   1
Отговори
Бебе'то ми е на 8 месеца.Проблема ни е вече втори ден сме със повишена температура и тя варира от 37,6-39,7 градуса.Даваме и "Панадол,свещички Ефералган и антибиотик и течен Аналгин и капки за Ухо  но не можем да накараме температурата и да спадне под 37,4.Днес пак ходихме при педиатъра но нищо съществено тя ни препоръча да продължим лечението и се опита да ни успокои да не се тревожим за нива 38-39 градуса.Редно ли е след като температурата и е 39градуса и да и дам Панадол и същевременно да и сложа свещички Ефералган след Панадол'а или да изчакам малко.Притесняваме още колко ли  време ще е със повишена температура като се има предвид че я тъпча със толкоз вида лекарства.

# 1
  • Мнения: 46 430
Аз не бих дала 2 понижаващи едновременно.
Редувам Панадол с Нурофен през 2.5-3 часа за 24 часа, после минавам само на Пнадол през 4 часа.

# 2
  • Мнения: 1 116
Paracetamol moje da davate do 15 mg na kilogram po tri pati na den.Nad tezi niva veche stava toksichen.I panadola i efferalgana sa sys Paracetamol, zatova smqtai.A zaedno s analgina i nurofena stava mnogo veche , zatormozqva se cherniq drob.

# 3
А дали не почват да ви никнат зъбки?

# 4
  • Мнения: 723
Доколкото знам, не е нужно температурата да се сваля изцяло, все пак детето се бори чрез нея с вируса (ако е вирус). Ако продължава повече от 3-4 дни, тогава вече трябва лекар да прецени и изпише антибиотик (защото явно не е вирус). А Панадол и свещички Ефералган е недопустима комбинация, както е написал и ХиТко, двете имат една и съща активна съставка. На моето дете свещичките действат по-ефикасно, затова ползвам само тях, и то само ако температурата надвишава 38,5.

# 5
  • Мнения: 190
По принцип при температура над 38.5 се практикува даването на антипиретик и свещицка едновременно за по-бърз ефект, но това не трябва да е в много къси интервали. По-добре установете от какво е темп. за да може да се приложи адекватно лечение и внимавайте с течният аналгин, че е малко бебето, а той е много силен и се дава само при тебп. над 39 градуса. Дано да се оправите бързо.

# 6
  • Мнения: 4 414
температура под 38,5 не свалям по никакъв начин. не бих давала два антипиретика едновременно, а аналгин изобщо не бих давала! повишената Т показва, че организмът се бори с болестта.

Общи условия

Активация на акаунт