Коприва за косата?

  • 10 005
  • 17
  •   1
Отговори
Пускам си дълга коса  Laughing и ме посъветваха след миене на косата да я обливам с отвара от коприва. Обаче не ми казаха с листа от коприва или с корени от коприва се прави това. Аз много се чудих и си взех листа, но сега си мисля ако няма ефект от тия листа, няма и смисъл да си играя с копривата. Някой знае ли кои части от копривата се ползват за косата?

# 1
  • Мнения: 1 428
може и с корени и с листа,но с лист е по-добре.

# 2
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз лично съм ползвала листа, изсушени в периода, когато ми капеше косата. Действа мн. добре. Peace

# 3
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз също съм ползвала коприва, и в двата варианта. Няма проблем да е с листа.

А някои да е чувал нещо за орехова шума?
Сори за офф-а. Embarassed

# 4
  • Мнения: 5 317
Някой знае ли кои части от копривата се ползват за косата?

Листата.
За косата е добра и отварата от бръшлян.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 931
...както и от Репей

# 6
  • Мнения: 643
А някои да е чувал нещо за орехова шума?
Сори за офф-а. Embarassed
[/quote]

Сега ме подсети за тази орехова шума, но и аз немога да се сетя точно, беше нещо за кестенявата коса , но какво действие имаше newsm78
Някой ако се сети да помага. Hug

# 7
  • Мнения: 661
Аз съм си обливала косата с коприва. На мен лично ми бяха казали за корени от коприва, но аз съм ползвала листа. И бях много доволна. Също така добре действат и кореинте от репей. Косата хем расте по- бързо, хем се сгъстява. Можеш да пробваш-хубавото при билките е, че дори да не помогнат, няма да навредят! Wink
А за ореховите листа, да-стават. Моята приятелка гоидни наред ползваше именно тях за обливане на косата. Препоръчват се обаче за тъмни коси, тъй като дават придават лек червен отенък на косата. Съдържат йод, което спомага за заздравяването на косата. Косата става много лъскава!
Успех!  newsm10

# 8
  • София
  • Мнения: 35 931
Аз съм си обливала косата с коприва. На мен лично ми бяха казали за корени от коприва, но аз съм ползвала листа. И бях много доволна. Също така добре действат и кореинте от репей. Косата хем расте по- бързо, хем се сгъстява. Можеш да пробваш-хубавото при билките е, че дори да не помогнат, няма да навредят! Wink
А за ореховите листа, да-стават. Моята приятелка гоидни наред ползваше именно тях за обливане на косата. Препоръчват се обаче за тъмни коси, тъй като дават придават лек червен отенък на косата. Съдържат йод, което спомага за заздравяването на косата. Косата става много лъскава!
Успех!  newsm10
Peace  А отварата от листа от коприва, може и вътрешно /т.н пречистване на кръвта/ Правиш фрикции на косата и после пийваш по глътка -две Wink

# 9
  • Мнения: 5 475
И аз съм ползвала листата!  Peace

# 10
  • Мнения: 1 113
Аз съм чувала, че от отварата от листата на копривата, косата потъмнява, затова се препоръчвала за тъмни коси.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 949
А някои да е чувал нещо за орехова шума?
Сори за офф-а. Embarassed

Сега ме подсети за тази орехова шума, но и аз немога да се сетя точно, беше нещо за кестенявата коса , но какво действие имаше newsm78
Някой ако се сети да помага. Hug
[/quote]
Май от нея се добиваше червеникъв отенък  newsm78 понеже съдържа йод. А по темата,коприва от време на време ползвам,но листата.Тя е  за растеж и за сгъстяване на косата  Peace

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз съм си правила отвара от корени от репей, корени от коприва или листа. Няма проблем, използвай напраи отвара от листата, а следващи я път си вземи корени. Но, за да има ефект, бъди постоянна. След всяко измиване на косата с шампоан, изполивай косата с отвара, в продължение на няколко месеца!

# 13
Балгодаря на всички за отговорите  bouquet  Ще ги пробвам значи тези листа от коприва.

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Пробвай ги, но не ги вари, само ги остави в хладка вода да се изкиснат

Общи условия

Активация на акаунт