Немска, френска или 1-2 английска гимназия? Мнения плийз

  • 9 995
  • 15
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Кръщелницата ми е изкарала страхотни оценки на изпитите за приемане в гимназия и сега е в чуденка. Може да влезе където пожелае, но нямаме никакви впечатления от тези  гимназии. Можете ли да помогнете?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
За мен фаворити са френската и немската. Английските май не са на това ниво, на което бяха. За мен фаворит винаги е била немската. Peace

# 2
  • Мнения: 7 362
                        Най-добра в София е немската гимназия.Най-висок бал и най-много кандидати.Разбира се там се изучава и втори език - английски.Но тя ще реши какъв  основен език иска да изучава в подгответо.Мен ако пита твърдо немски, с втори английски.Успех в избора.  bouquet

# 3
  • Мнения: 220
току що в друга тема писах за 1 английска.аз също изкарах 2 6-ци и побързах да се запиша в английската.в никакъв случай там.завърших тази година.имам познати във всички гимназии,да отиде в испанската.това е най-доброто училище според мен.изкарах го като чатна ученичка от 10-ти клас на там.

# 4
  • Мнения: 6 314
Според мен по-добрият вариант е немската гимназия с втори език английски.
Немският език е по-труден, добре е той да бъде основен и изучаван по-сериозно.
Английският е по-интуитивен, с по-лесна граматика, навлязъл е в много широка употреба и се заучава много по-лесно, особено ако има като основа немски език.

Немска гимназия с втори език английски + курсове по английски впоследствие могат да дадат бързо в резултат добро владеене на два езика.

Говоря от личен опит (завършила съм немска гимназия) и наблюдения над племенницата ми, която догодина ще завърши немската. Справя се много добре и с английския - втори западен език в гимназията и допълнително го учи вкъщи (засега предимно заради песни, филми и игри, но все пак са си познания).

# 5
  • Мнения: 822
Написах по-дълго мнение и в другата подобна тема...Иначе от гимназиите в София бих "заложила" на немската... Успех! Laughing

Последна редакция: вт, 04 юли 2006, 05:58 от nia_r

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Според мен по-добрият вариант е немската гимназия с втори език английски.
Немският език е по-труден, добре е той да бъде основен и изучаван по-сериозно.
Английският е по-интуитивен, с по-лесна граматика, навлязъл е в много широка употреба и се заучава много по-лесно, особено ако има като основа немски език.

Немска гимназия с втори език английски + курсове по английски впоследствие могат да дадат бързо в резултат добро владеене на два езика.

Говоря от личен опит (завършила съм немска гимназия) и наблюдения над племенницата ми, която догодина ще завърши немската. Справя се много добре и с английския - втори западен език в гимназията и допълнително го учи вкъщи (засега предимно заради песни, филми и игри, но все пак са си познания
).

Отличен пост, съвпадащ на 100% с моето виждане по въпроса.
Немски и после 2-ри западен английски.


П.П: Бре, откъде "вадите" такива отличници??? Искам и ааааааааааааааааааааз да имам от тях  Twisted Evil

# 7
  • Мнения: 7 362


П.П: Бре, откъде "вадите" такива отличници??? Искам и ааааааааааааааааааааз да имам от тях  Twisted Evil
А нима вече нямаш?  bouquet

# 8
  • Мнения: 667
Немска гимназия. Поради същите причини, което изложи Mamma.

# 9
  • Мнения: 2 241
Пристрастна съм към френската гимназия, така или иначе, но... бих отговорила:

френска или немска гимназия , след единия от тези два езика английският се учи като песен Simple Smile, да не говорим за испански Simple Smile

Аз съм завършила френска гимназия, но много исках испанска, отвътре ми идваше някак, а и вече бях учила руски и английски в руското училище - тогава майка ми (като полиглот) ми каза: "Научи първо френски, пък друг език после ще научиш по-лесно". Тогава я послушах и не съжалявам - френският ми стана основа за испански и португалски, а и задълбочаването на познанията ми по английски стана някак неусетно.

Сега на дърти години взех да уча немски в Гьоте институт - ами трудно е вече, да го бях учила по-рано....

Това дотук от личен опит. А от съвсем професионална гледна точка - почти същото излиза, само че на първо място 2-ра немска, на второ място 9-та френска, на трето място 2-ра английска, на четвърто място 1-ва английска. Дори бих сложила испанската преди английските, но хайде, както казваш - има детето много висок бал, нека се запише в най-най-... а и да не се повтарям, но испански като лесен, фонетичен език може винаги после да научи.

# 10
  • Мнения: 35 891
немската!

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Много ви благодаря за отзивите  bouquet Момичето се е насочило към немската Heart Eyes Аз и дадох да прочете всичките мнения, а тя и преди това клонеше към тази гимназия Party
Тенкс агейн  bouquet



# 12
  • София
  • Мнения: 1 654
Немската -само хубави отзиви съм чувала за там. За 1-ва Английска напоследък май само негативни мнения.

# 13
  • София
  • Мнения: 469
Немската Peace

# 14
  • Мнения: 967
Брат ми преди 2 години завърши 2 Английска - ами какво да ти кажа, естествено училището не е лошо, но е отговаря изобщо според моите критерии за "елитно училище" - целият му клас бяха умни деца и после се справиха добре на кандидатстудентските изпити, но дисциплината не беше особено на ниво, но то май сега на всякъде е така Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт