Донорска кърма

  • 1 081
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Мами, има ли някоя от вас, която дава на бебчето си донорска кърма. Много съм се замислила над това, но ме е страх. Дайте съвет. благодаря
[img][http://www.youngnutrition.net/member/tickers/pticker2.php?id=33385/img]

# 1
  • Мнения: 442
доколкото помня, единствената банка за кърма беше закрита преди няколко години. ако все пък имаш донор и си сигурна в него, защо пък не. Peace
мисля, че тази тема ще стои по-добре в кърмаческия форум

# 2
  • Мнения: 6 243
БМК има и функционира само в София.
Има някои мами във форума, които дават донорска кърма именно от там.

# 3
  • Мнения: 992
и аз знам че е има и функционира, но аз не бих дала освен ако детето ми няма алергии към всякакви други млека. Незнам защо така имам предрасъдаци, не мога да си го обясна

# 4
  • Мнения: 1 881
И аз съм предубедена.....

Четох , че доста процеси се извършват преди да достигне до крайния си вид, между които и замразяване. Като прибавим към това и страха от хигиената на майката донор, съвестта й за съхранението на кърмата и не на последно място доставката...предпочетох да се доверя на Нестле.

Това е моят избор и никого не ангажирам с мнението си, успех, каквото и да решиш Heart Eyes

Последна редакция: вт, 04 юли 2006, 01:26 от Небесна

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
БМК в София работи. В нашата детска кухня е залепена обява-търсят донорки на кърма. Ако те интересуват актуални телефони, утре мога да погледна и да ти ги кажа.

# 6
  • Мнения: 202
Ето това е адреса на банката,дано да ти е полезен: http://www.bankazamaichinakarma.hit.bg/

# 7
  • Мнения: 1 753
Аз давам донорска кърма. Много съм доволна. Никога не съм имала притеснения по отношение на хигиена или качество на кърмата. И с Ани и сега със София всичко е супер.  Peace

# 8
  • Мнения: 220
Мамчета благодаря ви за съветите- ще помисля много сериозно над този така важен за мен проблем

# 9
  • Мнения: 723
Аз съм давала за малко, имам и други познати, които са давали. Не е имало никакъв проблем.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 315
Познавам мама донорка. Спазва перфектна хигиена и съм убедена, че проблем няма.Правят им редовни изследвания и на нея и на детето и , на определен интервал проверяват хихиената в къщата и. Мисля, че няма проблем ад се дава, но не знам, аконяма алергия детето адли ще се дореди, зашото има много алергични деца, които чакат за кърма, а донорките са малко.

# 11
  • Мнения: 1 753
Така е, да! Дават с предимство на алергични деца или такива, които не могат да ядат друго.
За другите - като София например - каквото остане. Е, има горе-долу по 300-400 мл. на ден, което пак ме устройва  Peace Пък после дохранвам с Омнео  Wink

Общи условия

Активация на акаунт