Сънят и децата

  • 538
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 266
Когато вечер слагам двегодишният ми син в креватчето си да спи,той започва да плаче newsm45,не иска да стои в креватчето си.На следобедният сън рядко ми се случва това,но вечер е един малък ад.Какво ли не опитах-и с добро ,и с лошо,но ефект няма.На вас случвало ли ви се е?Как процедирате? 1crib

# 1
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Имахме и такъв период и тогава дръпнахме спалнята към неговото легло и така хем си спеше в леглото, хем аз му бях на една ръка разстояние (буквално Simple Smile). Така си разказвахме приказки и случки от деня, слушахме музика, държахме си ръчичките и той си играеше с косата ми (от което после, обаче, много трудно го отучих Wink). Май беше точно около 2-годишна възраст - явно такъв е момента..., не се притеснявай!

# 2
  • Мнения: 545
При нас се случваше в началото, когато го изместихме да спи сам в детската стая. По-късно пък имаше един период, когато не искаше да остава на тъмно и светвах една малка нощна лампа докато заспи. Опитай да разбереш какъв е проблема. Детето не е малко и може да ти каже, ако нещо го притеснява.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 352
Нямам проблеми със спането на Митко. Аз или татко му лягаме до него, четем книжка, слагаме я после под възгланвичката да спи и тя и гасим лампата. За 10 минутки е заспал и тогава излизаме от стаята.

# 4
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Забравих да кажа, че помагаше също и слагането на един голям меч-играчка под леглото или в долния му край, така че да не му пречи през нощта, но да го пази "от лошите сънища" Wink.
Успех!

# 5
  • Мнения: 2 266
Благодаря ви момичета.Ще направя каквото ме съветвете и дано има успех.

# 6
  • Мнения: 281
Щом казваш, че следобед нямате проблеми а само вечер, може да го е страх от тъмното. Опитвала ли си да оставиш светнато докато заспи и после някаква загадъчна светлина, която да му помогне да се ориетира ако се събуди през нощта!? Wink

# 7
  • Мнения: 2 266
По принцип не се буди нощем,но докато заспи оставям да свети нощна лампа.Но въпреки това ,пак плаче.

# 8
  • Мнения: X
Да ти кажа от около месец Ния има страх от тъмното. Мине ли покрай тъмна стая, тоалетна, коридор, наднича и казва: Няма нищо Rolling Eyes.........

Така, че аз не я насилвам и наистина всичко си е период, отминава, но трябва много спокойствие - преди яслата заспиваше сама, след това я погалвах преди да заспи, защото в началото ми беше мъчно, но тя не ме пускаше да изляза от стаята. Затова я взех на дивана в хола - слагам я там, аз лягам и си гледам сериалчетата по НТВ и тя заспива, местя я и готово. НО! Днес, след като от известно време се мръщи, че и пречи телевизора, стана от дивана и каза, че си отива в леглото - и стана, легна си и си заспа доволно. Направо ми взе акъла......така, че децата понякога имат страхове, които не разбираме, но не трябва да подценяваме............

# 9
  • Мнения: 46 488
Обикновено вечер разпъваме дивана в хола и си пускаме филм с мъжа ми, а тя ляга да се гушка до нас, след малко я намираме заспала и само я пренасяме Grinning

# 10
  • Мнения: 1 117
Повечето деца са така. Не искат да заспиват сами. И ние бяхме така - държахме се за ръцете , гушкахме се и какво ли още не. Сега е по-лесно, или много му се е доспало и отива сам си ляга , или се скатава на леглото, докато гледаме телевизия и там заспива , апосле го местя.

# 11
  • Мнения: 4 406
мисля , че това е период в развитието- и ние сме във вихъра му сега.
задължително е мама или в краен случай тати да е до детето, за да заспи, почти невъзможно е това да стане в детското легло. просто го оставям да заспива на спалнята и после го пренасям в стаята му. пестя време за уговорки от типа "моля затвори очички" и люлеене на ръце

Общи условия

Активация на акаунт