Столче за кола в самолет и при пребиваване в БГ?

  • 4 605
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 393
Постингът на Лиска ме подсети- бихте ли разказали как точно се пътува с малко бебе (до 6 мес) в самолет от гледна точка на кошчето за кола- ползва ли се в крайна сметка в самолета или не?
И още по-важно- как се пътува с бебе и кошче за кола в България- в коли, таксита, междуградски рейсове (само за влак май няма да попитам  Wink)- моля споделете впечатления и опит!

# 1
  • Мнения: 804
 И мен ме вълнува тази тема, ще летим когато бебка е на 5 месеца. Сега разбрах, че ползването на кошче в колата в Бг не е задължително. От една страна с кошчето лично аз се чувствам по спокойна, но от друга толкова тежи  ooooh! И сега съм в чуденка да го вземам или не. Освен това Бг-самолета е много тесен и няма да има спецялно място за бебето, камо ли за кошчето. За сега везната накланя в посока без кошче, защото ще имаме достатъчно багаж Crazy Нека пътувалите мами споделят, ще ми е интерсено. На нас ни се очертава много дълъг полет и дълъг престой 6 часа в Лондон, направо не знам как ще се справим, добре че ще сме двамата с таткото.

# 2
  • Мнения: 1 793
Когато детето беше на 3,5 месеца и пътувахме за Бг на летището ни казаха, че не може да ползваме столчето за кола в самолета. Пуснахме го с багажа, като то беше опаковано в найлонови торби. Но пък, когато го има столчето е по-удобно след това при престоя в БГ, защото си возихме спокойно детето.

# 3
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Ние пътувахме миналата година, когато Тони беше на 4.5 месеца. Имахме кош4е за кола и коли4ка, върху която то се прикрепя. И двете не се таксуват, и на отиване преди да се ка4им в самолета ни ги взеха и ни ги върнаха в София. Да уто4ня, 4е пътуваме с Луфтханза и сменяме в Мюнхен. На връщане бях сама с бебо и тъй като имаше едно свободно място в самолета ми дадоха кош4ето, а на Мюнхен и коли4ката. Съветвам ви да си вземете кош4етата, защото е много удобно за кола. Дори да не можете да ги използвате в самолета при липса на свободни места, после ще са незаменими. Не ми се мисли тази година как ще сме без кош4е.

# 4
  • Мнения: 1 393
Но пък, когато го има столчето е по-удобно след това при престоя в БГ, защото си возихме спокойно детето.
Как точно го возихте? Нали трябва да има под столчето една "поставка" (base), която се монтира в колата- надали може хрък-брък  по коли и таксита да си го слагаш/ махаш това?  newsm78
Или вие си пътувахте с ваша кола навсякъде и си го бяхте монтирали за постоянно докато сте били там?

# 5
  • Мнения: 4 390
Аз съм го качвала в самолетите. Запазвах си места на първия ред и кошчето с бебето седеше пред мен на земята, там, където са подложките за повиване на бебета.
Заявявала съм и кош /тези, които закачват в самолетите/, в който да спи бебето /по време на преокеански полет/.
Количката я предавах на входа на самолета, не съм я пускала като багаж никога.

# 6
  • Мнения: 2 257
как се пътува с бебе и кошче за кола в България- в коли, таксита, междуградски рейсове

Като се качих в едно такси веднъж, слагайски си колана по навик, таксиджията много селската и начетено ми даде да разбера колко съм смешна с мойте колани и че нищо нямало да ми стане без него. Mr. Green Пожелавам ти успех, когато връхлетиш в такси в цялата си прелст с бебе и столче.  Peace

Всъщност точните му думи бяха да не се излагам с колан....

# 7
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
MrsG, моето стол4е няма нужда от база, то е тип "с гръб към пътя".

# 8
  • Мнения: 804
И аз смятам до последно да си държим количката(евентуално и столчето за кола, ако не разрешат с него в самолета) преди да се качим в самолета. И все пак малко се притеснявам дали ще излезе после здрава количката от багажното. Спомняма си как чисто новите ни куфари на колелца бяха потрошени, а какво остава за количката Confused Мога ли да я предпазя по някакъв начин? Вашите колички и кошчета издържаха ли полета?
  Мама Strump и нашето кошче е такова, но си има подложка, нея май трябва да я слагам в някой куфар newsm78, ама че неудобно ooooh!

# 9
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Smily_5q, няма ли възможност по някакъв на4ин да я прикрепиш към кош4ето или коли4ката. Така няма да заема от ценното място в куфарите и никой няма да я тегли.

# 10
  • Мнения: 6 390
smily_5q

пътувала съм с беба 3х до бг и обратно, и винаги във всички посоки съм била с количката до последно, преди да се качиш буквално в самолета я взимат, и като слезеш първото нещо което виждаш е количката  Wink
а за седалката неприятно, и ние бяхме с кошче - яйце седалка,  тип "с гръб към пътя" и много удобно, в него си я и храних беба там миналата година, за колите нормално, то се носи като пазарска кошница Wink

# 11
  • Мнения: 7 837
Зависи от авиокомпанията. Ние летяхме с АлИталия и не ни позволиха да ползваме нито кошчето, нито шезлонга. Прибраха ги в багажното до пилотите и ни ги връчиха на слизане. Дадоха ни едно тяхно, платнено, но Самуил отказа да лежи в него.

# 12
  • Мнения: 1 393
и ние бяхме с кошче - яйце седалка,  тип "с гръб към пътя" и много удобно, в него си я и храних беба там миналата година, за колите нормално, то се носи като пазарска кошница Wink
Какво по- точно е това чудо- моля те обясни?

Моето кошче ще е от тези, които също се слагат "с гръб към пътя" ( въобще има ли такива, които се слагат с лице при малки бебета?), ето това, вие с такива подобни ли имате предвид, че пътувате из България или е нещо съвсем друго:

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
MrsG, нашето беше с основа + количката. Взеха го на самолета без проблем и трите части.
Иначе в БГ ние си имаме кола и кошчето беше монтирано в колата, обаче по такситата бебето е в ръцете. Основата ни е прекалено тежка, за да разнасям с нас.
Между другото, ползването на кош в Бг вече е задължително, има и глоба за нарушителите.

# 14
  • Мнения: 804
 Мери, верно ли ? Вчера баща ми проучил и ми каза, че кошчетата не са задължителни newsm78 То за безопасност е направено и много искам да го вземем, но все още го мислим.
  Между другото да питам къде точно заявявате желанието си за място за бебето, с кошче на предна седалка? Фирмата от която си купихме билетите ни каза, че те не запазват места и трябва да се свържем с летището. Иначе в българския самолет знам, че няма такива места, нали?
  Благодаря ви за отговорите  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт