На бунгала на планина - малко инфо?

  • 7 509
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 18
Такаааа... тъй като на нашата мама все не и остава време да запита, реших аз да се включа, като един загрижен тати Blush с някои въпросчета, касаещи евентуалната ни лятна почивка newsm78. Тъй като целогодишно сме на морето и не ни е кой знае каква тръпка, използваме лятото да отидем малко на планинка и тази година след дълго ровене и търсене (най-вече в нета) на подходящото място се спряхме (засега) на къмпинг "Бор" до Говедарци. На пръв поглед напълно отговаря на това, което търсим - сравнително евтино, самостоятелно, чисто и с възможности за малкия тайфун да беснее  Joy ... Ооопс, пропуснах да поясня - имаме си един малък юнак на 2 годинки, та най-вече заради него се чудим все още - дали ще е подходящо мястото. В интерес на истината още миналата година му направихме сефтето на бунгала - 9 дена на Котел, но там е малко по-ниско, по-близо ни е до Варна и ходихме с познати, които вече са били там, та нямахме много притеснения. А това с Говедарци...Rolling Eyes  - първо бая път е - 600 км и засега впечатленията са ни само от снимките  в нета и няколкото мнения, които прочетох из темите тука. Че е хубаво като природа - спор няма, че е харесало на повечето, които са били - верно, но все пак имам малко опасения дали не сме още малки за там newsm78. Планували сме около седмица за почивката и искам да разбера какви са условията като цяло - има ли къде да се хапва наоколо, има ли условия сам да си приготвиш това-онова (скаричка да речем), има ли редовно топла вода и всяка от двойните стаи със своя баня ли е или са комбинирани, има ли хладилник - ако си носиш нещо за хапване, има ли много комари  Mr. Green ... и други ей такива битовизми Mr. Green. Абе с 2 думи - подходящо ли е за едноседмична почивка с 2 годишно дете? Знам, че и по телефона биха ми отговорили на повечето въпроси, но предпочитам да го чуя от хора, които са били там като клиенти  Sunglasses, а виждам, че тук определено има такива.
Благодаря ви предварително за изчерпателните отговори  Wink.

П.П. Между другото приемаме и предложения за други места с подобни условия, особено ако са и в Стара планина. Просто ние не намерихме засега...

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами ние преди месец бяхме там - много ни хареса!  Simple Smile
Таня игра до 11 часа пред виличката. Има бунгала и вили - ние бяхме 6 души във една вила. На втория етаж има 2 спални - бяхме 2 семейства, като нашето дете е на близо 3г, а на другото семейство е бебе на 2 месеца. Долу в хола има ТВ и хладилник, както и диван /разтегаем/ и маса.
В началото на самия къмпинг има много хубаво ресторантче на прилични цени, което е заградено с оградка и децата могат да тичат  Simple Smile
Обикновените бунгала също не бяха лоши, но са по-старички - вилите /двуетажните/ са нови.
В къмпинга има парзалка и люлка.
Много хубаво изкарахме, запалихме си огън и си опекохме скара  Wink
Взехме чинии и маса от ресторанта - нямаше проблем.
Ако още нещо искаш да питаш - казвай, ще помагам  Simple Smile

# 2
  • Варна
  • Мнения: 18
Много ти благодаря за инфото, Jutoo thumbsup.
Убеден съм, че на виличките ще е по-комфортно, но сме сами (засега), та затова ще се задоволим май с обикновено бунгало, а и не сме много придирчиви, стига да е чисто. А да знаеш дали в обикновените има хладилник? Наблизо, май доколкото разбрах, трябва да минава рекичка - дали става човек да се поразхлади малко в жегите ? Laughing
Взех да придобивам все по-положителна представа за това място yes. Сигурно защото и много ми се ходи някъде... Grinning.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Ако правилно си спомням рекичката от едно време - кучи студ е тази рекичка. Не за охлаждане, ами за фризер си е. Само за моржове Simple Smile Ама не съм ходила има-няма 7-8 години, обаче пък реката вярвам не се е променила. Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 3 679
Много ти благодаря за инфото, Jutoo thumbsup.
Убеден съм, че на виличките ще е по-комфортно, но сме сами (засега), та затова ще се задоволим май с обикновено бунгало, а и не сме много придирчиви, стига да е чисто. А да знаеш дали в обикновените има хладилник? Наблизо, май доколкото разбрах, трябва да минава рекичка - дали става човек да се поразхлади малко в жегите ? Laughing
Взех да придобивам все по-положителна представа за това място yes. Сигурно защото и много ми се ходи някъде... Grinning.
Незнам дали има хладилник в бунаглата, но ако звъннете по телефона ще ви кажат предполагам.
Рекичката е съвсем наблизо, има хубави полянки, удобни за пикник. Студена е да се къпете в нея, но може да се понамокрите  Wink
Ние миналото лято почивахме в Мала Църква - то е съвсем наблизко до Говедарци и същата рекичка минава.
Ето виж как си прекарвахме:
http://community.webshots.com/photo/432073564/1432144817052362338WRKgok
http://community.webshots.com/photo/432073564/1432145797052362338BhFfGD

# 5
  • Варна
  • Мнения: 18
Супер  thumbsup.
Че ще е студена рекичката - спор няма, ама друго си е да топнеш крачетата, а иначе топлата вода си я имаме тук наблизо - в големия гьол  grinning039.
Ще се ходи май ... yes
А как е положението с комарките по тея места - има ли ги или им е височко там? Да знаем с какви средства да  се подготвяме Thinking.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
Нямаше комари  Simple Smile, но не пречи да си вземете едно спрейче  Wink

# 7
  • Варна
  • Мнения: 18
Jutoo, виждам, че сте ходили по тоя край, можеш ли да ми кажеш дали има възможности да се отиде някъде там из околните населени места на басейн - открит, с топла вода? Че за една седмица трябва да се мисли програма, развлечения, забавления newsm78 Smile .
Виж да е нагоре по баирите ми е по-лесно, ама наследникът требе да порасте още малко Rolling Eyes.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами наблизо няма, или аз поне не се сещам - най-близо ви е Боровец - там има басейни. Малко след боровец има едно село Радуил, там има едно много хубаво частно хотелче с басейн в двора, механа и кът за децата - миналото лято на Таня много и хареса  Simple Smile
Иначе разходете се до Мальовица - долу има големи поляни да потичат децата  Simple Smile
В Самоков има много хубави заведения със страхотни детски площадки - аз в София такова място не съм открила още  Simple Smile
Ако се сетя още нещо ще пиша  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт