С бебе до Бг, багаж?

  • 3 456
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 804
 Здравейте ,
доста темички станаха по тоя повод, явно има интерес, та в този дух да питам, какво взехте за бебето. Ние ще летим скоро, през септември, Йоанка ще е на 5-6 месеца. Чудя се какво мога да и взема от тук и какво да купя от БГ newsm78 Например ваничката за баня няма да я мъкна. Имаме прекрасна люлка, но няма начин да я помъкна. Чудя се дали ще мога да взема шезолонга newsm78 Но съм решила кошарката(плей ярда) да взема, все пак ще сме цял месец там, трябва да и е удобно за спане. Уф , голяма дилема, кажете вие как се замъкнахте с багажите, какво носихте, какво купихте на място?
   bouquet

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
В България избора и разнообразието от стоки е огромно.Всички големи фирми са на пазара......не е например като в Англия ConfusedИма страхотни анатомични вани, които ще ти свършат чудесна работа.Кошара и столче може да вземеш за там, те винаги са много полезни.Имаме столче за кола и хранене в двете държави, те се ползват с години и не се налага да ги мъкнем всеки път, но шезлонга спокойно можеш да си го вземеш.Зависи през колко време ще си ходите в БГ Thinking

# 2
  • Мнения: 2 292
Ние летим от по-отблизко , но май няма голямо значение. Ако бебето не е само на кърма, вземи си качествени храни. Вземи и удобна количка с големи гуми. Здравна застраховка за чужбина също е от полза. НЯкои лекарства, като парацетамол за бебе, капки против колики, гел за венци и каквото там си ползвате. Едно кенгуру или ранница за носене на бебето на гръб. Из София е невъзможно да се разхождаш с количка. Друго не виждам. Дрешляци има в изобилие. Играчки има ...

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Нали девойката каза, че ще ходи в България, не в Тамбукту Mr. Green
 
Ако бебето не е само на кърма, вземи си качествени храни.  НЯкои лекарства, като парацетамол за бебе, капки против колики, гел за венци и каквото там си ползвате. Едно кенгуру или ранница за носене на бебето на гръб. Из София е невъзможно да се разхождаш с количка. Друго не виждам. Дрешляци има в изобилие. Играчки има ...

В БГ качествени храни има колкото искаш, само пари да има човек.Едва ли има м/ународна фирма която да я няма на пазара.Лекарствата за самолета може и да са нужни, но същите неща ги има и там GrinningА за разхождането с количка в София. ooooh! ooooh! ooooh!...няма да правя коментар.......бебетата само на ръце ги носят Grinning

# 4
  • Мнения: 2 292
Нали девойката каза, че ще ходи в България, не в Тамбукту Mr. Green
 
Ако бебето не е само на кърма, вземи си качествени храни.  НЯкои лекарства, като парацетамол за бебе, капки против колики, гел за венци и каквото там си ползвате. Едно кенгуру или ранница за носене на бебето на гръб. Из София е невъзможно да се разхождаш с количка. Друго не виждам. Дрешляци има в изобилие. Играчки има ...

В БГ качествени храни има колкото искаш, само пари да има човек.Едва ли има м/ународна фирма която да я няма на пазара.Лекарствата за самолета може и да са нужни, но същите неща ги има и там GrinningА за разхождането с количка в София. ooooh! ooooh! ooooh!...няма да правя коментар.......бебетата само на ръце ги носят Grinning

лекарствата за бебета тук са БЕЗПЛАТНИ. В Бг трябва да ги платя вероятно???? Та затова ги носих.
храни има, но аз си имам сет от храни, които си ползвам и си ги носих. Къде ще обикалям цяла София да намеря храната която ми трябва?
не съм сигурна колко е по-добре в София от Тамбукту. Във всеки случай прилича на бомбандирана от дълги дълги години. И не само София.

# 5
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Коли4ката, както съветва Вивита е най-добре да е с големи гуми. А за храните всеки си има свое мнение. Аз ли4но миналата година купих от БГ плодови пюрета на една от най-използваните там фирми и трябва да ви кажа , 4е бяха толкова наблъскани със захар, 4е дори аз не можех да го ям от сладост и веднага трябваше да пия вода. Ама може би това е целта-да се пие много вода през жегите  Wink И лекарствата тук са безплатни, а в БГ-не.
И както Биляна съветва стол4етата за кола и хранене са много ценни.

# 6
  • Мнения: 2 292
Доколкото разбирам си посетила Тамбукту и можеш да твърдиш, но аз не съм убедена . Съжалявам. Подобни пейзажи като в БГ градове със изкъртени улици , тротоари , подлези, градинки и изкрадени решетки по каналите, падащи мазилки ... НИКЪДЕ не съм виждала.
Добре, че ме подсети И ПАМПЕРСИ носих 2 огромни пакета  Joy цял куфар ПАМПЕРСИ ПАМПЕРС. че в БГ ги няма. Има някакви Хелен Харпер и подобни - ми пропускат Sad

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Много е жалко когато видя, че някой плюе по всичко родно SadКак един път не  пропуснаха памперсите на детето ми.Пюрета нато Хип, Семпер, Гербер, Сънвал не съм срещала"наблъскани със захар".Избор от АД има огромен.......София никак не е така мизерна както я описваш.9 месеца не бях ходила в БГ, но напредъка е огромен.Вярно е, че има още много неща за оправяне, но е хубаво да отчитаме и хубавите неща.Не искам да размивам темата, но наистина ми става болно от такива постинги.Дано да сме били полезни на smily_5q !

# 8
  • Мнения: 2 292
не плюя всичко родно. зле си ме разбрала. казвам, че София е разбита, което си е чистата истина. Докато си затваряме очите и си крием главите в пясъка , надали ще се оправи.
Как да е. И аз не искам да разводнявам темата . Спирам до тук.
По повод памперсите искам да кажа - който ползва - ПАМПЕРС бейби драй и актив плюс  - в София ги няма. Та ако се чувства сигурен с този ПАМПЕРС - да си носи.
Дано съм била полезна  Wink

# 9
  • Мнения: 74
не плюя всичко родно. зле си ме разбрала. казвам, че София е разбита, което си е чистата истина. Докато си затваряме очите и си крием главите в пясъка , надали ще се оправи.
Как да е. И аз не искам да разводнявам темата . Спирам до тук.
По повод памперсите искам да кажа - който ползва - ПАМПЕРС бейби драй и актив плюс  - в София ги няма. Та ако се чувства сигурен с този ПАМПЕРС - да си носи.
Дано съм била полезна  Wink





Благодаря за информацията!!!Аз използвам тоЧно тези памперси и си мислех,Че ги има в България.Поне реклама върви по телевизията ......
и аз съм изправена пред същия проблем-кое да взема за малкия с мен и кое не.Все пак ще съм там 2 месеца  newsm78

# 10
  • Мнения: 2 292
 newsm78 не знам тази реклама, но бяхме в БГ през Април ги нямаше никаде. Където и да пита човек - не ги внасяли.
А сега се сетих. Гледах там една брошурка на още строящ се магазин в Младост - Кауфланг или нещо подоно. Та в брошурката ги имаше бейби драй. Ако са построили магазина  Wink за тези месеци и са го отворили . Провери там. Ако има някой във форума от младост може и да провери за теб и да ти каже - да носиш ли или не  Wink

# 11
  • Мнения: 400
Как бееее Simple Smile Във Варна ги има навсякъде (Памперс Актив Бейби).

Аз си взех количката - сгъваема като чадър - и съм много доволна - на самолета има специялни места за колички, така че - споко, няма да ти е в ръцете.

Вземи си обезателно медикаменти за бебето от Юес:
Клечки за зъбки на Ораджел (за никнене на зъбки, обезболяващи), тука ги няма.
Деситин - крем за подбито дупе, много добър, тук може и да има други, ама тоз е много добър!
Формула като Енфамил и Симилак НЯМА тука, но пък има други марки.
Много ти е малко бебето и за това за други лекарства от полза не се сещам, но вземи каквото се сетиш, имаш у вас и ползваш!
Пюрета тука има хубавки. Аз ползвам само на Хип за сега, ама са доста скъпички. Но едва ли е нужно да мъкнеш стъкларията с пюретата.
Взех един страхотен гел на ПЮРЕЛ, с който само намазваш ръчички на бебе и са дезинфекцирани (това все пак за мааалко по-големички деца), но тук го няма, а за нас е от голяма значимост.

Дрешки: тук (Варна) е направо трагедия! От Чилдренс Плейс един приятел идва утре от Н. Йорк и трябваше да поръчвам от него някои неща да ми донесе. Ако ти е капризен вкуса (като моя  Rolling Eyes ) вземи си дрешки от разпродажба (лятна или каква да е ) от марковите магазини на цена по-ниска от в БГ - това за мен се оказа проблем, тъй като всички ми казваха - в БГ всико има... В крайна сметка ако сте само за месец едва ли бебчо ще порасне толкова Simple Smile но все пак. Иначе тук има СТРАХОТНО бельо за бебета!

Играчки! Всички маркови ( и евтинки играчки в ЮС) тука са безбожно скъпи. Така че си взимай любимите му играчки там - дрънкалки и тн, ако купуваш на Фишер прайс, Витек, Лийп Фрог и тн.

Ние кошарата за игра я купихме направо от тука и е супер, но за толкова малко време може и да не си струва да купуваш, а да си вземете вашата си.

Сега. Самолетите позволяват на човек до 2 куфара по 50 паунда единия (бебе не се брои ако си няма собствен билет) - така е имай го предвид това за багажа!

Мм, друго не се сещам за момента.

# 12
  • Мнения: 2 292
ОК. За памперсите, по-добре попитай някой, който си е в БГ, защото аз не мнамерих никакви, но ако ги има - няма нужда да се мъкнат. Може пък да не съм търсила където трябва. Някой по-информиран може и да каже със сигурност.  Wink

# 13
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Пюрета нато Хип, Семпер, Гербер, Сънвал не съм срещала"наблъскани със захар
Защото не са български  Wink
Не забравяйте да си вземете брумизатори, защото в БГ няма.

# 14
  • Мнения: 3 423
Не забравяйте да си вземете брумизатори, защото в БГ няма.

брумизатори???
kakvo e tova?

Общи условия

Активация на акаунт