Мога ли да дам прясно мляко на 9 месечно бебе и как да го захраня?

  • 6 711
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Записах детето си на ДК.Там обаче правят кремчетата с прясно мляко.Вече съм го захранила с кисело, но не му давам често,караме си на АМ.Кога мога да започна да му давам от тези кремове и как точно да го захраня?

# 1
  • Мнения: 3 926
Сигурна ли си, че ги правят с прясно? Да не е със сухо или частично адаптирано? Защото различните кухни, различно действат. Ако си питала и наистина са с прясно мляко изчакай още малко. Предполагам няма да е някакъв съществен проблем ако детето не яде сварен млечен кисел, в който няма нищо полезно Wink Пък и сега поне е такъв сезон, че е пълно с пресни плодове - винаги можеш да измислиш удачна следобедна закуска. Аз бих дала млякото след годинката, като започна с една-две лъжички, както всичко останало Grinning А като гледам тъкмо ще свърши плодовото изобилие Wink и тогава щесе наложи да дадеш кремче Simple Smile

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не е хубаво преди годинката да се дава прясно мляко.Аз го въведах постепенно  с по една-две лъжички в зел. пюре за да видя дали ще му понесе.Като се оказа, че няма проблем започнах да му правя кремчета, грис и да готвя с него.Но да го пие ще му дам след като стане на 2г.

# 3
  • Мнения: 4 392
Сигурна ли си, че ги правят с прясно? Да не е със сухо или частично адаптирано? Защото различните кухни, различно действат. Ако си питала и наистина са с прясно мляко изчакай още малко. Предполагам няма да е някакъв съществен проблем ако детето не яде сварен млечен кисел, в който няма нищо полезно Wink Пък и сега поне е такъв сезон, че е пълно с пресни плодове - винаги можеш да измислиш удачна следобедна закуска. Аз бих дала млякото след годинката, като започна с една-две лъжички, както всичко останало Grinning А като гледам тъкмо ще свърши плодовото изобилие Wink и тогава щесе наложи да дадеш кремче Simple Smile

 Peace

# 4
  • Мнения: 63
Щом е кисел или крем приготвен с прясно мляко смятам 4е може6 да даваш.Аз запо4нах да давам такива кремове от 5 месец.Запо4нах с няколко лъжици като до една седмица ве4е необходимото коли4ество

# 5
  • Мнения: 4 392
Щом е кисел или крем приготвен с прясно мляко смятам 4е може6 да даваш.Аз запо4нах да давам такива кремове от 5 месец.Запо4нах с няколко лъжици като до една седмица ве4е необходимото коли4ество

Ти смяташ така,но знаещите педиатри - не ! Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Започнах прясното мляко когато тръгна на кухня/6 месеца/, нищо му няма, още повече, че от 1 месечен е на кисело мляко Peace

# 7
  • Мнения: 190
Ти смяташ така,но знаещите педиатри - не

Кои педиатри????????? Има ли изобщо знаещи педиатри? Според мен те са изчезващ вид.

# 8
  • Мнения: 4 392
Ти смяташ така,но знаещите педиатри - не

Кои педиатри????????? Има ли изобщо знаещи педиатри? Според мен те са изчезващ вид.

Говоря за тези по света и за част от нашите.  Peace

# 9
  • Мнения: 243
Започнах да слагам по 1-2 лъжички нискомаслено мляко в картофеното пюре по съвет на педиатъра. След това при навършване на 6-тия месец се записахме на кухня. Но, само прясно мляко не съм давала. Вече сме на 10 месеца и все още рано сутрин давам адаптирано мляко. Моето лично мнение - прави си кремчета, пюрета, супички.... с прясно мляко като добавка, но изчакай със самостоятелното му даване. Simple Smile

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
При нас само незнаещи педиатри има, защото мляко се слага в храната преди навършване на годинка и се счита за нормално  Thinking

# 11
  • Мнения: 9 584
Не мога да се сетя в коя книга го прочетох, но беше подробно обяснено, че в ПРЯСНОТО мляко се съдържат съставки, които трудно се преработват от детския организъм. Затрудняват работата на бъбреците и е възможно да "отключат" някои болести след време като напр. диабет, ако се дават преди детето на навърши една годинка. По тази причина аз лично не давам прясно мляко на децата си. Не смятам, че ще азгубят много, ако изчакам.

# 12
  • Мнения: 3 926
При нас само незнаещи педиатри има, защото мляко се слага в храната преди навършване на годинка и се счита за нормално  Thinking
А не те ли съветват да е адаптирано? Или поне частично адаптирано като "Джуниър" на Нестле? Много странно ми се вижда това. Храната на децата трябва да е млечна поне до годинката, но се има предвид кърма или адаптирано мляко, не чисто прясно. Дори сухото мляко пак търпи обработка и не е като прясното.

# 13
  • Мнения: 3 089
аз нямам подобен проблем. детето ми не може да пие от шише - до скоро беше изключително кърмено. а пюрета не бъркам - само купувам. т.е. реално не съм имала повод да се змаисля дали да давам прясно мляко или не. кисело давам. проблеми нямаме. май наистина и аз съм чела, че прясното мляко не се препоръчва до 1 година, но не мога да си заложа главата.

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
А не те ли съветват да е адаптирано? Или поне частично адаптирано като "Джуниър" на Нестле? Много странно ми се вижда това. Храната на децата трябва да е млечна поне до годинката, но се има предвид кърма или адаптирано мляко, не чисто прясно. Дори сухото мляко пак търпи обработка и не е като прясното.
Основната напитка разбира се е АМ, но оризовия пудинг се прави с пълномаслено краве мляко Thinking В някои зеленчукови пюренца се слага по лъжичка прясно мляко или сметана и картофеното пюре е с обикновено мляко  Thinking
А от годинка вместо АМ се пие направо пълномаслено краве мляко. Другите млека се препоръчват, ако детето не се храни пълноценно или ако си на път, защото имат голям срок на годност.

Общи условия

Активация на акаунт