момичета, питане за едни бучки при дете?

  • 984
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 878
ох, направо се чудех какво заглавие да сложа на питането си, защото и аз не знам как да обясня какво ме притеснява от 1 седмица в Ники.
значи има 2 топчици отстрани на вратлето, на свивката...едното топченце е по-голямо от другото, да речем колкото лешник.
педиатър каза, че не било проблем, среща се често при децата...дължало се на минала инфекция, зъбче или някаква механична травма и щяло само да мине. ама вече 1 седмица тея топчици си седят, като го пипам явно не го боли, не дава никакъв знак, но аз се притеснявам.
има ли някой, на чието детенце да се е случвало и да ми каже какво е предприел?

# 1
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Ами ако са лимфни възли не се притиснявай нашите вече си стоят там 2 години ахематоложката при която го водех каза че можели да си стоят много години и се дължат на инфекциите които той често прави и на по слабата му имунна система .Сеа в момента му давам едни хомеопатични капки но ги давам от скоро та не мога да ти кажа още дали имат ефект ако те интересуват ще ти пиша как се се казват.

# 2
  • Мнения: 1 113
При децата лимфните възли се подуват много бързо и след това бавно се прибират (понякога отиват месеци). Щом го е видял лекар (на който ти вярваш) и е преценил, че няма нищо обезпокоително, изчакай известно време и ако няма подобрение или пък започнат да се увеличават, заведи детето пак да го прегледат.

# 3
  • Мнения: 2 657
Оф върнах се в миналото с тая тема Cry
Ами щом не го боли може и лимфни възли да са.Но,ако запо4нат да се уголемяват го заведи пак на лекар.

При нас се изду за една нощ с големината на кокошо яйце #Crazyно при малкия имаше и болки.Няма да разказвам подробно какво преживяхме и какви диагнози ни поставиха-понеже лекарите изобщо не знаеха от какво го лекуват и ни казваха най-лошото.В последствие се оказа,когато отидохме в София-възспаление на слюн4естата жлеза.

п.п.Не пожелавам на никой да попада в такава ситуация Praynig

Аурора,дано вси4ко да е наред при вас Praynig

# 4
  • София
  • Мнения: 3 878
момичета, благодаря ви...стреснах се, после с поуспокоих...въобще не знам дали да смятам, че има нещо обезпокоително. много ми се иска да се надявам да е от зъбки, но не виждам връзка, досега не се подувал от това...имаше ушна инфекция, седмица след като се излекува се получиха тези подутинки, но мога засега само да чакам и да се надявам да не е нещо притеснително:( след като се върнем от море пак ще го водя да го прегледат.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 826
Аурора,и моята малката имаше такива като и ничеха 4 зъба наведнъж.Минаха за около месец.,Йоана,аз имах такова възпаление и адска подутина.Обаче имах и камък в слюнчените жлези.Мнооого боли,дано повече нямате проблеми.

# 6
  • Мнения: 2 657
Аурора,и моята малката имаше такива като и ничеха 4 зъба наведнъж.Минаха за около месец.,Йоана,аз имах такова възпаление и адска подутина.Обаче имах и камък в слюнчените жлези.Мнооого боли,дано повече нямате проблеми.

Валенце,а ти как се лекува?Ние бяхме на антибиотик-поне антибиотика  дето ни го назна4иха тук бе широкоспектърен,та поне ле4ението бе правилно.А ина4е лекарите в софия ни казаха,4е това може никога пове4е да не се появи,а може и да се след години Rolling Eyes

# 7
Мила не се притеснявай HugАз съм на 18 вече и имах същият проблем.При мен лимфните възли се подуха когато бях на 6 и оттогава като настина винаги леко ми се поддуват,но минават после Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 9 826
Аурора,извинявай за отклонението от темата ти.  bouquet
Йоана,аз се лекувах при доктор Заяков в Транспортна болница-София.Първо бях на антибиотик докато спадне отока,защото нито можех да пия,нито да се храня,Болеше адски много.След това стоматолог-хирург извади камъка.Правиха ми и изследване на кръвната захар,защото Заяков ми каза,че често при висока захар се случва това.Захарта ми беше в норма.За съжаление и Заяков,и стоматолога ми казаха,че вероятността да се образува нов камък не е малка.Това беше преди 4 години,проблем оттогава не съм имала. Peace

# 9
  • Мнения: 2 657
и аз се извинявам за отклонението Hug

Вале ние бяхме в Царица Йоанна-миналата година,тогава малкия беше на 6 месеца.Това което преживяхме тогава просто не е за казване #Cussing outЗнам,4е детето ми бе надуп4ено за 5 дни 20 инжекции и като се сетя,4е доцента в София каза,4е е могло да минем и без инжекции само перорално ми идваше като улетя в нашта болница да ги убия #2gunfireДа 4укна  Praynigот тогава не сме имали проблеми Praynigи дано да нямаме за напред.Казаха ни,ако пак се появи направо там да ходим и евентуално може би при повторна поява ще се наложи операция.Да не дава Господ.Но и те не успяха тогава да ни кажат от какво се е полу4ило това възспаление newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 9 826
Йоана,на мен ми казаха,че най-вероятно е на нервна почва-бяха ми се струпали доста нещастия тогава SadНо пък си мисля,че като не знаят какво да кажат лекарите,казват-на нервна почва.Иначе съм адски доволна от Заяков.Дори,Аурора,ти го препоръчвам,ако не дай Боже се притесниш за тези подутини.Но все си мисля,че при вас това ще отмине. Peace

# 11
  • Мнения: 2 657
Дори,Аурора,ти го препоръчвам,ако не дай Боже се притесниш за тези подутини.Но все си мисля,че при вас това ще отмине. Peace

И аз съм склона да мисля,4е ще отмине PraynigНо все пак,ако те притесняват,потърси консултация с друг лекар Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 1 983
И моята дъщеря има едно такова топченце. Понягога (като се напъва) се очертава под тънката кожа и на вратлето - разположено е на свивката на вратлето Sad Не знам от какво е. Питала съм само педиатърката за това, която каза че няма страшно и да не обръщам внимание.
При дъщеря ми си е там откакто се е родила. Не забелязвам да се уголемява. Когато търсехме белег за ваксина от БЦЖ у мен възникна предположение, че може да е от ваксината това топченце(ама чак пък на вратлето?).
И за мен това е една загадка.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 878
момичета, много ви благодаря за отзивчивостта Hug много сте мили!!!

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Днес по един друг повод заведох моя малкия (2 год.) на лекар и специално обърнах внимание върху такива "бучици". Той от както се е родил, има разни лимфни възлички тук- там. В момента са локализирани вляво, а от вчера му пробива последния кътник. Според нашето ДжиПи проблемът е от устната кухина (зъбоникнене), един вид да не се притеснявам. Пуснаха му за изследване хемоглобин, еритроцити, левкоцити, хематокрит, СУЕ и левкограма. Утре ще са готови резултатите.
Дано всичко е наред Praynig

Общи условия

Активация на акаунт