Да обсъдим хомеопатите

  • 117 160
  • 319
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Искам да сменя хомеопата на децата, но не знам дали няма да попадна от трън на глог. Моля да споделите по какви критерии избрахте хомаопатът си, доволни ли сте от избора си?
Идеите, които ми хрумват са:
- да е от класическата школа т.е. да изписва по един препарат, а не няколко едновременно
- да може винаги да бъде намерен по телефона и да дава бързо съвети при спешни случаи
- лесно да се справя с острите случаи - грип, ангина, отит и да успява да нацели конституцията
- да не прибягва до алопатия - например "Дайте панадол ако се повиши температурата"
- да се вслушва в мнението ви. Например ако кажете, че се повлиявате лошо, той/тя да не упорства, че не е възможно
- ако не успява да се справи да го признае, а не да ви залъгва и мотае с месеци
- да ви казва какъв препарат видава и защо, а не да пази тайни.
- да задава насочващи въпроси, а не да очаква, че вие всичко знаете
- да не си измива ръцете, казвайки "не е ясна картината" нищо не мога да ви дам и да ви оставя да прибягвате до алопатия.

Други важни неща, за които се сетих са:
- Дали предписва хранителни добавки инастоява ли да се купуват.
- Често ли отсъства и например ако е в чужбина има ли кой да го замести
- Има ли медицинско образование


Очаквам и вашите идеи за критерии.
Моля да споделите вашите хомеопати отговарят ли на тях. От какво сте доволи и от какво не.

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 11:18 от Samsara

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Изключително съм доволна от д-р Миронова HugОбичам я тая жена!Не мога да отговоря на всичките ти въпроси, защото досега сме я посещавали само за едно заболяване, но на които мога:
-да, класически хомеопат е
-докато Ники беше болен, се чувахме всеки ден по веднъж по нейна инициатива!!!Не се е случвало да не ми вдигне, само веднъж, но след 10 минути се свързах Simple Smile
-за три дни овладя спастичен бронхит, придружен или предизвикан от някакъв отвратителен вирус с диария и много висока температура
-не прибягва до алопатия, освен ако майката не настоява.Аз лично я уведомих, че ще дам нурофен, защото детето беше с 40 градуса и се уплаших да не направи гърч.
-вслушва се в мен повече от необходимото - направо ми създаде усещането, че и аз участвам в лечението - много пита и много внимателно изслушва.Това силно ме впечатли, защото повечето лекари, с които съм се сблъсквала досега се държат като древни шамани - сакън нещо да не ти обяснят от мистичните си свещенодействия Close
-не знам дали си признава, когато не може да се  справи, не ни се е случвало засега
-да, каза ми какъв е препарата, даже има етикетче на шишенцето
-задава стотици, дори много странни въпроси, но тя си знае защо...Позна на мъжа ми, че е карал краста като дете само по това, че синът ни както ядеше маслини на поразия, изведнъж спря и ги намрази JoyИ досега не мога да кажа как схвана връзка между нещата, но факт Joy
-не ми се вярва да ви отговори така.На моите притеснения отговори - хомеопатията винаги може да помогне, стига да се уцели точния начин Peace

Освен компетентност - което е ясно - държа на излъчването на самия човек.Просто трябва да ми вдъхва доверие.Е, Еми Миронова просто ме грабна от раз Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 896
- да се вслушва в мнението ви. Например ако кажете, че се повлиявате лошо, той/тя да не упорства, че не е възможно
При лечението е нормално да се получи влошаване. Важно е да поддържате връзка с хомеопата и да му предавате точно всички промени - общо състоание, настроение, поведение и т.н. На тази база той преценява дали това е "влошаване" или вярната посока. За това е нужно да му имате доверие.
- да ви казва какъв препарат видава и защо, а не да пази тайни.
Това е практика на класическите хомеопати, не за да пазят тайна, а за да не се влияе лечението от самовнушение. Незнам как да го обясня. Например дава лекарство и казва кое е. Пациента си отива в къщи и грабва книгата или се заравя в интернет и започва да чете. Открива неща, които според него не се отнасят за неговия случай. И започва да се съмнява и да се самонавива. По този начин пречи и дори е възможно да антидотира лекарството.
Успех!
Дано намерите своя хомеопат!  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 680
Благодаря за мненията. Ако има хомеопати във форума нека да разкажат за практиката си.

Bise ще разкажеш ли за своя хомеопат?

belinda би ли дала координатите на д-р Миронова? Каква е цената на прегледа? Как разбра за нея?

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 10:08 от Samsara

# 4
  • Мнения: 1 680
д-р Атанас Гълъбов
тел 9589795, 0898544676
Цена на първичен преглед 30лв, след това по 10.

От класическата школа, изписва по един препарат, но не казва какъв.
Почти винаги е на разположение по телефона, но често не успява да препоръча препарат, защото не си е в кабинета и не може да си види записките.
Ползва компютърна програма, за да реперторизира. ЦЕната на препарата влиза в този за прегледа.
Досега сме имали 2 остри състояния, но не предписа хомеопатично, защото не му била ясна картината. В единия случай предписа чай, който наистина помогна, а в другия Ехинацея, която не помогна. Каза ми ако детето вдигне температура да му дам Панадол.
Вече една година не може да уцели конституционното лекарство на дъщеря ми. НА мен обаче ми го уцели от раз и ме спаси за един ден от гадни болки в кръста.
Практикува и Су-джок.

# 5
  • Мнения: 8 769
Съгласна съм с твоите критерии. Първия хомеопат смених точно защото не си вдигаше телефона, когато изпадах в паника и защото не обясняваше особено действието на даденото лекарство. Казваше само "Спокойно" но това мен не ме успокояваше. Сега вече знам повече неща и съм по-спокойна, но е друго, когато знаеш, че лекарят е на твоя страна и на твое разположение.
Освен това, сегашната ни лекарка държи да й се обаждам по всяко време на денонощието ако има драстична промяна на състоянието на детето.
За Панадола-тя разрешава да се дава Панадол, за възрастни парацетамол при определени обстоятелства. Прибягвала съм до Панадола, след изришна уговорка с нея при температура над 39.5-40 градуса.
Миналата седмица лекувах някаква безобразна хрема (при мен) придружена с адско главоболие. Две седмици бях парцал. На три пъти прибягнах към фервекс (където има парацетамол), когато вече не се издържаше.
И докато вчера зъболекарката ми обясняваше колко съм зле, как правя синузит и ми разказа образно безкрайно страшни сюжети, днес вече нямам нито хрема, нито главоболие. Grinning

# 6
  • Мнения: 148
Аз съм в нервна криза от нашата хомеопатка д-р Роголова, защото първо никога не си вдига телефона. Трябва да и пратиш смс и ако прецени, че е спешно ти се обажда, но досега никога не се е обадила след смс. И второ като отидеш с 39 градуса температура казва, че има час за след 1 месец или в най-добрия случай трябва да я чакаш около 2 часа. За мен както и да е, но за детето ми мисля, че е просто абсурд такова поведение. Така че Belinda, може ли да получа координатите на д-р Миронова. Предварително ти благодаря  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 117
Аз съм много доволна от нашата докторка Simple SmileНе е имало случай, да я потърся и да не я намеря NaughtyДори по телефона е слушала как кашли сина ми, и ме е разпитвала и предписва само един препарат . Тя лекува с класическа хомеопатия. Единствено , което позволява е Парацетамол и то когато температурата е над 38,5 или е посреднощ , защото казва, че не е хубаво да се " пържи мозъка " на детенцето. При нея всеки пациент си има подробно описание на болестите, посещенията и т.н . Въпросите задава тя- аз отговарям .Предписва някакъв препарат и веднага без да я питам ми обяснява за какво е , какви са симптомите и т.н
Имахме случай, когато Валери беше с подходи на пневмония , тя си призна че честата смяна на състоянията му ,много са я изненадали и не е сигурна в препарата, който ще му изпише. Помоли ме като минат приемите да й се обадя и да й кажа как е и ако има нужда пак да се видим. Да чукна на дърво изкарахме невероятен късмет с тази докторка. Аз намерих координатите й с помощта на една форумска майка от дира Wink

# 8
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Ако разрешите, се включвам и аз  Embarassed

Цитат
...да задава насочващи въпроси...
- Въпросите трябва да са "Отворени" - с много възможни отговора,  а не "Затворени" насочващи, поне докато се снема случая, но после при деференциалната диагноза м-у две или повече лекарства - може  Peace

 -
Цитат
Досега сме имали 2 остри състояния, но не предписа хомеопатично, защото не му била ясна картината
- Конституционалното или по-точно лекарството което ще влезне в "Резонанс" може и да не се открие от първия път, но при Остро състояние "картината" просто е изписана на лицето на пациента - т.е. много по-лесна е за определяне.  smile3529

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Д-р Миронова ми препоръчаха момичета от форума, за което им благодаря на всичките HugЦената на прегледа с интервюто е 40 лева, следващите са по 20.Адресът на кабинета е на ул.Антим първи, блок 2/пада се пресечка на Симеон, вдясно, ако се идва от Женския пазар/.В същия кабинет преглежда и д-р Стоименова, от която също има доста добри отзиви.Телефонът е 0888 878 615.
Дано помогне на всички, както на нас Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 1 095
 Flutter Преглеждаме се при д-р В.Михайлова. Досега не е имало случай да сгафи нещо. Не твърдя, че е невъзможно. Просто, защото който не ралботи, той не греши. Въпроса за мен е какъв процент е грешката - 50% или 0,050%. Класически хомеопат е.

 
Цитат
Моля да споделите по какви критерии избрахте хомаопатът си, доволни ли сте от избора си?
Идеите, които ми хрумват са:
- да е от класическата школа т.е. да изписва по един препарат, а не няколко едновременно

Ще се опитам да отговоря едно по едно:
1. Въпроса от коя школа е не ме тормози много, стига да знае какво прави и най-важното Аз да съм убедена в това.

Цитат
- да може винаги да бъде намерен по телефона и да дава бързо съвети при спешни случаи
2. Да естествено. Ако той не е на разположение, да има друг, заместващ колега, който да поема спешните случаи. Защото и те са хора и те имат нужди и не трябва да се самозалъгваме за непрекъснатото разположение.

Цитат
- лесно да се справя с острите случаи - грип, ангина, отит и да успява да нацели конституцията
- да не прибягва до алопатия - например "Дайте панадол ако се повиши температурата"
3. Е, на това е трудно да се отговори еднозначно. Лично аз предпочитам, ако е напечено да прибягна и до алопатия, а след това да правим корекции. Никога не съм била крайна и не смятам че е редно. Дори алопатията, има своето значение и е полезна в определени остри ситуации. Просто трябва да се вярва на лекаря, в чийто ръце сме се оставили и той да преценява. Разбира се, държа да знам мотивите за решението му.

Цитат
- да се вслушва в мнението ви. Например ако кажете, че се повлиявате лошо, той/тя да не упорства, че не е възможно
4. Естествено! Няма да ни мори, я!

Цитат
- ако не успява да се справи да го признае, а не да ви залъгва и мотае с месеци
5. Ами ДА! Но досега не ми се е случвало с моята лекарка. Вероятно подавам точна информация и не я подвеждам.

Цитат
- да ви казва какъв препарат ви дава и защо, а не да пази тайни. 
6. Казва ми, но аз и така не се старая да помня. Има си картони и когато отидем на преглед, там всичко е описано. Все пак ми се обяснява защо е даден този препарат и на какво да обърна внимание. За следващия път, когато сме на преглед, давам описание ан картината, за да може да си състави мнение за действието на препарата. Иначе няма как да знае точното лекарство ли е или не.

Цитат
- да задава насочващи въпроси, а не да очаква, че вие всичко знаете
7. Естествено! Другите не правят ли така?

Цитат
- да не си измива ръцете, казвайки "не е ясна картината" нищо не мога да ви дам и да ви оставя да прибягвате до алопатия.
8. Още веднъж - ако е необходимо (например животоспасяващо) да се прибягва до алопатия - приемам го. По-добре така, отколкото да си измива ръцете. Може би е ясно или не, но има ситуации в които не може да се сложи точната диагноза. Това е от приеманите преди лекарства и потулването на първопричината. Има случай в които трябва да се пият мента или други такива, за да се елиминира действието на предишни хомеопатични лекарства или аплопатични препарати. Просеза не е светкавичен. Какво ще стане с детето например, ако има сериозен проблем и няма време да чака изчистването?  Според мен - първо се спасява, а после се оправя!

Цитат
Други важни неща, за които се сетих са:
- Дали предписва хранителни добавки инастоява ли да се купуват.
9. Зависи какви. Трябва да знам какво дава на детето и защо го дава. Пък и не само на него, а и на мен. Има ситуации в които тези добавки се използуват за деинтоксикиране и елеминиране влиянието на алопатично лечение. Просто трябва да знам. И да го приемам. Това е нещо като диетите на традиционните лекари. Може да помага или да вреди на лечението.

Цитат
- Често ли отсъства и например ако е в чужбина има ли кой да го замести
10. Когато нашия хомеопат отсъства има поне 4 броя, които я заместват. И което е най-хубавото, от тези 4 можеш да си избереш този, който най-много ти допада след нея. Т.е. никога не оставаме без дежурна възможност.

Цитат
- Има ли медицинско образование
11. Това по българското законодателство е задължително. Не може да се практикува хомеопатия от лице, което няма медицинско образование. Всички други алтернативни методи могат, само този - НЕ! Нашия хомеопат е педиатър по гражданска специалност.

Питаше за други екстри на които държа.
Може би най-важната е да ме научи на поведение. Да знам какво да правя и без нея. В леките случаи, в ежедневието. Т.е. да обучава пациентите си. Не да ги лекува когато са болни, а да ги научи какво да правят за да са здрави. Това е основното, което ми харесва и което ми допада най-много.

За тези, които ползуват услугите й, които са в нейния център, утре вечер от 18,00 часа ще има семинар на тема: "Хомеопатията - нежна медицина".

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Преглеждаме се при д-р В.Михайлова...

Моята "любимка", която завинаги ме отказа от тоз вид "лечение"!

# 12
Ще следя темата с интерес!Аз много бих искала да се насоча към някой хомеопат,който да лекува цялото семейство,но незнам точно към кой.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 095

Моята "любимка", която завинаги ме отказа от тоз вид "лечение"!

Защо ако мога да попитам?   #Crazy  След толкова суперлативи и добри впечатления ще ми бъде интересно да чуя и едно "против".

 Naughty Така ще съм сигурна, че не е идеална и ще разбера за тези "0,05% грешки".

Чак сега видях публикуваните тарифи. При нея прегледа е 20 лв. и до пет дни имаш право на втори, безплатен преглед.

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 21:57 от Dino

# 14
  • Мнения: 1 455
Аз съм сменила 4-ма хомеопати.
За пръв път попаднах на един доктор, който живее и работи в апартамента си в Мусагеница, но как му беше името...май Петров или Попов, не мога да се сетя вече  Embarassed. Не беше медицинско лице, затова естествено не прегледа дъщеря ми, но през цялото време си водише записки и накрая започна да се рови в компа около час и нещо, докато открие лекарството за Цвети. Не ми хареса подхода му, не обясняваше нищо, почти не говорише. Даде два вида  лекарства, но не каза какви, а на тях имаше само някакви съкращения, които аз тогава не разбирах. Той сам си приготвяше лекарствата. Трябваше да дам на Цвети едното лекарство и ако нямаше ефект, тогава да дам другото. Обадих му се след като не видях ефект от лекарството, той потвърди да дам другото и в интерес на истината Цвети се оправи. Да, ама мъжът ми беше доста лошо настроен спрямо хомеопата, смяташе го за шарлатанин и аз се отказах да водя децата при него. Може и да е бил добър, не знам, но подходът му не ми хареса особено.
Малко по-късно една приятелка ми препоръча д-р Цанкова, която е и педиатър. Много съм доволна от жената, обяснява, вдига си телефона, винаги ни приема по спешност, дори и да има много пациенти, но пък не е класически хомеопат. Блъска по 4-5 монопрепарата на веднъж, т.е. лекува с алопатични методи - за всеки симтом различно лекарство. Изписва и разни бъркочи като Стодал, хомеожен и т.н.  Аз все пак много си я уважам, защото доста пъти е помагала, но след като изчетох доста инфо относно класическа и некласическа хомеопатия, реших да потърся "истински" хомеопат.
От форума в дир-а се запознах с една мацка, която се оказа, че практикува класическа хомеопатия, при това заедно с още един нейн колега. Двамата идваха в къщи. Симпатични хора, но за съжаление нямат достатъчно опит и това ме притесняваше. Не бяха медицински лица и това ме притесняаше още повече. Някак ми е по-спокойно, когато хомеопатът е наясно с медицината. Та, тези двамата не бяха добър избор, защото много време умуваха едно лекарство, понякога им трябваха дни  Shocked. Е, при спешен случай се стараеха да реагират за няколко часа, но за нещо друго - чаках по една седмица и повече, за да решат какво лекарство да дадат. На няколко пъти не се справиха с разни леки заболявания при децата и затова се отказах и от тяхните услуги.
Сега водя децата при Вилма Михайлова, но все още нямам кой знае какви отзиви, които да споделя. Любезна е, отговаря винаги по телефона, но за друго не знам, защото в момента сме в процес на лечение. Ако има резултат, ще се похваля. Ако пък няма - ще пробвам със Стоименова или Миронова  Crazy  Твърдо съм решила да не се отказвам от хомеопатията.

Общи условия

Активация на акаунт