меки стави

  • 4 369
  • 4
  •   1
Отговори
Синът ми е на 7 г. и има проблем с краката.
На 3 г. забелязахме, че като стъпва си криви краката нещо както при дюстабан.
Иначе ходилото му е с добра извивка /не както при дюстабан/, но при самата става на горе към крака се получава кривене към вътрешната част.
Ходи с ортопедични стелки в обувките, но за лятото няма как да се сложат в чехли или открити сандали и вечер чувства умора и болка в краката.
Ортопедите казаха, че има меки, хилтави стави.
Ще се оправи ли това нещо и кога?

# 1
  • Мнения: 2 332
И Йоана е с такива стави - навремето Драганов каза, че може да я запишем на някакъв спорт за да се възползва от това си "свойство". Виж, дали ще се оправи... не съм много сигурна.

Последна редакция: вт, 04 юли 2006, 13:09 от Роси74

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
И моят син е с такъв проблем, но засега само на ръцете - два пъти му се изважда лакът SadМислех, че халтавите стави са само там, но сега като те чета и се замислям - и неговите глезени се кривят навътре - особено десния.Явно навсякъде е халтав Sad
Да не те обезкуражавам, но нашия ортопед каза, че е генетична особеност и няма оправия, само дето с времето ще се подобрява - със заякването на мускулатурата около ставата, тя се вади все по-трудно.Явно същото важи и за кривенето, защото аз като малка стъпвах много навътре/детето е наследило проблемните стави от мене/, но сега нямам подобен проблем.Дано и вие да го израстете Praynig
А за спорта - и на нас ни казаха да го запишем на атлетика, гимнастика или ...балет hahahaНай-великите бели с халтави стави WinkСамо дето той е толкова едър, че като скочи един път и ще пробие пода до оркестъра Joy

# 3
  • София
  • Мнения: 2 181
И Йоана е с такива стави - навремето Драганов каза, че може да я запишем на някакъв спорт са да се възползва от това си "свойство". Виж, дали ще се оправи... не съм много сигурна.
Хихи и на нас ни го каза същото Laughing.Не спомена обаче че може да имаме проблеми с това свойство Thinking

# 4
  • Мнения: 3 447
Аз съм с халтави стави и наистина бях добра в балета и йогата (когато се занимавах с това), и все още мога да си усуквам крайниците по невероятни начини Grinning Не мисля, че това нещо се израства - то си е особеност на съединителната тъкан. Но не мога да кажа, че ми пречи особено. Е, навяхвала съм си 5-6 пъти глезена, но внимавам къде стъпвам, не нося висок ток... абе свиква се, не е страшно Peace

Общи условия

Активация на акаунт