Срещу децата ни отново

  • 3 509
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Едва мина месец от нашия протест и нашата любима държава ни изненадва с "приятна новина" за спиране на храните срещу алергии при бебетата. Този път от здравното ни министерство.
Прочетох коментар ето на това място и се чудя докога ще ни правят на маймуни. Какво да направим? Много е странно, че медиите го споменаха само мимоходом и нямаше дискусия - явно така са инструктирани този път!?!

# 1
  • Мнения: 18 542
Много съм възмутена от това "умно" решение!

Аз самата взимах мляко с протокол за Борис, когато беше бебе. Ако трябваше да купувам, не знам как щяхме да се справим. Тогава една кутия струваше около 20-21лв. не че сега е много по-ефтино.

Де да знаеш, може да е един вид извратен стимул младите майки да кърмят децата си  Twisted Evil

Единственото по-обширно мнение, което беше излъчено в медиите беше репортаж в новините на Нова телевизия, за който голяма заслуга имат майките на алергични бебоци в дира.  Hug

Последна редакция: вт, 04 юли 2006, 16:13 от Чета

# 2
  • Мнения: 3 405
По ТВ казаха, че ако се купува млякото излиза ок. 200 лв на месец.
Доста солидна сума спрямо майчинството, детските и т.н.

Отново неуредица.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 102
Поредното безумие ! Нямам думи !  Shocked

# 4
  • Мнения: 1 462
Георги имаше алергия към протеина на кравето мляко.  Трябваше да яде само специално мляко на прах и ако тогава държавата не беше субсидирала по 5-6 кутии на месец, едва ли можехме да си ги позволим по 26 лв едната.  Тогава личната лекарка каза, че всяко второ дете има някаква алергия.  Не знам ако децата не са приоритет в здравеопазването, кое е.

# 5
  • Мнения: 7 837
Простата сметка - идват избори и трябва по някакъв начин да задоволят множеството гласоподаватели и да ги оставят с чувство на доволност. А майките е ясно, че не са основната група гласуващи, имайки предвид, че младите хора не гласуват.
Продължавайте да жалите пенсионерите. Сега част от парите за децата ви, ще отидат при тях. Толкова за пенсионерската държава.

# 6
  • Мнения: 1 858
Просто вече думи нямам. Абсолютно безобразие е това. Постъпка на алчен, безочлив и нагъл човек. Не знам тия загубеняци  не знаят ли що е болка?! Не помислят, ли че обричат толкова много деца и техните семейства на  мизерия?! Но какво значение има щом те са на топло уютно място с претрупана трапеза и тези 200 лв. са джобни за деня. Гадни измамници! Как ми се иска да зашлевя един шамар на ГОСПОДИН МИНИСТЪРА.

Извинявам се прдварително за грубия си език но вече не издържам като виждам как всеки ден се подиграват с децата ни. Как всеки ден ни настъпват по главите с крак за да не можем да изплуваме и да поемем въздух спокойно. Писна ми , писна ми, писна ми! По природа не съм зла но сега на г-н МИНИСТЪРА мога да му пожелая това, което и на съмртен враг не бих пожелала! И последно да кажа- господин министре дано ви преседне млякото за децата!

# 7
  • Мнения: 6 039
на каква база се вземат такива решения, Малена пи Фризопеп от 20 ден, до 1г и2м
до 7 месец, заради диетата бее само на мляко - по 8-10 кутии
след това всичко приготвях с това мляко, не стига че децата с алергии са толкова ощетени откъм меню и разнообразна храна, ами сега и млякото им взеха. #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Просто са луди. #2gunfire Mr. Green #2gunfire Mr. Green
не знам какво да кажа, ooooh! какво да мисля, само се моля следващото, живот и здраве, да няма такъв проблем

# 8
  • Мнения: 2 353
  Ужасно тъпо! Ако ще трябва все да се оправяме поединично да спрат да събират данъци и осигуровки #Cussing out Държавата не е длъжна затова, държавата не е длъжна за онова, но когато става въпрос държавата да си прибере една пета от заплатата тогава няма проблем. На въпроса къде отиват парите всички започват да отговарят с думи като "обществото", "специализирани фондове за", "европейски норми" и прочие. А насред словесните каламбурчета хората се чудят как да купят жизненоважни неща за децата си!

# 9
  • Мнения: 1 858
Страшно много ми се иска темата да не отиде в небитието. По малобройните отговори в темата съдя, че обществото ни вече счита за нормално и безинтересно случващото се. Както каза Хапка държавата ни не е длъжна за това или онова но данъците си прибира. Ма*ка и на държавата! Чувствам се като емигрант в собствената си родина. И после най-нагло ще ми говорят разните му там ДУПЕтати за социална политика, бла, бла, бла. Нямам думи да кажа колко много ме е яд не защото ме лъжат а защото си мислят, че им вярвам.

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 01:43 от maatete

# 10
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Простата сметка - идват избори и трябва по някакъв начин да задоволят множеството гласоподаватели и да ги оставят с чувство на доволност. А майките е ясно, че не са основната група гласуващи, имайки предвид, че младите хора не гласуват.
Продължавайте да жалите пенсионерите. Сега част от парите за децата ви, ще отидат при тях. Толкова за пенсионерската държава.

да,така е било винаги и после друг ни е крив!!!!!!

# 11
  • Мнения: 4 068
Няма спор, че постъпката на НЗОК е меко казано отвратителна и безхаберна. Явно наистина нас майките  са ни пратили в трета глуха и хич не им дреме ни за нас ни за децата ни. Обаче пък и друго ми прави впечетление-слабата посещаемост на организираните от нас протести. Шепа момичета си скъсаха задниците да разлепят плакати и да агитират майките да присъстват и накрая какво?-200 човека в София, 100 в Пловдив и по около 50 човека в останалите градове. в Съйщото време докато вървеше шествието по главната в Пловдив кафетата бяха тъпкани от майки с колички, но никоя даже не се заинтересува защо аджаба мааме гащи с децата и някакви плакати по главната. Та и от това съм възмутена аз. Защото хората са като овце. Все чакат друг да ги оправи. Иначе кафе и клюка никой не отказва и все се тюхкаме как не ни стигат парите от майчинството. Ама когато стане въпрос сами да направим нещо-нъцки.

# 12
Няма спор, че постъпката на НЗОК е меко казано отвратителна и безхаберна. Явно наистина нас майките  са ни пратили в трета глуха и хич не им дреме ни за нас ни за децата ни. Обаче пък и друго ми прави впечетление-слабата посещаемост на организираните от нас протести. Шепа момичета си скъсаха задниците да разлепят плакати и да агитират майките да присъстват и накрая какво?-200 човека в София, 100 в Пловдив и по около 50 човека в останалите градове. в Съйщото време докато вървеше шествието по главната в Пловдив кафетата бяха тъпкани от майки с колички, но никоя даже не се заинтересува защо аджаба мааме гащи с децата и някакви плакати по главната. Та и от това съм възмутена аз. Защото хората са като овце. Все чакат друг да ги оправи. Иначе кафе и клюка никой не отказва и все се тюхкаме как не ни стигат парите от майчинството. Ама когато стане въпрос сами да направим нещо-нъцки.
Напълно заставам зад твоите думи!
Безсрамни са тези отгоре, но и ние не си мърдаме задниците да защитим позициите си. Видно е, че никой не го е еня за нас майките. Всеки гледа къде е кирията, а явно пенсиите са по-важни от нашите деца. Безочие. Срамота.  #Cussing out 

# 13
  • Мнения: 47 898
моето дете е с алергия,но не е на специално мляко защото спазвам диетата  и го кърмя...явно имаме късмет,защото ако трябваше да купувам фризопеп,нямаше да можем да издържим финансово...мляко,памперси,лекарства,мазила,че и другото ми дете и то трябва да яде,всичко на заплатата на мъжа ми- Sick
досега не се притеснявах,защото мислех че ако се наложи,ще го взимаме от касата...но това,заедно с орязаните пари за недоносените и диабетиците,е просто...уникално гадно #Cussing out
не искам да коментирам посещаемостта на протеста,явно много хора не са опряли до майчинството newsm78,но беше нагло министерството да отговори на протеста с такива чудовищни действия,които дори минаха незабелязано за много хора,но за семействата на недоносени и алергични деца ще са с много големи последици...

# 14
  • Мнения: 2 292
в майките се дискутира, че са отрязали средствата за спасяване на недоносени бебета ...
нямам коментар

Общи условия

Активация на акаунт