за валериана и другите успокойтелни

  • 34 277
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
Може ли предозиране със валериан -над 30 таблетки ,да доведе до тежки последици? И това системно. А други на пръв поглед безобидни такива успокойтелни? newsm78

# 1
  • Мнения: 490
Моля,някой да ми помогне! Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 9 850
Пухи пухи,аз нещо не разбрах Thinking,изпила си 30 наведнъж или какво?Аз съм пила валериан преди време-около два месеца,по три таблетки на ден.Не само,че не ми донесе тежки последици,а даже не ми дейсваше.Опиши по-разбрано какво те интересува.Може някоя мама да е разбрала,но аз лично-не. Embarassed

# 3
  • Мнения: 490
Пухи пухи,аз нещо не разбрах Thinking,изпила си 30 наведнъж или какво?Аз съм пила валериан преди време-около два месеца,по три таблетки на ден.Не само,че не ми донесе тежки последици,а даже не ми дейсваше.Опиши по-разбрано какво те интересува.Може някоя мама да е разбрала,но аз лично-не. Embarassed


как действа,ако се пият системно  то по много наведнъж

# 4
  • София
  • Мнения: 9 850
Не мисля,че е разумно да се пият повече от три наведнъж.Не съм пила толкова много,но предполагам,че ефекта е в най-добрия случай сънливост,а може и до нещо по-сериозно да се стигне-безсъзнание,натравяне..Знай,че няма безобидни успокоителни.Валериана е слаб,на билкова основа-но не мисля,че е безобиден,особено в описаните от теб дози.Аз съм пила и Ксанакс след валериана,наистина валериана си е направо нищо пред ксанакса,но описаните от теб дози са обезпокоителни.
Не знам само аз ли не разбирам,но кой нормален човек би погълнал такова голямо количество,освен ако не иска да се натрови?!

# 5
  • Мнения: 4 150
Валериана действа едва над 200 милиграма.В zависимост от милиграмите на таблетките,може 30 да не са много...Предоzиране на валериан не води до смьрт,но може да има поврьЩане,виене на свят и болки в стомаха.
Валериан може да се пие на 2 до 4 часа по 200мг и пак да няма ефект.

Ксанакс е бенzодиаzепин и няма ниЩо обЩо с Валериан.Прави zависимост и е опасно успокоително,с което човек може да се самоубие.

Има по ефикасна билка от валериана и няма странични ефекти и се полzва все по често(поне тук)
Пасифлора или Passion Flower (Лекарството се каzва Паседан и е на капки).

# 6
  • София
  • Мнения: 9 850
Аз не съм казала,че Ксанакса и валериана са едно и също,но въпреки всичко си мисля,че няма безобидно успокоително.

# 7
  • Мнения: 4 150
Цитат
Аз не съм казала,че Ксанакса и валериана са едно и също,но въпреки всичко си мисля,че няма безобидно успокоително
Аz просто ги сьпоставих.Няма беzобидно лекарство в мега доzа,както и ако иzядеШ 2кг череШи,можеШ да получиШ раzрив на сьрцето.

# 8
  • София
  • Мнения: 9 850
Това за черешите вярно ли е,наистина?!

# 9
  • Мнения: 4 150
Не само череШи...БеШе метафорично каzано...

Общи условия

Активация на акаунт