Колко трябва да се въздържам от полови контакти след кюретаж

  • 965
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 172
Здравейте!Искам да попитам колко време трябва да се въздържам от полови контакти след като съм родила принудително в 5 месец и ми е направен кюретаж?Раждането беше при около 5 см разкритие,бебето ми беше 180 гр. с увреждания Cry Направиха ми и кюретаж.След него нямах никакви оплаквания.Чувствах се отлично.Вече и кървенето поти спря за две седмици. Simple Smile Необходимо ли е да се чака 45 дена до контакт?Или може и по малко?Все пак не е било голямо раждане и нямам никакви шевове и усложнения.Ако знаете ми пишете. Simple Smile

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз бих изчакала до следващия цикъл!

# 2
  • София
  • Мнения: 5 289
Незнам доколко бих ти помогнала,но според мен ако се чувстваш готова и си добре няма проблем,те момичетата при нормално раждане с 9-месечна бременност с епизиоктомии и шевове не чакат по толкова, време че ти....Предполагам че е така....то пък и при всеки е индивидуално. ooooh!  Laughing

# 3
  • Мнения: 1 680
Мила, съжелявам за това което си преживяла.
На мен след спонтанен аборт и кюртаж ми казаха ,че като спре кръвотечението може за подновим контактите. А за бебче ни казаха да чакаме 6 месеца.

# 4
  • Мнения: 2 489
Съжалявам за това, което ти се е случило. Може би трябва да се изчака известно време, защото сега си по-предразположена към инфекции. Може би след следващия ти цикъл наистина е най-добре.

# 5
  • Мнения: 98
Много съжалявам за това което ти се случило,но се случват и такива неща, и за съжаление Weary никой не е страхован.
А ти посъветва ли се с генколог/жката ти по този въпрос?Защото само лекарят който те преглежда и знае в какво състояние си в момента,може най-точно да ти отговори на твоя въпрос.

# 6
  • Мнения: 530
Много съжалявам за загубата ти миличка! И аз загубих едно бебе тази година, но в 7 та седмица - не мога да си представя дори колко по-тежко е в 5ия месец.
На нас ни казаха тогава, че по принцип веднага като спре кръвотечението може да подновим половите контакти, но да изчакаме да мине поне един цикъл и тогава да почнем опити за друго бебе ако искаме. Е, ние бяхме решили да изчакаме дори повече от един цикъл за бебето, защото и емоционалното възстановяване е важно. Но ето че след първия ми редовен цикъл забременях и засега поне всичко е наред.

Но при теб нещата може да са по-различни, защото спон. аборт е станал във втория триместър. Питай лекарите - те най-добре ще ти кажат. И не забравяй, че освен физическата страна на въпроса, трябва да си готова и психически и емоционално. Така че се щади и прави само това, за което се чустваш готова самата ти.

# 7
  • Мнения: 4 965
Здравей, миличка,
Много съжалявам за това, което ти се е случило  Sob , защото знам колко е тежко - преживях почти същото като теб при първата си бременност - с разликата, че бебето "се роди" без външна намеса в 5-тия месец, но нямаше увреждания (просто не беше готово за живот), беше по-голямо и не ме кюретираха.
Бих те посъветвала да изчакаш, докато не ти дойде първата м.  Sign Exclamation
Аз кървях само 1 седмица и на следващия месец цикълът ми се възстанови - едва след това възстановихме половите контакти, но се пазихме. На следващия месец ме оперираха гинекологично и се наложи да изчакаме още 1 месец, а след още 1 месец (т.е. общо 3) вече бях бременна с близначките  newsm32  newsm32 .
Желая ти бързо възстановяване, по-малко притеснения и много щастие  Flowers Rose .

# 8
  • Мнения: 2 172
Изключително съм ви благодарна за отговорите и съчувствието Blush И аз смятам ,че трябва да изчакам още малко,въпреки ,че се чувствам добре.Досега са минали точно две седмици от кюретажа.Поне три или четири. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 196
Здравей, съжалявам много за това което си преживяла.  Аз имам аборт в шестия месец с кюретаж. Полови контакти ни казаха след 45 ден. При мен обаче беше по - различно - бебето тежеше - 1 кг и дефакто си беше като истинско раждане. За бебеправене казаха да изчакаме 6 месеца и ние точно толкова и чакахме и после luvbed  , на следващия месец аз така:preggo: и след девет  ylinfant  Grinning . Дано и при теб следващия път нещата се развият като в моята кратка история в картинки. Grinning .

Общи условия

Активация на акаунт