калории

  • 519
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 089
за първи път в живота си спазвам ограничения при хранене. вече от месец не ям хляб, не пия гзаирано, а тортите и шоколадите, които са моя страст, също са избутани доста на задна линия.
не мога да се ориентирам, обаче, кои продукти колко калориии съдържат. и съответно идея нямам приблизително колко калории поглъщам на ден. успявам да изчисля К. на киселото мляко, което изяждам, защото си пише, но останалото...
моля, дайте линк или просто пишете основните летни храни колко калории съдържат (естествено в широките стойности на понятието). интерсеуват ме храни като: домат, краставица, 100 гр сирене, пиле, череши/диня/плод, а също и всяка не-упомената от мен основна храна, за която се сетите.
например, знам, че бананите и варените яйца са много калорични (нали се замества хранене с тях), но колко точно идея нямам.
благодаря.

# 1
# 2
  • Мнения: 3 089
златна сиии  Hug

аз нали казах, че сега започвам, та хич и неми е хрумнало, че някой се е погрижил за таквиз кат мен  Laughing

# 3
  • Мнения: 5 613
Пробвай и това. Има различни профили:
Балансатор.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 932
Аз също съм луда на тема калории - голяма тръпка ми е. Научила съм почти всички храни - кое колко калории е.
Всяко тяло, според теглото си се нуждае от определено количество енергия / необходими за мозъка ,мускулите, сърцето и т.н/
Ето как да изчислиш колко са твоите необходими калории без да качваш килограми:
На всеки кг. се падат по 26 ккал.
Напр:
аз съм 52 кг - необходими ми са 1352 ккал /26ккал х 52 кг=1352/
Ако искам да отслабна трябва да поемам около 1000-1100 ккал/.
Ако намалиш приема на ккал напр. - 500ккал  - всеки ден ще отслабваш с 71 гр. на ден
За да отслабнеш с 500 гр. - трябва да лишиш тялото си от 3 500 ккал.

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 17:09 от denis_d

Общи условия

Активация на акаунт