Защо се обиждат жените ...

  • 2 293
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
... ако им кажат, че нещо във външния им вид не е както трябва?  Rolling Eyes

Забелязала съм, че мъжете по-свободно се критикуват на тази тема.

Как мислите, на какво се дължи при нас, на наранено самочувствие ли?

# 1
  • Мнения: 190
По-скоро липса на такова, ако питаш мен. Все пак ние жените сме суетни.

# 2
  • Мнения: 5 577
Или може би различните вкусове?

# 3
  • Мнения: 2 495
Да, на наранено самочувствие се дължи...Ами такива сме си жените, незнам как да го определя Rolling EyesЕто сега, например имам една приятелка която почти всеки ден ходи с едни и същи дрехи, и не защото няма пари да си купи нови, а тъй се харесва ShockedЗнам обаче че ако й кажа, ще се обиди, нищо че вече и кучетата я запомниха...

# 4
  • Мнения: 3 405
Аз не се обиждам Crossing Arms
Но никой не смее да ми каже, че нещо във външния им вид не е както трябва Mr. Green

Опс, сега сериозно. По-добре е да се приема градивната критика, а тази която нарочно цели да ни засегне да пренебрегваме.
Пък и вкрая на краищата всичко е въпрос на вкус Peace

# 5
  • Мнения: 1 052
На липса на самочувствие.

# 6
  • Мнения: 1 629
Ох, по тази тема чакам да се включи Франзела Калина, че още ми се сърди заради едно жабо Grinning

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Mисля, че е в разликата на възприемане. Едни жени се възприемат по един начин и ако им кажат, че нещо не е наред, може да се обидят. На други пък самочувствието е толкова голямо, че ако бъдеш така добра да им кажеш нещо не според тяхното изискване => обида.
Е, и мъжете се засягат, особено ако жена им спомене нещо за външния вид.

# 8
  • UK
  • Мнения: 3 959
Зависи как е поднесена забележката. Ако ми кажат "Ей буцо мн си грозна ма" мн ясно че няма да се обидя, въпреки очевидно обратната цел, понеже човека явно няма предвид градивна критика, а е достатъчно прост, за да се излага. Все едно да се обидя на бавноразвиващ се.  Досега винаги, когато са ми правили  някаква забележка за външния вид, съм се старала да отстраня проблема, до степен в която аз се харесвам, разбира се, не робувам на чуждото мнение.

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
тъй като името ми бе споменато в тема за хора с липса на самочувствие, ще трябва да се намеся.
Не виждам защо трябва да се коментира облеклото на една дама, стига да не си е облякла наопаки дрехата или да не е с огромно леке, за което не знае. Аман от модистки и разбирачки.

# 10
  • Мнения: 1 150
На мъжете по-малко им пука.

Хахааа, какво ли ще стане, ако прекратиме обезкосмяването, боядисването на коса, маникюри, педикюри и т.н.  hahaha hahaha
Дали ще бъдеме неустоими  Mr. Green

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
На мъжете не им пука, защото по принцип са с по-високо самочувствие.
Жена със самочувствие не би допуснала забележка. Имам предвид подплатеното самочувствие Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 629
Има два варианта, в първият си допуснала небрежност във външния ни вид, я леке, я неизмита коса, я бримка, дупчица...случва се на всеки. В този случай, освен ако не е практика, забележката  може да е добронамерена. В другият случай, когато всичко си ти е наред, си е майтап и зависи от обидчивостта на дамата. Понякога ми е все тая с какво съм облечена или как изглеждам(е, сега вече ме изгониха от Красива мама) и забележките са ми през...

# 13
  • Мнения: 755
Пуста суета .... веднага си мислиш , че не си успял да докараш тоалета или прическата или... newsm78 Въобще на жените е присъщо да се стараят да изглеждат перфектно/поне на повечето/... та нали уж те са по-красивата половина на човечеството... Party Laughing Party

# 14
  • Мнения: 920
Амчи, то много си зависи от забележката. Имах 1 колежка, така добре се справяше, че по-слабохарактерните се завираха в тоалетната и ревяха цял ден.
А бихте ли казали на някоя кривокрака, която обича да носи къси поли, че не е много подходящо. 

Общи условия

Активация на акаунт