Хранят ли се децата ви на масата?

  • 2 203
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Здравейте,

моя син изобщо не яде на масата. Тръгва, и буквално става гонене с лъжица.

Казаха ми да го подържа гладен, опитах - два дни (като хукне казвам, че ще стои гладен, щом не яде на едно място). Е не - колкото и да е гладен няма да се спре. Три залъка и пак хуква.

Нормално ли е за възрастта му (година и девет), или трябва да взема някакви други мерки (какви?) да не продължава това?  Confused

# 1
  • Мнения: 4 371
А столче за хранене няма ли си? На мнение съм, че децата не се ли приучат в ранна детска възраст да се хранят на едно място, после е загубена кауза. Моя го храня или в столчет му, или някой го храни в скута си,ако няма столче. Чат-пат съм го хранила и на прозореца - човека си зяпа колите, аз го разсейвам нещо и бутам лъжицата(това като беше болен и нямаше много апетит).

# 2
  • Мнения: 5 577
Имаме столче, но и там никакъв успех. Не го иска изобщо.  Sad

Трябва по-строго да хвана юздите на това дете.

# 3
  • Мнения: 5 255
Да, храни се.
Има столче за хранене - когато я кача там, сама си слага коланите  Wink
Редки са случаите, в които иска да е като големите и да седи на "нашите" столове  Grinning

# 4
  • Мнения: 35 891
у нас се яде само на масата - нямам проблем, защото и двете не са злояди Simple Smile
беба все още я приучвам, но вързана на стола - няма мърдане Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 731
Ами на масата яде ,но това не означава че не се върти и се чуди къде да се покачи -я на облегалката на ъгъла ,я на някой стол ooooh!

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Уф, само не го свиквай само да го гониш. За да го държиш гладен, значи гладен, без разни дребни нещица. Опитай да го примамиш с нещо интересно в чинията, да наблегнеш на - да яде сам, когато сте всички на масата. Обикновено не винаги има резултат, мисля си като тръгне в детско заведение, гледайки другите деца сам ще пожелае да се храни на масата.

# 7
  • Мнения: 5 500
Цецо се храни сам от 1.6 г. Ако не иска да яде не го моля, ще яде когато е гладен! Храна поета насила или със заблуда не е полезна храна за организма. Искам да изпитва удоволствие от храната, а не обратното!
За мен няма значение дали ще се храни на масата или в хола, дали в столче или не! Ходила съм като по-малък и след него да го храня, но дори и когато си играе и го храня, като се нахрани и каже стоп, спирам!
Знае, че през седмицата сядаме на масата вечер да се храним, ако е гладен идва и сяда също, ако не яде по-късно! Все пак не могат три души да са гладни по едно и също време!

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Моите госпожици се хранят на ниската маса в хола от едногодишни. Седят на пластмасови столчета, купувам им шарени подложки за купичките и така. Ако не искат да се хранят - стават от масата и не позволявам разнасяне на храна насам-натам. В това отношение съм непреклонна.

# 9
  • Мнения: 5 622
 Габриел сам си се качва на столчето, когато види, че ще яде. Друг е въпроса, че седне ли там, това означава, че ще иска да се храни сам, което е = на ужасна кочинка около и върху него, а това понякога не е разумно, още повече, ако бързам да излизаме, след като се нахрани  Stop

Затова напоследък аз самата избягвам да го храня в стола, а използвам докато прави нещо друго, да му давам аз, защото иначе това е невъзможно А  не се ли храни сам, въобще не иска да яде  ooooh!

# 10
  • Мнения: 3 271
От малки ядат на масата, да. При нас проблема е, че сина ми има "таралеж в гащите" и трудно седи. Стои прав, на колена, полуседнал и т.н, но трудно сяда  Rolling Eyes Катето покрай него и тя понякога. Правим забележки, и в градината си имат разправии покрай това, но не винаги се седи нормално. Все пак настоявам за това, случва се и да прибера храната в по-"тежките" случаи.
Предполагам, че трябва да спреш да го гониш и все да повтаряш, че се яде на масата. Ще го разбере постепенно.

# 11
  • Мнения: 14 133
Да. Друг е въпросът, че като той се е нахранил, слиза от стола или ъгъла и хуква из апартамента. Рядко го свърта да изчака възрастният, който е с него да се нахрани или  да разтреби.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 709
И двете ми деца не са скарани с яденето и с удоволствие скачат върху столовете, когато дойде време за ядене. Но от много рано се научиха да ядат сами и може би това им доставя удоволствие. Около тях естествено става кочинка от разсипана лъжица, която не е успяла на криво да влезе в устата, но това няма никакво значение. Когато храната в купичката свърши се изнизват от масата и хукват към следващото удоволствие - миенето в банята. Никога не съм ги гонила с лъжицата, но наистина не познавам страданията на майките със злояди деца. Затова може би те биха били по-полезни в тази тема със съветите си, ако наистина има такива. Защото едно дете или му се яде, или не. На сила - май ефект няма, а проблема се задълбочава още повече.

# 13
  • Мнения: 2 125
Да, храни се...в редките случаи, когато изобщо яде. Столчето го доближавам до кухненската маса (на него гледа и филмчета) и слагам чинията. В хола сяда на ниската маса на малко столче и така...Друг въпрос е дали яде  #Crazy

# 14
  • Мнения: 58
Ния настоява да се храни сама от 1,5 год.Обожава да боцка в чинийката си с виличка,ако се яде с лъжица настоявам да я храня аз,щото нали се сещате кво става.Яде с нас на масата и най-досадно става когато настоява да ме храни тя.Иначе без салфетка и чаша с вода не сяда...непрекъснато се бърше като се почувства изцапана или разсипе храна по масата.Голяма чистница се очертава.

Общи условия

Активация на акаунт