До майките на деца с диабет.

  • 722
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 858
Пускам тази тема за да не разводнявам другата. Не знам какво точно представлява диабета н знам, че хората с диабет имат проблеми с панкреаса. Не знам какво представлява инсулина но знам, че се произвежда от панкреаса. Панкреаса произвежада и ензимите, които подпомагат обработването и усвояването на храната. Когато панкреаса  има проблем той намаля производствто на тези ензими или направо спира, следователно се налага те да бъдат внасяни през устата. Креон и Панцитрат са панкреасни ензими от прасе и се изписват в случай на нужда. Имам един познат с диабет,  който пие Креон. Та мисълта ми е има ли дете, което се нуждае от тях. Надявам се не съм ибидила никой, пускам темата с най-добри чувства и желание ако ми е по силите да помогна.

# 1
  • Мнения: 417
При децата в почти 100 % от случайте се касае за инсулинозависим диабет т.е. веднага се минава на инсулин. В много редки случай диабетът е втори тип т.е може да се контролира с лекарства /обикновенно при тежко затлъстяване и наследствена обремененост/.

# 2
  • Мнения: 3 743
Инсулинът е хормон, който подпомага използването на глюкозата от организма за енергийни нужди. Произвежда се от бета-клетките на панкреаса.
Аз честно казано за първи път чувам за тези ензими. А ако не помогнат, могат ли да навредят? Къде се продават и имат ли противопоказания?
Благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт