Някой знае ли какво стана с Приватизационните фондове

  • 5 460
  • 39
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 13 200
Замислила съм се, щото оня ден си видях боновата книжка.. помните ли я.. една зеленичка таква... Crazy
Някой знае ли изобщо какво стана... Тия акции могат ли да се продадат? Как? Дивиденти, чудеса...?
Днес се разтърсих из нета и четох, че ако искам да ги продам трябва да се обърна към инвестиционен посредник... Хубаво де, ама колко пари ще взема, струва ли си? И аз чий ни бяха тези акции. Ето цял български народ притежава някакви неща, с които не знае какво да прави... Ей до тоя извод стигнах аз...
Кажете, някой продал ли си е акциите? Един път съм взимала дивидент, който учудващо не беше малък...
Надявам се тук някой да разбира от акции и да ме светне какво да правя и изобщо да разбули мъглата около всичко това... защото аз нищичко не разбирам от тия науки...

# 1
  • Мнения: 1 680
Ами аз моите почти веднага си ги продадох и с парите си купих много готина рокля. Не помня колко струваше в тогавашните пари, но сега би струвала около 100лв такава.

# 2
  • Мнения: 2 332
И аз отвреме навреме се замислям за боновата си книжка... Бях към ПФ "България" - на Руски паметник ходих да си взема дивидентите - помня че и допълнително бонове ми начислиха тогава (преди - колко - 7 години? може и повече). И дотам. Ще се радвам, ако се включи някой по-запознат Simple Smile.

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 11:48 от Роси74

# 3
  • Мнения: 704
Ето цял български народ притежава някакви неща....

Много точно казано "някакви неща" = "някакви хартийки"  Sunglasses

Инвестиционният посредник /към който се обърнеш/ може да ти посочи цената за 1 бр. към дадения момент /цената варира/.

Има разлики; напр. на "Албена" - около 25 лв., на "Съединение" - около 1 лв.


# 4
  • Мнения: 5 622

 Нищо. Потънаха в поредната дупка.

Аз лично с част от боновете си, участвах лично и си купих акции, не ги дадох във фонд. Само от там спечелих доста пари, но това беше доста отдавна. Вече съм ги изхарчила тези пари и съм ги забравила даже.

За боновете, които са във фонд ми е ясно, че трябва да пия една студена вода  Wink

# 5
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
За боновете, които са във фонд ми е ясно, че трябва да пия една студена вода

 ... Но, тези които Яхнаха фондовете пият... Медовина. Един от тях е завладял крайбрежните земи на цял южно-черноморски град  #Cussing out

# 6
  • Мнения: 2 332
А как/ откъде можем да разберем какво става с тези фондове?

# 7
  • Мнения: 25 447
Vache, ти какво всъщност искаш да продадеш? Закупени акции от предприятия или самите бонове?
За да се продадат боновете, трябваше някакъв документ от Агенцията по приватизация. Когато отидеш да го потърсиш, се оказва, че твоите бонове са откраднати. Няма ги. Липсват. От някой пощенски клон. (Виж ми корабчето в окото!) И когато попиташ: "И какво правим сега?", отсреща, ни лук яли, ни лук мирисали, те съветват да пуснеш жалба, с отговора на която да се обърнеш към най-близкото управление на МВР, където да се оплачеш, че са ти откраднали боновете. А оттам нататък...? newsm78 Ако имаш време и средства, може да се бориш - да водиш дела, да ровиш... Ако не - пиеш една студена вода и четеш по вестниците как еди-кой си си купил Майбах. С твоите пари...

# 8
  • София
  • Мнения: 13 200
И аз отвреме навреме се замислям за боновата си книжка... Бях към ПФ "България" - на Руски паметник ходих да си взема дивидентите - помня че и допълнително бонове ми начислиха тогава (преди - колко - 7 години? може и повече). И дотам. Ще се радвам, ако се включи някой по-запознат Simple Smile.

Ей Роси, ма с теб сме големи акционерки... И моите акции (част от тях) са в "България"  Mr. Green
И аз си взех дивидент и тогава даваха и акции допълнително...

Как'Сийка... изкам акциите да продам. Имам депозитарни разписки... само не знам от кой фонд.... за "България" съм сигурна.. Трябва да видя...

Значи какво, да отивам при посредник, така ли...
Имаше и втора вълна на масовата приватизация. Там имаше някакви срокове. На моя приятелка майка й си ги продаде и взе прилична сума. Е, не много голяма, но все е нещо...

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 12:55 от Vache

# 9
  • Мнения: 25 447
И банките изкупуваха - обади се и питай, там ще ти обяснят най-добре.
Нямам познания в тази област, не владея жаргона и не смея повече да обяснявам, че ще изтърся някоя глупост. Laughing
Ама май точно депозитарните разписки бяха масово окрадени? newsm78

# 10
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Един така краде ЕГН-та и трите имена, които оказа се било Законно!???...
 - но сега крадеца е на 2 метра под земята... Praynig

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Към МултиТруп ги продадох за 40лв. още тогава. Хората дойдоха лично у нас на крака и ми предложиха толкоз. Съгласих се, ама не трябваше. Сега щях да си спинкам в Долфин-а на 1/2 цена (мечтииии  Whistling)
Към АКБ Форест и към Акционер Фаворит - нищо. Никога нищо. Веднъж, дваж съм се обаждала, но ни кост ни вест, камо ли дивидент.

Мъж ми обаче излезе по-хитър. Сам игра и спечели доста акции от печеливши структури. Част от тях продаде за една солидна сумичка  Money Money Money ... друга част все още си е негова. Но Предприятията не са много печеливши  Confused.

Такива ми ти работи...  Crossing Arms Преди 2г. си спомням, че и аз пуснах подобна Тема: "Какво си правите с Боновите книжки?" май я озаглавих  Thinking

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 13:38 от Шани

# 12
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Миналата година ги продадох акциите си в Шкода фаворит и една акция се котираше по около 8 лв, ако не се лъжа. Абе взех към 250 лв, все нещо си е. Баща ми ходи да се разправя обаче за целта. Някъде около св.Неделя в центъра имало борса, която се занимава с това. Много зависи към кой фонд си обаче, защото има фондове, на които акциите им се котират по някакви си стотинки. Бих моглада да питам баща ми и да ти рекна по подробно къде е това чудо.

# 13
  • Мнения: 2 332
Ей Роси, ма с теб сме големи акционерки...

Ама страшна работа... имам си аз бизнес усет  Laughing.

# 14
  • Мнения: 1 320
За дивиденти можеш да провериш и тук ... http://www.rabotnik.hit.bg/holding.htm

Общи условия

Активация на акаунт