Така го боли корема че не може да яде!?

  • 2 545
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте!
първо се извинявам за латинеца, но бързам - детето е с мен, ревящо и нервно и нямам време да пиша в Кредор. Затова пък имам нужда от помоща ви!
имам 2 проблема!
първо сина ми има колики, но те не са само вечер а по всяко време на деня...давам му билкови капки, чай на Хипп, а освен това и аз много внимавам какво ям за да не дразни кърмата стомаха му, масажираме се, топли пелени на корема му... Дотук добре, синът ми е на месец и 4 дни, коликите са до края на 3-4 месец - ще стиснем зъби и ще издържим...проблема е че когато го боли корема чувам как къркорят червата му, и не може да суче...гладен е, а в момента в които започне да поглъща млякото и явно става някаква реакция в стомаха му, къркорят му червата и започва да плаче...след това започва омагьосания кръг - той реве, търси цицата, а когато суче малко го боли...днес рева 1 час...в момента спи уморен...не съм сигурна че се е наял добре...
тук е и другия ми проблем...кърмя го, но пие само по 5-10 мин, от едната гурда и заспива...или го боли корема и не може да си допие от другата гурда...нормално lie  толкова малко да пие?имам достатъчно кърма защото една седмица се зедях и му давах с шише за да видя дали поема достатъчно мляко, тъй като не качваше достатъчно на тегло (по съвет на лекар). Сега е добре с килограмите но все пак 5 мин на гурда ми се струва малко!
ако някои може да ме посъветва или каже нещо по моите проблеми ще бъда благодарна!
малко несвързано написах набързо нещата, затова извинявайте!
Поздрави и лек ден

Последна редакция: чт, 06 юли 2006, 09:24 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 229
при нас коликите почнаха преди две седмици, докторката каза че е от билковото чайче , аз давах чай от лайка или от сока щото в топлото по бързо се развивали бактериите и вкисвали.иначе моя реве, че се не трае и повечето случай замества  някое хранее с рев. на мен ми предписаха еспумизан, 4х7капки но давам повече.и вече е давам сок или чай. за кърменето 10мин са достатъчни, то което е в повече ще го повръща само това че не наддава незнам щото такъв прблем нямаме, в една от книжките ми пишеше че на 3 ден 6 седмица и 6 месец разко се качка нуждата от храна на детето аз също си бях решила че трябва да го дохраннвам щото реве от глад но всичко се оправи просто трявба да изтърпиш сега да ти реве и да знаеш че после ще реве още по- силно, аз му давах и водичка да му се запълни стомахчето накрая след хранене колкото иска. ти ако решеш може да го дохранваш с мляко по колкото грама не ти стига.

# 2
  • Мнения: 229
само за цеденето аз като взех да се цедя едвам 70гр. изкарах пък трабва поне 150 да яде, и се уплаших но като го гледам как расте и си спи през нощта вече не се притеснявам, само дето си купих АМ 1 кутия.

# 3
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Пробвай да даваш капки против колики малко преди хранене - например преди смяна на памперса.
Аз лично не съм давала чайчета против колики,щот мисля че кърмата е всичко необходимо. Но пиех аз чайчетата. Ефект имаше!


# 4
  • Мнения: 2 292
привет  Wink аз още вчера писах, но ми се изтри постинга  newsm78
бяхме абсолютно същата история. доста зор видях и големи сълзи изревахме, но при момченцата се случвало ... истината е ,че не престана на 3 месеца а на 6-7 месеца  Whistling
добре е ,че внимаваш , какво ядеш. Никакви майонези и храни с изкуствени сгъстители - причиняват запек. Също и много важно. Саши се съдра от рев няколко дена, когато пиех ударно прясно мляко , по идея на свеки за увеличаване на кърмата. Прясно мляко, млечни продукти и  пр. на някои бебета им разказват играта. Имало вътре нещо , което дразнело стомахчето. рядко се проявява, но! и при сестра ми го имаше , лекарите и казали - никакви млечни продукти изв. време, особено прясно мляко.
Задължително уригване! колкото и време да ти струва да го разнасяш на рамо. След разнасяне пробвайте и упражнението - гушкаш бебе пред себе си и се навеждате заедно напред. Сгъва се коеремчето и бебето често се уригва.
Капки против колики - и ние имахме. Значително по -добре ни действаха чайчетата за коремче на ХИП и Милупа, но не инстантните а в торбички, които се киснат.
Също помагаше и затоплена торбичка на коремчето. Това помага ше и при спане, защото като се размърдаше си мислеше , че е гушнат  Laughing
не е лека работата с тези колики. успех.

Общи условия

Активация на акаунт