Пиле с кисело мляко и копър

  • 5 852
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 286
Нещо много лесно и вкусно,пак от Гери Ламбрева
Пиле с копър и кисело мляко

Продукти:
1 средно голямо пиле,
1 кофичка кисело мляко,
1 суп. лъжичка пресен копър,
сол на вкус

Приготвяне:
1.Намасляваме дъното на йенска тенджера и полагаме разрязаното откъм корема пиле.
2.Разбиваме киселото мляко ,добавяме нарязания копър,солим според вкуса си и заливаме пилето.
3.Печем в умерена фурна,докато остане на масло. без да захлупваме тенджерата.

# 1
  • Мнения: 119
Ммммм звучи като да си оближеш пръстите, непременно ще го направя, благодаря за рецептата  Hug
Ако му сложа и чесънче, че много обичам  Embarassed вярвам няма да му навреди  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 286
Пиленцето става много вкусно и с чесънче,а най-важното няма мазнини,много е крехко.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Рецептата е много интересна,ама нещо не мога да си го представя това кисело мляко как се пече в йенската Thinking

# 4
  • Мнения: 286
Много просто,заливаш пилето и чакаш да се изпече.Ако искаш пробвай с пилешко филе,ефекта е същия! Вкусен!!!!:)

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Обичам и пиле,и кисело мляко,така че нищо не ми пречи да пробвам комбинацията

# 6
  • София
  • Мнения: 10 858
Само чесън не слагайте, че ще развалите манджата. много гадно мирише като се пече.

# 7
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Мммм, вкусотийка. Тези дне ще се пробва задължително, но няма да го направя с цяло пиле, а само с бутчета!

# 8
  • Мнения: 213
Аз правя подобно, но със сметана. Вместо с копър ръся със сусам. Става номер 1.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Аз правя подобно, но със сметана. Вместо с копър ръся със сусам. Става номер 1.
Карай малко по-подробно Praynig.Да я пробваме и твойта рацепта

# 10
  • Мнения: 213
рецептата (почти оригинална и френска) е много лесна
1. слагаме пиле (гърди, бутчета, цяло, половинка) в по-дълбока тава (или йена). Леко посоляваме.
2. заливаме със сметана (аз ползвам от тея на данон - едно пиле изпива една голяма кофичка). Алтернативно намазваме с майонеза.
3. наръсваме със сусам
4. завиваме с фолио (похлупваме йената)
5. печем докато  Thinking се сготви пилето - не съм засичала колко, пробвам като го бучна с виличка да е меко и да не излиза кръв.
Става сравнително бързо.

# 11
  • Мнения: 22 867
Само чесън не слагайте, че ще развалите манджата. много гадно мирише като се пече.


Вярно, че гадно мирише, но само докато се пече. След това е много вкусно с чесъна! Heart Eyes Е, ако някой пък не яде или не понася чесън - може и без него! Grinning

# 12
  • Мнения: 5 140
рецептата (почти оригинална и френска) е много лесна
1. слагаме пиле (гърди, бутчета, цяло, половинка) в по-дълбока тава (или йена). Леко посоляваме.
2. заливаме със сметана (аз ползвам от тея на данон - едно пиле изпива една голяма кофичка). Алтернативно намазваме с майонеза.
3. наръсваме със сусам
4. завиваме с фолио (похлупваме йената)
5. печем докато  Thinking се сготви пилето - не съм засичала колко, пробвам като го бучна с виличка да е меко и да не излиза кръв.
Става сравнително бързо.



Е това ми допада и ще си го копна веднага, както и ще го пробвам.

Нещо много лесно и вкусно,пак от Гери Ламбрева
Пиле с копър и кисело мляко

Продукти:
1 средно голямо пиле,
1 кофичка кисело мляко,
1 суп. лъжичка пресен копър,
сол на вкус

Приготвяне:
1.Намасляваме дъното на йенска тенджера и полагаме разрязаното откъм корема пиле.
2.Разбиваме киселото мляко ,добавяме нарязания копър,солим според вкуса си и заливаме пилето.
3.Печем в умерена фурна,докато остане на масло. без да захлупваме тенджерата.


А и това ми се вижда вкусно и него ще пробвам, ако не ми хареса с кис. мляко ще пробвам със сметанка.

# 13
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Снощи го правих /с малки модифокации/ - сложих в млякото 2 суп. лъжици горчица и копър - една връзка. След като беше почти готово му прибавих Малка тайна със сметана . Стана наистина страхотно !

# 14
  • Мнения: 2 241
Добре де, аз съм правила една рецепта на пиле с кисело мляко (или само бутчета, няма значение), но нищо не стана - млякото стана като на трохи, не знам как да го обясня по-точно, цялото ястие загоря и въобще доби вид на... нищо Close

По тази причина не съм пробвала пак нещо подобно, но ако има някакъв чалъм, казвайте, че тази рецепта звучи съвсем лесна и изпълнима.

Общи условия

Активация на акаунт