Добър ден от ада

  • 5 518
  • 45
  •   1
Отговори
Много мислих дали да публикувам тевата тук, но все пак, реших, че е добре хората да знаят повече.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=5096.0

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Знаеш ли, потресаващата история ще е по-добре в Клюкарника - повече хора ще я видят там. И повече ще реагират с идеи.

# 2
  • Мнения: 3 034
Това наистина е ужасно !!! Някак си знаем, че съществуват такива схеми, но, когато го прочетеш черно на бяло от потърпевш и се се материализира още повече...
Въпреки това, аз познавам хора, осиновили здраво детенце по законния начин, без участието им в такива измами. Е, вярно не беше на 3-5 дни, на 10-тина месеца, но все пак е здраво, хубаво дете и поразително прилича на родителите си / истинските, тези, които го гледат и възпитават, не тези, чийто биологичен материал е използван/.
Така че, има някаква надежда нещата да стават и нормално....макар че в повечето слукаи не стават... Confused

# 3
Първо искам да ти кажа да не спираш да се бориш!
Потресена съм от историята, която разказваш, но никак не съм изненадана.
Имам близък адвокат, при когото аз лично пратих една позната - българка живееща в чужбина.
Той движеше документите и уреждаше всичко необходимо тук. До осиновяване така и не се стигна и да ти кажа ли защо!?
Защото във въпросния случай именно клиентката беше тази, която настояваше да се намерят "връзки и контакти" за процедурата която на теб са ти описали /съвсем точно между другото/.
Е този моя познат и отказа и и каза, че това е незаконно и че се оттегля.
Изводите оставам на вас - за да се стигне до подобни гнусни сцени и ситуации - за жалост вина има и в тези които търсят.
Ако имаше повече хора като теб - нещата щяха да са други!
Пожелавам ти много търпение и късмет и дано скоро щастието те споходи скоро!
Не губи надежда!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 652
Не губи надежда! За съжаление мръсотията в живота я има.

Давай смело напред! Ние всички сме минали по този път и сме видели малко или повече от тази мръсотия, но не сме се отказали. Защото сме знаели, че някъде под небето, има една малка душица, която  очаква точно нас.

Вярвай, очаквай и търси своето дете и ще го намериш. За да стигнеш до него ще изминеш дълъг път и ти си тръгнала. Трябвало е да видиш и това, приеми че е било нужно за израстването ти като майка. Hug

Късмет и търпение!И един ден ще пуснеш и ти щастлива тема.  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 249
амиииии много гадно звучи наистина-но като се замислиш newsm78-няма законов начин да осиновиш дете на такава въздраст-докъто минат всички процедури детето в най-добрият случай е вече поне на 3 месеца-а в повечето може и на годинка и като добавим  ,че майката го оставя другият вариант за него е да постъпи в дом- ooooh!
друг е въпроса за морала в цялата история-за това колко гнусно звучи да си 'купиш' дете за 10 000 лева Crazy
ами-не се сърдете на организацията-тя е намерила начин да изпълни вашите желания,да направи'добро' на детето което няма да се подмята по домовете пък и парички да печели-
сърдете се на държавата ,която чрез законите е отворила такива вратички и пак чрез същите закони е затворила пътя това да стане легално в същият кратък срок-живеем в Абсурдистан-за жалост! ooooh! #Cussing out

# 6
Eто точно това са красивите и логични оправдания, с които се украсява търговията с деца....

Не осъждам никого. Всеки прави избора си. Но наистина трябва да си напълно отчаян за да стигнеш до подобна стъпка

# 7
Fussii ,
това което споделяш е много сериозно. Ние като неправителствена организация работеща по темата и като хора минали по пътя на осиновяването не можем да останем равнодушни към такива "колеги", които "помагат" на хората.
Какво би казала да се срещнем и заедно да обсъдим възможностите такава порочна практика да бъде спряна?

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Eто точно това са красивите и логични оправдания, с които се украсява търговията с деца....

Не осъждам никого. Всеки прави избора си. Но наистина трябва да си напълно отчаян за да стигнеш до подобна стъпка

така е, но проблема е в държавата, а не в тези "организации" - държавата създава условия те да съществуват!
Ако си следила за протеста на майките сега на 1-ви - там се вкл и осиновителите с искания за по-добри закони и т.н. - поне знам, че имаше идея да се вкл - надявам се да са се!
Много е важно държавата да промени законите за осиновяване - така, че осиновяването да стане бързо и лесно и да няма възможност майката да си "продаде" детето, а да има начин детето да сепредпазва от неправомерно "задържане" от майката - т.е. да стоят по домовете здрави и прави деца, лишени от грижа и обич поради нежеланието на майките им да дадат съгласие за осиновяване! Това е немислимо - държавата да ти гледа детето, но ти да му, се водиш родител, чее и да лишаваш и детето и други хора от възможност да създадат свое семейство!
А иначе тези хора - ще ги накажете и ще се появят нови... за мен те не са проблема - що не накажете майките дето си продават децата... Те правят бизнеса, а това са само посредниците...

Fussii на теб ти желая да се съвземеш от стреса - и да продължиш напред. Целта те и много ваяжна - за теб и семейството ти както и за едно малко създание там някъде, което те чака! Затова дерзай напред - сигурна съм от постат ти, че си минала през много и тежки решения и сега се надявам тази поредна несправедливост и гадост да не те откажат. Вярвам, че в скоро време и ти ще се похвалиш дори и при нас с едно сладко детенце!

# 9
  • Мнения: 579
Нямам думи просто. #CrazyА уж нещата в България се пооправят.Нищо подобно Sad

Fussii,успех и много сили ти пожелавам  Hug

# 10
  • Мнения: 295
За съжаление, това е тъжната истина! Мисля, че идеята на БАОО да се срещнете и да опитате да се направи нещо, е добра. Потресена съм от факта, че така се случва. Въпреки всичко, имай надежда, Господ не ви е забравил. Приеми това, което става, като поредното изпитание. С Неговата помощ и с Неговата закрила, ще успеете. Когато аз минавах по пътя на осиновяването, когато изживявах своите кризи на избора, една приятелка ми каза - Господ си избира хората, които стават за осиновители, те не са случайни. Мисля, че и вие не сте случайни, че вашето дете ви чака, а всичко, което се случва, може би е, за да ви приближи повече към него, за да се преумножи любовта. имайте вяра, и нека Бог ви дава сили, за да се борите.

# 11
  • Мнения: 273
За голямо съжаление, наистина това е действителността у нас. Винаги и навсякъде се изкарват много пари от нещастието на хората. А в тази верига има много хора замесени. Честно казано за този вариант чух след като бях си взела вече детенцето, но беше малко по-внимателно поднесен - просто връзка с лекар от родилно и чрез него до раждащо момиче (сумата, която се цитираше тогава беше около 2 хил евро).Няма лошо да се прескочи изобщо попадането на детето в домове, мотаенето му там и отново разиграването му на рулетка - социалните не са по-малко корумпирани и търговци (позволявам си да го кажа, защото преди няколко месеца съвсем от близо следих осиновяването на дете от наши познати и знам и за какви връзки става дума и за какви "цифри"). Съжалявам ако засегна някого, навсякъде има и честни хора, но от ден на ден са все по-малко и по-малко.  Тая наглост просто трябва да се спре и за целта това не трябва  просто да си водим разговори във форума, а пристъпването към сериозни дела. Цитиране на конкретни имена или съдействие на т. нар. органи на властта или медии или..... лошото е че май това е порочен кръг...
Кураж на всички желаещи да осиновят дете.

# 12
  • Мнения: 441
Fussii , нищо ново за съжаление. Аз поне не познавам хора, осиновили по този начин, въпреки, че темата е обсъждана не веднъж пред мен. Обсъждана е и във този форум.

Съжалявам много за това, което ти се е случило,просто това е един от начините да осиновиш дете в България. Въпрос на личен избор и финансови възможности.

Имай търпение и твоето дете ще те намери! По един или друг начин!

Чакам те на кю Simple Smile

# 13
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз не се учудвам, че има изградена подобна схема. Но много гадно, че е достъпна само за богати хора, което е още по долно и противно. А да не говорим, че хората като цяло се гаврят с нещастието на другите и ги изнудват най нагло за да получат и те изгода от тази работа.
Не се отчайвай, те ще ти представят нещата така само за да им платиш, това е много ясно. Далеч съм от мисълта че здрави бебета няма в домовете. Но само, че са по големички мисля че са над 6м. възраст, което може и да е минус от друга гледна точка. Но смятам, че е без значение възрастта. 
Но ти вярвай, че ако Бог реши ще ти даде най доброто и здраво дете. Ако това е добро за теб той няма да те лиши от това.
Друго което можеш да направиш е да се обадиш на Нова телевизия и да и разкажеш игрите, на долнопробната агенцийка.
Пожелавам ти успех!!!  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 493
ГАДНО !

Общи условия

Активация на акаунт