Трансплантация на черен дроб в Германия - спешно!

  • 5 699
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 651
Здравейте момичета, току що затворих телефона и още ми треперят ръцете.
Става въпрос за следното: приятелка на брат ми на 22 години. Момичето е в кома от неделя, надяват се да излезе от нея скоро и спешно да бъде трансплантиран черен дроб. Казали са на родителите да проучат възможността за трансплантация в Германия.
Момичето е било оперирано преди няколко месеца (апендисит) и е заразена при кръвопреливане с Хепатит B. Установили са заболяването миналата седмица и черния дроб вече е увреден необратимо.
Моля помогнете с информация:
1) къде в Германия
2) каква е процедурата - какви документи се подготвят от тук
3) колко струва
След малко почвам да търся в Интернет, просто искам да се успокоя, че почти не виждам екрана.
Благодаря Ви!   bouquet
Ще пусна линк към темата и в здравния.

# 1
  • Мнения: 4 414
Първата чернодробна трансплантация в България се извърши на 18 ноември 2004г. в болница “Лозенец” от жив родствен донор.
Първата трансплантация на черен дроб от починал беше направена на 22 юни 2005г. в МБАЛ"Александровска".
Изпълнителна агенция по трансплантация

ИЗПЪЛНИТЕЛНА АГЕНЦИЯ ПО ТРАНСПЛАНТАЦИЯ
Адрес: София, 1202, ул. "Братя Миладинови" № 112
Тел.: (+359 2) 813 50 10
Факс: (+359 2) 931 61 51
e-mail: iat@bultransplant.bg

дано се задействат бързо и да спасят момичето Praynig

# 2
  • Мнения: 4 651
agneshka, Благодаря !
За съжаление шанса и за БГ трансплантация е почти никаккъв, посъветвали са ги да търсят в чужбина, защото трябва трупен донор в нейния случай, а не жив. Да не говорим за чакането. Друг е въпроса имат ли пари и как ще ги съберат, не посмях да питам.
Както и да е намерих контакти на Университетска клиника в Есен - Германия, професор от там е съдействал на българските лекари за операциите в болница "Лозенец"
Надявам се на никой да не му потрябва тази информация, но все пак ето линка:
http://www.transplantation-clinic.de/index.php/id.204/index.php/ … guage.1/index.php

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Намям информация - само да пожелая успех и дано ни пишеш хубави новини!
Ще се молим за момичето! И моля те пиши ни - ще я мислим...

# 4
  • Враца
  • Мнения: 871
Ох, колко мъка има по-този свят  Cry и все ме боли за всяко ..детенце.И аз не мога да помогна с информация освен с искренните пожелания за успех.Стискам палци и се моля от все сърце!  Praynig

# 5
  • Мнения: 4 651
Мерси момичета, за сега просто се надяват да се събуди, за могат да й направят изследвания и да установят точно колко тежко е увреден черния дроб. Намерих и двама лекари в София, на които родителите да занаесат изследванията, за да я консултират. Намерих и кой да разпита директно в Германия. Изобщо днес притесних много хора, за което им се извинявам и беше един от дните, в които се оказа, че има много Хора.
Благодаря и на една мила жена от Национално сдружение за борба с хепатита (http://www.hepasist.com/index.php?page=menu8), която дори не се сетих да попитам за името, но половин час говори с мен и ми даде контакти на лекари, които могат да я консултират!

Благодаря Ви и ще пиша какво се случва   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 9 826
Дано се оправи момичето. PraynigДано се намерят добри хора,които да помогнат.
На мен също ми откриха този хепатит-изкарала съм го на крак след първото раждане и кръвопреливанията.Винаги ме е било страх от такива последствия.

# 7
  • Мнения: 4 651
Не се притеснявай Валенцето, тя просто е от гадния 1%, в който развиват "сроротечен хепатит в остра форма"
http://www.femalelife.bg/scripts/basic_facts/safe_sex/hepatits_B/content.php

# 8
  • Мнения: 4 651
Тя почина преди 3 часа. Поне не излезе от комата и Господ си я прибра без да се мъчи. Последните дни и бъбреците й отказаха,добре че не беше в съзнание.
Благодаря Ви момичета.

# 9
  • Мнения: 4 414
Бог да я прости! Praynig
Сили за близките и! Praynig

# 10
  • Мнения: 997
Моите съболезнования!

# 11
  • София
  • Мнения: 9 826
Много съжалявам! CryНадявах се да се развият добре нещата.Бог да я прости! Praynig

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
 smile3518

# 13
  • Мнения: 2 543
Много, много съжалявам. Cry

# 14
  • Враца
  • Мнения: 871
Най-искренни съболезнования!  Cry

Общи условия

Активация на акаунт