За прането на бебешките дрешки??

  • 2 383
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 379
направо питам директно-мога ли да пера дрешките на бебето в пералнята заедно с нашето бельо ,поне?защото ми се струва че досто време ще мине докато събера достатъчно дрешки за да пусна отделна пералня,а другият начин"на ръка" нещо не ми се нрави,но ако няма друг начин-така ще  е Wink

# 1
  • Мнения: 992
ами аз ги перях в началото само на ръка,понеже нямах толко много и не се събираха за пералня. Сега вече ги събирам за пералня  Laughing, но не бих те посъветвала да ги переш с вашите дрехи. Пери ги на ръка не е толко гадно  Mr. Green

# 2
  • ГО
  • Мнения: 3 955
За мен не е удачно и то с бельото ви.По-добре изчаквай да се съберат отколкото да ги переш с вашите дрехи.Аз на детето ги пера отделно от нашите.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз чак наскоро започнах да пера дрехите на Калина с нашия прах и омекотител и с нашите дрехи. Преди това й ги перях отделно, като активирах функция "непълно зареждане" на пералнята.

# 4
  • Мнения: 8 917
направо питам директно-мога ли да пера дрешките на бебето в пералнята заедно с нашето бельо ,поне?защото ми се струва че досто време ще мине докато събера достатъчно дрешки за да пусна отделна пералня,а другият начин"на ръка" нещо не ми се нрави,но ако няма друг начин-така ще  е Wink
Предполагам, че може, но аз все още й ги пера отделно от нашите  Peace

# 5
  • Мнения: 2 467
Аз все още и ги пера отделно, с бебешки пра. От самото начало какво правехме незнам, но за ден (максимум два) се сбира една бебешка пералня.
А една приятелка пере от първия ден дрехите на бебо с техните + техния прах и не са имали пробеми засега.
Та  newsm78 ...

# 6
  • Мнения: 4 406
след като проходи малкия и се търкаля по земята, не виждам защо да не пера неговите дрехи с нашите горни дрехи- прахолякът след разходка си е все същия по мен и по него. ползвам прах и омекотител, към които не проявява алергия
отделно пера само бельото

# 7
  • София
  • Мнения: 9 826
Аз някъде от около 4-5 месечна възраст на малките пера дрехите им с нашите ,никога не съм ползвала бебешки препарати.Проблеми не съм имала и с двете.Сама си реши,тук ще прочетеш много и различни отговори. Peace

# 8
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
Аз перя в пералнята, но може би защото си имам момченце  Grinning (това в кръга на майтапа) и си събирам за една пералня всеки ден. Наистина, не е толкова пълна, както когато пера наши неща, но не мога да кажа, че са и много малко.
Ако случайно Ники по изключение е плюл и мазал по-малко пускам веднъж на 2 дни, но това досега ми се случвало само 2 пъти.

А на ръка не искам да пера въобще - много мразя. Предпочитам цял ден да гладя, но не и да пера.

# 9
  • Мнения: 4 621
В последно време се случва да пускам дрехите на Яна заедно с нашите. До скоро обаче ги перях само отделно.  Въпрос на мнение и личен избор.

# 10
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Отначало около 1-2 месеца перях бебешките дрехи на ръка с бебешки сапун, после започнах да събирам за пералня, а от към 6-7 месеца на де5тето започнах да ги слагам с нашите, като всичко перях с бебешки прах за пране. Като проходи и започна да с мушка навсякъде преминах на обикновен прах, какъвто реша на момента.

# 11
  • София
  • Мнения: 298
Не знам колко е голямо бебето.
Но не - недей да ги переш заедно поне 6 месеца. Аз лично много по-дълго ги отделях, и сега пак така ще направя. И не бих избрала бельото, за да го смеся с дрехите на бебето.

# 12
  • Мнения: 1 117
Първите един два-месеца ги перях отделно , но после наред с нашите.

# 13
  • Мнения: 2 047
  Не съм си и помисляла да ги пера с нашите, защото бях чела на колко градуса били устойчиви някои микроорганизми. Crazy

  Но тук пише, че няма проблем да се перат заедно с дрехите на цялото семейство. http://www.med.umich.edu/1libr/wha/wha_laundry_pep.htm

# 14
  • Мнения: 649
аз ги пера с нашите откакто сме се прибрали от болницата, използвам Перзил или Ариел, без омекотител за дрехи. после си ги гладя и готово!

не виждам защо да не може? това, че по нашите дрехи имало бактерии не го разбирам много, защото нали от самото начало си гушкахме бебето облечени с нашите си дрехи! така то си свиква на нашите "бактерии", освен това все пак не работим на полето и дрехите ни не са чак толкова мръсни.
проблеми сме нямали, мисля, че ако има някакви те биха били алергии към някия от съставките в праха, но не и към дрехите на мама или тати... ( мое мнение, не искам да се заяждам, защото прочетох, че всички сте против общото пране)

Общи условия

Активация на акаунт