Учестено дишане

  • 7 208
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте мами,
моля ви за бързи отговори или предположения относно следната ситуация:
Дъщеря ми е на 3 месеца, вчера на редовна консултация педиатъпката реши че тя диша учестено, веднага направиха кардиография, рентгенова снимка, детето е енергично, няма настинка, хрема. По моя преценка, няма нищо тревожна....
От там обаче ме юрнаха за Александровса болница на пулмолог, който нищо не каза, освен че и той констатира това учестено дишане. Сега се върнах и от 3та Градска, слава богу сърцето е наредняма никакви обременености.
Моля ви ако имате какво да ми кажете, приемам всякакви предположения, догадки и компетентни отговори.
А всъщност учестеното дишане се състои в това че като диша коремчето сякаш се напряга, сякаш се опитва да прави коремни преси, по друг начин незнам как да го обясня...и измерени вдишваня и издишвания в будно състояние са 60бр.

Благодаря предварително

# 1
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Аз едвали ще съм ти от голяма полза но знам че за нормално се счита броят вдишвания да са от24-30 след това считат че детето има спазъм както го описваш прилича точно на това самоче ти казваш че то не кашля та незнам дали пък не се касае за някъкъв вид алергия?

# 2
  • Мнения: 1 680
24-30 са в абсолютно спокойно или в спящо състояние. Освен това е различно за различните възрасти. Ако имаше спазъм пулмологът би го чул.

INFANT RESPIRATORY RATE - This is defined as the number of breaths per minute when at rest. The newborn to 2 months of age respiratory rate should be 40 breaths per minute +/- 6 breaths per minute. For those infants who are 3 to 12 months old the respiratory rate should 30 breaths per minute +/- 7 breaths per minute. For those children who are 1-6 years old the respiratory rate should be 24 breaths per minute +/- 3 breaths per minute. For children who are 7 to 12 years of age the respiratory rate should be 19 breaths per minute +/- 2 breaths per minute. For children over 13 years of age, respiratory rates are essentially the same as adults with 17 breaths per minute +/- 3 breaths per minute. Crying, fever, and excitement can all accelerate the respiratory rate. Rapid respiratory rates can also be seen in bronchiolitis, pneumonia, asthma, and other pulmonary infections. A physician should evaluate any child who maintains a respiratory rate significantly above the normal range while at rest immediately.

# 3
  • Мнения: 1 680
Каква е честотата в спящо състояние? Ако е нормална може да е хиперактивност.

# 4
в спяшо състояние е 36, а какво ще рече суперактивност, все пак бебе на три и половина месеца...

# 5
  • Мнения: 1 428
Щом не са открили нищо лекарите значи няма за какво да се притесняваш тогава.Ще го израсте детето.Не всички деца са с еднакъв пулс и с еднакви брой вдишвания и издишвания.физиология!!!

Общи условия

Активация на акаунт