размразяване

  • 626
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 640
кажете , моля ви, как размразявате манжите на децата , така че картофите да не стават на гъба, а нишестето на парцали Praynig
Имам спомен да съм го чела във Форума, но пусто doh- не мога да го намеря, нито да си спомня точно начина.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Първо на стайна температура до пълно размразяване,а след това загрявам в микровълновата доста и отново става като току що пасирано пюре.Изхвърлих няколко пюрета докато се сетя отново да ги загрея.Лошото е че се чака да истинат.

# 2
  • Мнения: 992
а ако ги сложиш в купа с вряла вода какво става
аз така съм размразявала кърма, но за пюретата незнам дали става

# 3
  • Мнения: 7 640
ма не пюре, за манжа питам Wink
Някъде пишеше, че трябва да заври, ама как като е в бурканче замразено, примерно.

# 4
  • Мнения: 4 629
Аз размразявам всичко в микровълновата  Peace

# 5
  • Мнения: 7 640
е картофите как стават

# 6
  • Мнения: 4 629
Нормално - като картофи в манджа

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 969
В микровълновата

# 8
  • Мнения: 4 392
Не вярвам да можеш да ги размразиш така,че картофите да са вкусни.Мисля,че проблемът при тях е в самото замразяване.Не стават за тази цел,според мен. Wink
А нишесте(ако говориш за кремче) защо замразяваш изобщо?

mamamaya,а  кърмата,доколкото си спомням, трябва да се размразява постепенно,не с вряла вода и не в МВ!

# 9
  • Мнения: 1 446
По няколко начина.
І. Когато много бързам в МВ. След това затоплям
ІІ. Оставям на стайна температура и пак загрявам в МВ.
Телешкото варено става супер все едно сега слиза от котлона. Замразявам го с цели картофи и не ги мачкам.
Надявам се , че ти помогнах.

# 10
  • Мнения: 7 640
Не вярвам да можеш да ги размразиш така,че картофите да са вкусни.Мисля,че проблемът при тях е в самото замразяване.Не стават за тази цел,според мен. Wink
А нишесте(ако говориш за кремче) защо замразяваш изобщо?mamamaya,а  кърмата,доколкото си спомням, трябва да се размразява постепенно,не с вряла вода и не в МВ!
имах предвид най-общо нишесте, не кремче, а всичко, което го съдържа- картофи, супа с фиде, сгъстен с брашно сос и пр.

# 11
  • Мнения: 4 392
Не вярвам да можеш да ги размразиш така,че картофите да са вкусни.Мисля,че проблемът при тях е в самото замразяване.Не стават за тази цел,според мен. Wink
А нишесте(ако говориш за кремче) защо замразяваш изобщо?mamamaya,а  кърмата,доколкото си спомням, трябва да се размразява постепенно,не с вряла вода и не в МВ!
имах предвид най-общо нишесте, не кремче, а всичко, което го съдържа- картофи, супа с фиде, сгъстен с брашно сос и пр.

Ами и аз се двоумях ,докато пишех,затова и го написах в скоби Laughing
Хм,дано се обади мамата,която го е писала,че и на мен ми стана интересно. Но си мисля ,че рязката смяна на температурата,ще направи нишестените парцали още по-големи. Wink

# 12
  • Мнения: 5 577
 Close Аз изхвълрих чудна супа тиквички и морков и картоф, заради картофа.

Четох, че не се замразява.

Общи условия

Активация на акаунт