Малък плод???

  • 1 999
  • 11
  •   1
Отговори
  • Марс
  • Мнения: 439
Прерових статиите, но не намерих много по -въпроса, и съм много притеснена (ако има такава статия ме извинете просто не съм я видяла). Та въпроса ми е аз съм почти в 8-ми месец и на преглед при доктор Мазнейкова се установи, че плода ми е малък или по-точно 1,400кг. Някой може ли да ми каже дали му е мерен плода по това време на месеца и колко трябва да е. Защото личната ми гинеколожка ми го изкарва 1,740кг и съм много объркана.

# 1
  • Мнения: 1 860
 Аз родих в 36г.с. и бебо беше 2.250кг. В сайта на бг-мама има една статия с приблизителни стойности по седмици.

# 2
  • Мнения: 1 416
Не се бой, Евчо! Всичко ще е наред..  Hug
Странно е разминаването между измерванията на двете гинеколожки, но е нормално. Знаеш, че не може да се определи прецизно колко тежи бебчето.
Родих дъщеря си в 8-мия месец с очаквано тегло 3 кг, но се оказа 2.500...
Надявам се, нещата да се изяснят и всичко да е наред с теб и бебето!!!!!!! Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 517
В сайта на бг-мама има една статия с приблизителни стойности по седмици.

къде по-точно пише?? може ли да копираш линка и да ни го представиш Wink

# 4
# 5
  • Мнения: 992
не се притеснявай предварително и излишно. Тези измервания са толкова относителни. Аз като ходих една седмица преди да родя ми казаха 2850 ,е родих 2850 малката. На една позната казаха че бебето ще е 3700 роди няколко дена преди термина 3,000 кг. така че сега важното е да си спокойна и всичко ще е наред, не обръщай много внимание на тези теглилки на плода
айде леко бременеене до края и едно сладко и пухкаво бебче

# 6
  • Мнения: 2 019
аз имах изоставане в седмиците и бях на системи за по барзо развитие на плода беб4о отговариа6е според таблицата но размера на главата не отговаря6е на килограмите но се роди добре 2700гр 37г.с.мисля 4е тази др Мазнеикова е права според мен малко глукоза и 6те се оправи6

# 7
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
На мен пък всички ми казваха, че бебето е огромно (поради тази причина родих секцио). Гледаха ме на доплер в МД д-р Карагьозова (в 7-ми месец) и д-р Димитрова (10 дена преди да родя). Родих сина си 3700, което не е малко, но не мога да кажа, че е нещо чак толкова голямо.
Така че всичко е относително.

# 8
  • Мнения: 1 321
http://www.bg-mamma.com/site/content/category/4/13/66/ Tова е адреса в който директно можеш да си видиш за конкретния месец колко трябва да е голямо бебето и дори колко дълго.
Ако питаш мен не се притесняваи явно нещата са доста относителни. thumbsup

# 9
  • Мнения: 1 878
Теглото е относително и грешката която апарата дава е голяма, ако всичко друго си му е наред не се притеснявай. Още малко ти остава и ще го гушкаш - тогава и да ни се похвалиш  Hug

# 10
  • Мнения: 683
Спокойно. Много е важно ти да си добре настроена, да не се ядосваш и притесняваш напразно... Всичко ще е добре.  bouquet

# 11
  • Мнения: 8 917
не се притеснявай предварително и излишно. Тези измервания са толкова относителни.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт