СЕМЕНЦА ОТ НЕВЕН

  • 1 468
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
някой знае ли -КОГА се събират семенцата от невена newsm78...аз съм чувала, че трябва първо да прецъфти....да цъфне оранжевото,след това да се затвори пъпката и като позасъхне да се отреже..но кога е точния момент -не знам...да не взема да ги изрежа и да са още зелени hahaha

# 1
  • София
  • Мнения: 35 817
някой знае ли -КОГА се събират семенцата от невена newsm78...аз съм чувала, че трябва първо да прецъфти....да цъфне оранжевото,след това да се затвори пъпката и като позасъхне да се отреже..но кога е точния момент -не знам...да не взема да ги изрежа и да са още зелени hahaha
Когато прецъфти невена, венчелишчетата падат/оранжевите/Вътрешността се разраства и се образуват нещо като израстъци, които са извити навътре/ама го обясних/. Та те трябва да узреят и да станат кафяви. Когато да узрели те сами се ронят, но не очаквай някакви дребни семенца, а именно тези израстъци трябва да събереш.
Семената са готови когато започнат сами да се отделят. Събереш ли ги зелени - нищо няма да стане.Изчакай ги хубаво да прецъфтят и да узреят.

# 2
  • Мнения: 66
Аз така си запазих невен от миналата година в саксия. Сега имам две стръкчета,  направо бях оставила да опадат семенцата и ги покрих леко с пръст и след около 3-4 дни поникнаха.

Общи условия

Активация на акаунт