Кърмаче на 1 месец не ака?

  • 861
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Моята бебка от 1 седмица много трудно ака и само пръцка newsm78 пробвах със сърделка и термометър в дупето и има ефект, но не мога всеки ден да я мъча така. Ние сме изцяло на кърма, така че ми е чудно защо така се получава. Днес плака много, явно я боли коремчето. Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • Мнения: 6 243
Все пак колко често ака?
А замисляля ли си се да не би нещо от храните, които ти консумираш, да са газообразуващи и да й влияят на нея? Другият вариант е да наблегнеш ти самата на храни със слабителен ефект.

Не те съветвам да й правиш манипулацията с термометъра и другото нещо (не зная какво е това). Свестните лекари изобщо не го поощряват.

# 2
  • Мнения: 51
доскоро си акаше по 2-3 пъти на ден,а сега през 2 дни по много. през останалото време видимо се мъчи като пръцка Sick не съм си променяла хранителните навици, даже почнах да ям сини сливи и праскови, ама няма ефект при нея. Много ми е мъчно като я гледам така. Явно утре ще ходя на лекар.

# 3
  • Мнения: 6 243
Дано ходенето на лекар да доведе до добър резултат. А междувременно защо не пробваш с масаж на коремчето, с гимнастика - каране на колело. И двете влияят добре на такива състояния.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 823
При кърмачетата,кърмени изключително е нормално,ако се случи да не акат по няколко дни.Поне при дъщеря ми беше така.Аз също я мъчих с термометър и и давах известно време Дуфалак,но само дето съм я мъчила.Не се притеснявай.Важното е акото да е с добра консистенция и цвят,независимо дали е всеки ден или е през няколко.

# 5
  • Мнения: 941
по това време когато моята бебка беше на вашата възраст, когато я видех че се напъва, и не е ходила ден два, я сабувах и я държах над легенче със свити към коремчето крачета, тя много бързо свършваше работата, а ако не и е време просто си искарваше газовете и и ставаше по леко и от тогава тя повече не е ходила в памперса, сега сме вече в гърне но все още си ходи през ден два, но вече не я тормози
бебчето ти е кърмено така че няма за какво да се тормозиш, направи и масаж на коремчето, също помага да и свиваш крачетата все едно кара колело, доста добре се масажира коремчето

# 6
  • София
  • Мнения: 4 129
Здравей.

Някои капки за колики действат запичащо.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 966
Здравей.

Някои капки за колики действат запичащо.

Така е .

Питай й лекарката си./Моят акаше по 5 пъти на ден по това време/
Иначе и аз не съм за термометъра.Сложи я легнала и свивай крачетата към коремчето.Може да подейства.

# 8
Рекордът на малката - сега е на три месеца - е 7 дни да не ака. И аз се шашкаш, но после прочетох, че при кърмените бебеа е нормално.
По едно време се бях вманиачила и си записвах какво аз ям и тя кога ака. Не открих никаква зависимост между двете - аз се тъпча с круши и сливи, тя просто пръцка. hahaha
Педито ми каза да пробвам с термометър, но не й обърнах внимание.
Сега свикнах, даже пести памперси Joy

# 9
  • Мнения: 79
Ти сигурна ли си, че е нервна защото не е акала? Успокоява ли се след като ака и за колко дълго? newsm78 Възможно е просто да я мъчат клики. На тази възраст някои бебчета започват да акат по-рядко, а и кърмата се усвоява много добре.
Моето бебче е със запек от няколко седмици Cry. На кърма е, като захранвам с по няколко лъжици пюре. Изаква топче, голямо колкото малък орех, след много напъване, а иначе през останалото време не е нервен. Не прилагам никакви методи с термометър и т.н. Не е пил Дуфалак. Моля мами, които са имали подобен проблем да ме посъветват Praynig.

# 10
  • Мнения: 1 878
Нашия опит с неакащо кърмаче е за по 14 дена - диагнозата на италиански педиатър - Всичко е нормално щото е на 100% кърма.

Иначе масажа действа наистина много добре - на сухо или във ваната, гимнастика със свиване на крачетата и каране на колело,  също и поставянето по коремче, намаляване или спиране на капките за колики - правят червата ленниви. За термометъра -  аз съм твърдо против.

 Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 1 097
Ние акаме 1 път на 2 дни, прездругото вереме се напъва и пръцка само. Но понеже сме само на кърма знам, че е нормално и не си тормозя детето с термометър. На теб бъркали ли са ти в Д-то? Много е гадно... За бебето сигурно още повече  Sick
Случвало се е по повече дни да не ака, но когато го направи не е твърдо и сухо ако, а си е тееечно, все едно има "рядко щастие"  Mr. Green Joy
Запек е само, ако е твърдо акото  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 650
Има едно чайче за разхлабване за бебета, казва се Блевит- беше около 8лв. и на нас доста ни помагаше- екстракт от киви, круша и др. Ти сигурна ли си че хапва добре, защото съществува и така наречения лъжлив запек при недостиг на кърма. Ако бебчето наддава добре значи наистина може да е от лениви черва, но доколкото знам от нашта педиатърка е рисковано за малко бебе да не се изходи по-вече от 72 часа. Аз пробвах със сокчета да го разхлабвам, но не се получаваше, но чайчето му действаше добре. Пихме го един месец и след това не ми се е налагало по-вече да го ползвам.

# 13
  • Мнения: 3 521
При нас на 3 седмици имахме 8 дневен неакащ период, тогава действах с термометъра, zащото бебето беше много нервно, а и доки каzа, че в случая това е по_доброто решение...видяхме, че консистенцията беше много добра и после не се наложи пак да го полzваме...като стана на 3 месеца се регулираха нещата иначе преди това беше някаква лудница...както са ти каzали другите мами наблегни на раzхлабващите храни...бтв. при нас добре действаше и когато аz хапвах и по_масленни неща...даже имах един период, когато сутрин иzпивах по 1 с.л. zехтин на гладно Sick...не е много вкусно, но в името на кауzата си струваше Peace Tired.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 823
Няма нужда от никакви чайчета.НОРМАЛНО Е бебе да не ака по няколко дни,че дори и седмица,когато е изключително кърмено.Просто го запомнете и не тормозете дечковците.

Общи условия

Активация на акаунт