Имам въпроси за храненето на 8 месечно бебе

  • 1 442
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Сега яде 5 пъти, 2 от които мляко по 200 гр/а вечерното е с 1 плазмонка/, 200 гр.пюре на обяд, 180 гр каша, и 125 гр.плодово пюре.
Все още не давам жълтък, пресни плодове/не ги иска?!/ и сокове.

Наддаваме доста бързо, днес беше 9400 и 74 см.Педито съвсем ме обърка като я питах за храненето.Каза че не трябва да яде повече от това в момента, но да давам супа преди пюрето на обяд и плодове/пюре или пресни/ по 300 гр.дневено Shocked.Пък можело да му намаля зеленчуковото/месното пюре, а като гледам тези за след 8 месеца са вече по 220 гр Rolling Eyes.Ако яде в допълнение и тези неща/да не говорим че тя не знае че и жълтък не давам/ ами той ще наддава още повече.

Въпросчетата са ми следните:
1.На тази възраст колко е препоръчителната доза плодове/на пюре, пресни/ общо за деня.Аз ги давам 2 пъти между храненията, а тя ми каза че вече трябвало на 3 пъти - ми то детето по цял ден ще яде Mr. Green
2.Ако давам плодовете за десерт, няма ли да стане множко грамажа.Нали пише че средно трябва да поема на хранене около 200 гр?
3.Плодовите пюрета на Хаме с извара/мляко могат ли да се дават като междинни или заместват хранене?
4.Проблем ли е че давам 5 пъти седмично месно пюре/имаме нисък хемоглубин/, че и за това ми се накара....да съм редувала месно-постно.

Извинявам се за многото въпроси, но съвсем се обърках.Тъкмо си мислех че си имаме хубав режим,ама на педито явно не и хареса.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Режимът ти си е много добре.Аз плодовете ги пасирам и слагам в кашата/правя я в по-малко количество/ когато не ги иска натюр,но никога за десерт а само между храненията.По-често  се случва плодово само веднъж за деня.Жълтък също не давам още,а месни 3 пъти в седмицата.Плодови с извара,сметана и т. н. още не съм купувала.

# 2
  • Мнения: 2 885
Що не си останеш на менюто на което сте сега?
При нас е така: Сутрин в 9 ч мляко 200 мл, е 12 ч давам плодово 125 г, в 15 давам 190-200 г зеленчуково/месно през ден, в 18 давам каша /все още безглутенова и безмлечна/ и 21 ч пак мляко /днес взех от това плазмон в кутия и сефте дадох/. Не съм вкарала същите неща като теб, а сме на 9 месеца.

Едно не мога да схвана, що педиатрите ни карат да минаваме на 4-дневен режим на ядене? Ми като бяхме в 1-3 клас папахме по 5 пъти на ден, нали ходихме на стол за филия с мляко/чай в 10 и в 15 ч? А едно бебе под годинка да яде 4 пъти???...Друго - във всички диети ни обясняват, че на често по малко ядене е по-добре отколкото по  много, но 2-3 пъти на ден????? Та така...аз не съм фен на тая логика с 4-те яденета на ден.
Не давам супа. ...Като не давам яйце - забравям за супите.

Аз още не давам пресни плодове заради киселините - предпочитам термично обработени и така ще я карам още месец.
1. аз давам 1 път на ден плодово пюре в 12 ч
2. не давам за десерт заради ферментацията, плода се дава преди зеленчука и пък аз не искам да смесвам хич
3. не давам още извара, йогурт и т.н.
4. редува се месно/зеленчуково пюре...в месното, ако е готово има-няма 8-10% месо, така че не е кой знае какво.

Последна редакция: чт, 06 юли 2006, 01:14 от немирница

# 3
  • Мнения: 239
Благодаря за отговорите   bouquet Май никой не дава по 300 гр.плодове дневно.Мойто педи лудо ли е? ooooh!

И аз знам че се редува месно/зеленчуково, но в зеленчуковото се добавя жълтък, което е пак животински продукт.А аз като не давам още жълтък защо да не мога да карам предимно на месце newsm78?

# 4
  • Мнения: 2 885
Благодаря за отговорите   bouquet Май никой не дава по 300 гр.плодове дневно.Мойто педи лудо ли е? ooooh!

И аз знам че се редува месно/зеленчуково, но в зеленчуковото се добавя жълтък, което е пак животински продукт.А аз като не давам още жълтък защо да не мога да карам предимно на месце newsm78?

Както писах не давам яйце въобще. И предпочитам да редувам чисти зеленчуци с такива с месо. Яде и двете и не прави разлика. За разлика от бебета покрай мен, дето само с месо искат. Колко ви е хемоглобина, че толкова се притесняваш?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 967

Въпросчетата са ми следните:
1.На тази възраст колко е препоръчителната доза плодове/на пюре, пресни/ общо за деня.Аз ги давам 2 пъти между храненията, а тя ми каза че вече трябвало на 3 пъти - ми то детето по цял ден ще яде Mr. Green
2.Ако давам плодовете за десерт, няма ли да стане множко грамажа.Нали пише че средно трябва да поема на хранене около 200 гр?
3.Плодовите пюрета на Хаме с извара/мляко могат ли да се дават като междинни или заместват хранене?
4.Проблем ли е че давам 5 пъти седмично месно пюре/имаме нисък хемоглубин/, че и за това ми се накара....да съм редувала месно-постно.

Извинявам се за многото въпроси, но съвсем се обърках.Тъкмо си мислех че си имаме хубав режим,ама на педито явно не и хареса.




Мисля, че си храниш детето много правилно. От плодовете едва ли някога човек ще има  в излишество. Смятам, че тряба дъ веведеш жълтък и сирене.

# 6
  • Мнения: 239
Ох, забравих да пиша че в 10 часа яде попара - така че сирене съм въвела вече.Хемоглубина ни на 7 м. беше 102 Confused

# 7
  • Мнения: 8 917



Мисля, че си храниш детето много правилно. От плодовете едва ли някога човек ще има  в излишество. Смятам, че тряба дъ веведеш жълтък и сирене.
Peace

# 8
  • Мнения: 2 885
Ох, забравих да пиша че в 10 часа яде попара - така че сирене съм въвела вече.Хемоглубина ни на 7 м. беше 102 Confused

Над 100 не е проблем.
Аз не съм фен на попарата и не съм давала.
Аз на твое място бих махнала попарата и да дам повече зеленчуци и месо,
като там си добавям сирене.

Ако детето си яде и СИ ИСКА по толкова - не мисля, че е нужно да му променяш режима
/единствено да въвеждаш някой нов продукт/.

# 9
  • Мнения: 4 392
Сега яде 5 пъти, 2 от които мляко по 200 гр/а вечерното е с 1 плазмонка/, 200 гр.пюре на обяд, 180 гр каша, и 125 гр.плодово пюре.
Все още не давам жълтък, пресни плодове/не ги иска?!/ и сокове.

Наддаваме доста бързо, днес беше 9400 и 74 см.Педито съвсем ме обърка като я питах за храненето.Каза че не трябва да яде повече от това в момента, но да давам супа преди пюрето на обяд и плодове/пюре или пресни/ по 300 гр.дневено Shocked.Пък можело да му намаля зеленчуковото/месното пюре, а като гледам тези за след 8 месеца са вече по 220 гр Rolling Eyes.Ако яде в допълнение и тези неща/да не говорим че тя не знае че и жълтък не давам/ ами той ще наддава още повече.

Въпросчетата са ми следните:
1.На тази възраст колко е препоръчителната доза плодове/на пюре, пресни/ общо за деня.Аз ги давам 2 пъти между храненията, а тя ми каза че вече трябвало на 3 пъти - ми то детето по цял ден ще яде Mr. Green
2.Ако давам плодовете за десерт, няма ли да стане множко грамажа.Нали пише че средно трябва да поема на хранене около 200 гр?
3.Плодовите пюрета на Хаме с извара/мляко могат ли да се дават като междинни или заместват хранене?
4.Проблем ли е че давам 5 пъти седмично месно пюре/имаме нисък хемоглубин/, че и за това ми се накара....да съм редувала месно-постно.

Извинявам се за многото въпроси, но съвсем се обърках.Тъкмо си мислех че си имаме хубав режим,ама на педито явно не и хареса.

1.Такива предписания за грамажи не спазвам.Много са относителни.Водя се по детето.
2.Не давам десерти .Плодове давам между храненията.
3.Не съм давала извара и кис.мляко,но сирене ядем.
4.Желязото може да се набави и от зърнени каши ,примерно...Виж тук http://www.howtoeat.info/tema.asp?razdel=10&temaN=54
Аз редувам месни с безмесни дни.Даже си мисля,че месото ни е много.За възрастните се препоръчват най-много 2 месни дни в седмицата,а за децата -всеки ден Shocked
Не съм въвела още много храни ,сред които и яйца,кис.мляко,прясно мляко,черен дроб,риба ,свинско и много ,много други.
Изследванията ни са отлични! Peace

# 10
  • Мнения: 239
Малко ще ми е трудно да се водя по детето, защото то няма спиране щом става въпрос за хапване Mr. GreenИ 5 бурканчета плодово пюре да дам, ще се ометат за нула време.Вие по колко давате все пак?
А зая месото...Ами не знам, ако беше на детска кухня, там знам че има всеки ден месо - я в супата, я в  newsm78пюрето.Нали уж и те трябва да спазват някакви схеми за хранене

# 11
  • Мнения: 128
Наистина ли на ДК дават месо всеки ден?Ами нали през ден се дава newsm78

# 12
  • Мнения: 1 448
Доколкото знам на ДК дават или месна супа или основно с месо, т.е. всеки ден има месно ядене  newsm78

# 13
  • Мнения: 4 392
Малко ще ми е трудно да се водя по детето, защото то няма спиране щом става въпрос за хапване Mr. GreenИ 5 бурканчета плодово пюре да дам, ще се ометат за нула време.Вие по колко давате все пак?
А зая месото...Ами не знам, ако беше на детска кухня, там знам че има всеки ден месо - я в супата, я в  newsm78пюрето.Нали уж и те трябва да спазват някакви схеми за хранене

Честно казано,аз също си мислех,че дъщеря ми яде много.Не яде повече от 190-200 г и  бързо огладнява.Също така почти никога не е яла през 4 часа като другите деца.Една приятелка ми беше казала,че съм я "угоявала" Rolling Eyes,защото нейният син ядеше през 4 часа,а моята щерка през 2.5 часа-3 !Но е много активна и явно има нужда. Hug
Ами ако спреш плодовото пюре(вътре има нишесте и какви ли не работи още) и даваш само пресни плодове вместо него? newsm78

# 14
  • Мнения: 2 885
Ами ако спреш плодовото пюре(вътре има нишесте и какви ли не работи още) и даваш само пресни плодове вместо него? newsm78

Абе мен ме е страх да давам пресен плод още.
Плодовите киселини са по-агресивни отколкото термично обработените.
Плодовете са много важна храна, но не бива да следват след нищо друго.
Ако стомахът е празен, плодовете и соковете бързо преминават през него и започват да се преработват в червата.
Ако стомахът е пълен, храната, която съдържа захари, остава в него и предизвиква ферментация.
Най-добре е да се приемат плодове и сокове преди ядене, а не след това.
А най-добре - между две хранения.

Общи условия

Активация на акаунт