Колко пъти на ден да ядем след 6-тия месец?

  • 895
  • 17
  •   1
Отговори
Много ви молиа за помо6т!!
Ду6териа ми е на 6 месетза( курмиа иа все о6те) и се опитвам ве4е да и суздам ниакакув режим на хранене, запо4нахме пиурета преди около месетз и сега иаде по около 80гр пиуре на иадене(и курма)..
Вупросут ми е дали триабва вместо на 3 часа, да увели4а интервала на 4 часа между хранене или обратното по-4есто да иа храниа?? Триабва ли ве4е да се опитвам да не иа курмиа на обиад или да си иа курмиа пак на всиако иадене..
Не живеем в Бг и тук ги храниат на 2 часа и ги курмиат 5 пути на ден вкл и на обиад, но мои приателки Булгарки правиат то4но обратното, по-риадко и в по-големи дози, а на обиад ве4е не курмиат.
Мерси много, за6тото наистина не знам какво да правиа...


---------------------------
Моля, пишете на кирилица

Последна редакция: чт, 06 юли 2006, 11:48 от [desi]

# 1
  • Мнения: 2 614
Здравей mel_inda!
Най-добре(полезно) за детето, а и най-лесно за теб ще е да продължиш да кърмиш, не само на обяд, но и нощем, ако детето желае.
До годинка децата е препоръчително да се кърмят на поискване, а твърдата храна да е само за запознаване с нови вкусове! Българките правят така, защото такава беше старата българска схема на захранване, но по препоръка на СЗО и според приетия в БГ Национален план за храните...2005-2010 това ще се промени и тук!

# 2
  • Мнения: 3 926
Направи това, което е удобно за теб и бебето. Ти усещаш ли, че то иска да не го кърмиш на обяд? Чувстваш ли дискомфорт от това? Ако отговорът ти е НЕ, значи няма от какво да се притесняваш - кърми си на воля. Пък и вземи стани наша приятелка и ще имаш и такива, които кърмят сновно, а другото е просто за някакво разнообразие Hug

# 3
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Всеки сам решава кое е най - добро за бебето!
Ние сме на 7 месеца. Ядем пюрета,но без особена охота. Не сме заместили ни едно кърмене с пюре! Кърмим се на 3-4 часа, а понякога и на по често. Ако е гладна давам!

# 4
  • Мнения: 223
моята бебка е близо 8 месеца и продължавам да кърмя на поискване. давам пюре на обяд и каша вечер, но винаги след кърменето. не съм спряла и нощните хранения.
в крайна сметка, ако не е проблем за самата теб, най-добре е да продължиш с храненето на поискване.

# 5
Благодариа ви..Напротив, тиа все кум мен гледа и си иска да су4е, но разликата вув двата вида режим на хранене беше огромна и за това се чудех кои е прав...
Днес се хранехме така:

- 1во курмене в 5:30(тогава се субуди)
- каша + курмене в 8:30
- иабулково пиуре в 10:30
- картоф + курма в 12:00
- банан + курма в 16:00
- зеленчутзи + курма в 18:00
- последно курмене в 20:00 (вече спим)

Соррй за дулгото обиаснение, но ако ниакои има желание да погледне и да ми каже какво мисли??? Не излиазох от вкущи тзиал ден, само хранене и хранене...

Последна редакция: чт, 06 юли 2006, 11:44 от [desi]

# 6
  • Мнения: 3 926
Мога само да ти кажа, че ядете страшно много разични неща за възрастта си. Повечето от нас на вашата възраст са давали само картофче една-две лъжички, а всичко останало е било кърма. Къде живееш? В коя чужбина? Този режим от педиатъра на детето ли го имаш препоръчан или правиш комбинация от тамошните съвети и това, което чуваш от приятелките в България?
Кога захрани? Изобщо разкажи по-подробно, но ако може ползвай КРЕДОР, за да излиза съобщението на кирилица, че така много трудно се чете и съм сигурна, че повечето момичета не отговарят именно заради латиницата Grinning

# 7
Triabva da razbera kak da polzvam KREDOR

# 8
# 9
  • Мнения: 3 591
Ние сме почти на 6 месеца, засега сме само на кърма.

Между другото баткото ни на 1 годинка все още не ядеше толкова много твърда храна.
Мисля,че ви е много рано.

# 10
  • Мнения: 2 292
ние сме на почти 8 месеца и си хапваме през 3 часа. Когато е топло по-леки неща.
имате много хранения. Ние имаме само 5.
8, 11, 14, 17, 20 часа. кърмене само сутрин и вечер. иначе си похапва всичко. 2 пъти на ден каша, пюре - зеленчуци, плодове, месо, кисело мляко, сурови плодове  Joy каквото му се ще.
Ние сме в чужбината Германия. Както ни каза съветничката по кърмене - бебето се кърми 6 месеца. После може да се храни. Ако посегне да си вземе нещо от масата , когато ние дем, не е нужно истерично да му го издърпаме от ръчичките. НЕка си го хапне.
Та по повод истерията с ягодите и пр. - откак има ягоди, череши , френско грозде и какво ли не на пазара - каквото си докопа от купата с плодовете си го смуче с наслада  Joy
 

Последна редакция: чт, 06 юли 2006, 12:06 от vivita

# 11
В Нова Зеландия ги храниат с вси4ки тези нешта,а след 6тиа месец дори прибавиат оште много други. Тук дори не се срещат с педиатър ако няма здравословен проблем, за това и питам...
Ние запо4нахме на 4 месеца, така правиат тук...

# 12
  • Мнения: 47 889
аз бих ти предложила да даваш на едно хранене каша и кърма,и на едно зеленчуци и кърма,останалото-сутрин,следобед и вечер -кърма
плодовете можеш да даваш навън между храненията или към кашата
то като е казано че може да яде толкова неща,не значи че ще яде всичко в един ден...кърми си го,давай твърда храна когато има да опитва,и по колкото иска да изяде и не го мисли чак толкова

# 13
  • Мнения: 79
Mel Inda, ние сме точно на вашата възраст.
Ето как се хранихме денс:
2.30 кърма
5.30 кърма
8.30 кърма
12.30 кърма + няколко лъжики зеленчуково пюре
16.00 кърма + няколко лъжички плодово пюре
19.00 кърма
21.30 кърма
Така дори е много по-лесно за мама, не се налага много много да се тормози какво ще готви на бебчо Laughing!

# 14
Мерси отново.
Добре 4е сте вие ,мами, 4е тези тук са вманиа4ени до краина степен, кога,какво и по колко!!Ако има как ще им дават от вси4ко да ядат...
Аника Маника, мерси, то4но от това имах нужда, от пример!!(Само дето ние ве4е не ядем нощем   Grinning )
А какво смяташ да правиш по-нататък или както доиде??

Общи условия

Активация на акаунт