Пъпна херния при възрастен

  • 5 550
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 802
На баща ми от около година много му се наду корема и пъпа му сякаш изглежда развит и е изпъкнал доста  Confused Все още не е ходил на лекар, но ще го накараме насила накрая както изглежда...Та какво представлява пъпната херния при възрастен? Какви са външните признаци? Само оперативно ли е лечението? Със какъв специалист трябва консултация? Благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 091
задължително го заведете на хирург - не се размотавайте. ако е херния - това е рутинна операция. възстановяването е няколко дни. стискам палци - успех!

# 2
  • Мнения: 1 802

Ламята НЕСПАСКА Благодаря ти за отговора!  Hug Непрменно ( насила) ще го заведем!

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
задължително го заведете на хирург - не се размотавайте. ако е херния - това е рутинна операция. възстановяването е няколко дни. стискам палци - успех!

само теоритично е така. Възстановяването, както и как точно ще се "оправи" хернията си е строго специфична, но за едно е права Ламята  - веднага на хирург.

Пъпна или ингвинална е хернията? Аааа, сега видях, че споменаваш изместване на пъпа.

Баща ми е опериран от такава херния и има имплантирано т.нар. платно в корема си. Само, че сега хернията се появи от другата му страна...  Sad

Късмет с твоя татко Ели и веднага на лекар  Peace

http://www.med.primasoft.bg/tips_for_all/surgery/articles/hernia.htm
http://www.art.bg/temp/vita.bg/zab.php?zab=73&k=31

# 4
  • Мнения: 1 802
Шани, понаплаших се от нещата които прочетох във тези линкове...Аз все пак се надявам че не е пъпна херния, но какво друго може да е...но не е казвал или показвал, че има някакви издутини появяващи се от време на време, иначе го боли силно на периоди, после нищо му няма... Rolling Eyes
Каквото и да е, и дори да не е точно пъпна херния, ще го заведем на лекар! Баща ми е голям човек, все пак разбира че като нещо не е добре със здравето трябва да се ходи на лекар, но... страха е голяма работа да знете...
Благодаря и на теб за отговора!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт