Става винаги в 7

  • 521
  • 12
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Писна ми вече момичена . Малкият ми син става винаги между 6-7 часът без значение кога си е легнал вечерта. И в 21 да легне и в 23 да легне пак става в 7. И после естествено е кисел още поне 2 часа докато заспи. Вече е на 1 година и половина няма никакъв режим спи по 2 пъти на ден . Не знам как ще я караме с яслата  Sad  А пък и през лятото това е неприятно че той е буден в най-голямата жега. Как е при вас?

# 1
  • Мнения: 4 406
минахме през такъв период... щом става рано, приспивай го вечер рано и лягай и ти! какво като е само 21.00? поне ще се наспиш.
друг вариант е да го уморяваш с игри.
а за яслата не се тревожи, там сестрите ще го вкарат в режим....освен това след 1 г 6 мес вече слагат децата да спят само следобед
ние спазваме същия график като в яслата даже събота и неделя

# 2
  • Мнения: 668
ами не си единствената - Лю става всяка сутрин в 6.30-7.00 (и това е откакто стана на 9 месеца)
До 1г и 6м. спеше по 2 пъти на ден, но после започна по 1, но спи поне 3 часа (от 1 до 4)
Какво да ти кажа и аз пробвах да го отуча от спането 2 пъти на ден, но освен, че ставаше кисел като не спи, друг резултат нямаше. С течение на времето сам се отказа от съня преди обяд.
Според мен остави го - сам ще се откаже.
А колкото до ставането по-късно - ами не се получава, стоял е буден и до 23 часа и пак сутринта става с петлите.
Това е от мен.

# 3
  • Мнения: 35 891
всичко е въпрос на свикване /на мамата, де/  Peace
голямата ми между 1 и 2 години редовно ставаше около 5.30 ч. и заспиваше чак на обяд; малката в момента се буди около 7.00 и съм много доволна, защото все още имам адския спомен от преди 5 години  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 751
Писна ми вече момичена . Малкият ми син става винаги между 6-7 часът без значение кога си е легнал вечерта. И в 21 да легне и в 23 да легне пак става в 7. И после естествено е кисел още поне 2 часа докато заспи. Вече е на 1 година и половина няма никакъв режим спи по 2 пъти на ден . Не знам как ще я караме с яслата  Sad  А пък и през лятото това е неприятно че той е буден в най-голямата жега. Как е при вас?
И при нас беше абсолютно по същия начин и те разбирам.
Аз знаеш ли как го отказах от 1вия сън? Просто го търпях да се киселее и започнах да го слагам в 12, колкото спи-толкова. После не го слагах до вечерта. После постепенно изместих от 12 към 13 часа лягането и всичко си дойде на място.
Кисел е, защото спи по 2 пъти, а прехода от 2 на 1 сън на ден е малко тежък  ooooh!
Иначе Калоян все още си става м/у 6 и 7   Wink

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
всичко е въпрос на свикване /на мамата, де/  Peace
голямата ми между 1 и 2 години редовно ставаше около 5.30 ч. и заспиваше чак на обяд; малката в момента се буди около 7.00 и съм много доволна, защото все още имам адския спомен от преди 5 години  Mr. Green
Значи можеш да ме разбереш защото баткото ставаше след 10 часът   .  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 643
И моят става в 7, после заспива в 3, 4 след обяд. Само един сън, но по никое време. Много се притеснявах от това като го пуснах на ясла, те по това време другите деца стават. Но нямаше проблеми, чак аз се учудих, сестрата каза че нямало проблеми, слагала го, казвала лека нощ и той заспивал. Идея нямам как го прави това, защото в събота и неделя си продължаваме по стария начин.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Според мен си е до човек.Като дете винаги ставах много рано, сега също.Дори да се легна в 3ч., в 7 съм станала.Знам, че ми се спи, но не мога.Мъжа ми е точно наопаки-ако го оставя може да спи до 12ч.Детото се е метнало на мен, от бебе е буден много рано.Като стана на година му изместих режима да спи само на обяд, но и това не помогна много за ранното ставане.Приемам го, че е така-няма как да го накарам да спи.

# 8
  • Мнения: 14 133
Спокойно, и моят син и същият . До седем часа най-късно се е "излюпил", независимо от дали заспал в 21 или в 22 часа. Поне за градината няма да имаме проблем със ставането.

# 9
  • Мнения: 3 271
Да се разпиша и аз Simple Smile Най-късно 6:30 е на линия, заспива 21:30-22:00
Помогна като свикна като се събуди да отива в хола да си играе, а не да буди всички ни. За протокола - на 5 г е, винаги е било така.

# 10
  • Мнения: 8 917
Писна ми вече момичена . Малкият ми син става винаги между 6-7 часът без значение кога си е легнал вечерта. И в 21 да легне и в 23 да легне пак става в 7. И после естествено е кисел още поне 2 часа докато заспи. Вече е на 1 година и половина няма никакъв режим спи по 2 пъти на ден . Не знам как ще я караме с яслата  Sad  А пък и през лятото това е неприятно че той е буден в най-голямата жега. Как е при вас?
Ние в момента сме в такъв период - надявам се скоро да отмине Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
Гледам да събудя Калина към 8-8.15, защото, ако я изпусна и спи до 8.3-9 ч., няма заспиване следобяд или пък заспива към 18-19, спи час-два, а после се събужда страшно крива и кисела и мрънка и реве почти докато стане време за лягане.
Тепърва му предстои да си променя режима, тъй че спокойно, това е само период, освен ако не си остане ранобуден...

# 12
  • Мнения: 7 106
Миналата година дъщеря ми беше на същата възраст и се будеше по същото време  Laughing. Най-късно 7,30 вече беше на крака, бодра и засмяна, независимо кога е легнала (е, лягаше към 9-9,30 най-късно). Сега сме другата крайност - спи до 9,30 и едва я будя сутрин, кой знае кога би станала иначе  Rolling Eyes. Ни така, ни иначе, угодия няма  Laughing. Нещата се променят, не знае човек другият месец какво ще бъде, стискай зъби и чакай.
за яслата не се притеснявай - децата в къщи са едни, на яслата други. Не го знам от собствен опит, защото още не съм я пуснала на ясла, но виждам че с мен се държи по един начин, с татко си по друг, с бабите по трети. Децата много лесно се приспособяват, така че поне тази мисъл не те товари  Hug.

Общи условия

Активация на акаунт