Влияят ли ви

  • 1 078
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте, мами!
от известно време съм в странна ситуация.Тук, къето живеем в момента, има две малки дечица-дъщеричката ми на 3г 2м и едно др. детенц на 2г 5м.Та има тук една съседка, която просто ме вбесява-винаги, когато види другото дете се започва една радост и превъзнасяне и целуване и галени думи, докато на дъщеря ми в повечето случаи изобщо не и обръща внимание,буквално все едно не е там.Всичко това просто няма как да не ми направи впечаление, разликата в поведението към двете деца е громна.И естествено мен винаги ме парва нещо под лъжичката, направо ми се свива сърцето,мъжа ми казва, че е глупаво да се натоварвам, защото така или иначе въпросната съседка си е елементарна и нейното мнение и отношение не би трябвало да ме засяга. Но на мен ми е болно, още повече, че малката всичко разбира и не искам да се чуства пренебрегната.
На вас влияят ли ви такива неща, натоварвате ли се или наистина това са само глупости, на които не би трябвало да обръщам внимание?

# 1
  • Мнения: 5 647
Случвало ми се е нещо пободно преди време, но честно казано се старая на такива неща да не обръщам внимание, за да не се натоварвам. Поведението на въпросната госпожа е просташко и от такъв човек не знам какво очакваш. Демонстрация на симпатии към родителите на другото дете, това е. Не й се връзвай.

# 2
  • Мнения: 643
На мен ми влияят, доста такива неща, и си признавам без бой. Опитвам се обаче, да игнорирам тези най - вече мои импулси, пък и нали аз си обичам детето, какво ме интересуват другите. Лошото е че не винаги се получава, и тогава се ядосвам. Пък после ме е яд, как ще се ядосвам за такива глупости. Та така май става един безкраен кръгврат. Sick

# 3
  • Мнения: 2 751
На вас влияят ли ви такива неща, натоварвате ли се или наистина това са само глупости, на които не би трябвало да обръщам внимание?
Въобще не ми влияят.
Виж, ако въпросната жена ми е роднина, баба или нещо подобно, би ми станало криво.
Иначе к'во ми пука от някаква съседка  Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 14 133
И аз много се впрягам, като разни квартални баби тръгват да дават наставления, без да съм им ги искала.

# 5
  • Мнения: 5 622
 НА мен ми се е случвало с приятелка. Веднъж се разхождахме с нея и тя видя някакви нейни познати. през цялото врвме се радваха неистово на детенцето и, а аз както бях с нея, все едно ме нямаше, нито детето ми. Даже не го погледнаха. Е, аз верно съм чужда за тях, но някак си като видиш бебенца, поне ги поглеждаш и двечките и се усмихваш..ако не друго.


Или пък обратното ми се е случвало, аз да видя познат и да почне да се превъзнася по моето дете. Ми става ми адски неудобно, да ви кажа.....

Иначе не ми пука и не ми влияе. За мен моето дете си е най-хубаво  не виждам нищо по-нормално от това  Wink

# 6
  • Мнения: 1 172
Не ми влияе. И аз нямам еднакво отношение към съседчетата ни. Но не го намирам за елементарно или просташко. Има достатъчно други фактори, които определят това ми поведение. Един от тях е отношенията ни с родителите на детето. Ако сме си добри приятели, не виждам проблем в това да го гушкам, целувам. Ако обаче не сме толкова близки, някак си не ми се връзват такива целувки, милувки и лиготии. А и на мен не би ми било приятно някой просто съсед или познат да налита на детето ми по този начин. Всичко си има граници и те не зависят само от децата, а в голяма степен и от родителите им.
По същия начин моето дете не получава еднакво внимание от всички съседир а има  и такива, които са по-близки с другите деца. Защо трябва това да ме обижда?

# 7
  • Мнения: 6 472
Не ми се е случвало newsm78 Ако ставаше въпрос за роднина или мой приятел, който да реагира така, сигурно щеше да ми стане неприятно, но за някаква съседка хич не ми дреме. Отбягвам комуникации с нея, най- вече когато съм с детето и толкова:)

# 8
  • Мнения: 8 917
На вас влияят ли ви такива неща, натоварвате ли се или наистина това са само глупости, на които не би трябвало да обръщам внимание?
Въобще не ми влияят.
Виж, ако въпросната жена ми е роднина, баба или нещо подобно, би ми станало криво.
Иначе к'во ми пука от някаква съседка
  Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 645
Става ми леко неприятно, все пак искам винаги да сме №1 Mr. Green Но от друга страна ми се е случвало да ми го целуват лелички и трябва да си призная че ми стана още по-неприятно Sick

# 10
  • Мнения: 8 505
Напротив-би ме подразнило прекаленото внимание към дъщеря ми Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 5 183
Демонстрация на симпатии към родителите на другото дете, това е. Не й се връзвай.

Абсолютно!
Ина4е, и на мен ми се е слу4вало да се подразня от поведението на познати, които само за да направят "мили о4и" пред някого, издигат на пиедестал детето му, дори за сметка на своето! Да, имам такива познати. Sick

# 12
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не ,така е в живота едни са по-харесвани от други и не вси4ко е само розово, аз не се дразня!

# 13
  • Мнения: 1 120
Уф, аман от такива хора. Не мога да кажа , че не се дразня, но гледам да не го взимам навътре. Имала съм такива моменти, обикновено взимам детето си на ръце и се заигравам нещо с него или пък си приказваме Grinning

# 14
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
На вас влияят ли ви такива неща, натоварвате ли се или наистина това са само глупости, на които не би трябвало да обръщам внимание?
Въобще не ми влияят.
Виж, ако въпросната жена ми е роднина, баба или нещо подобно, би ми станало криво.
Иначе к'во ми пука от някаква съседка  Crossing Arms

И аз мисля така мисля. В крайна сметка всеки си има право на предпочитания - нали ... Hug Не може да искаме всеки да ни харесва - и децата ни също. Какво толкова, че не обръща внимание на детето ти - излишно е да се впечатляваш и тормозиш за подобни неща.

Общи условия

Активация на акаунт