Много моля, ако някой може да ми помогне с фенобарбитал (намери се)

  • 8 330
  • 42
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 634
Знам, че темата е за здравния, но моля не я местите за ден, за да може повече хора да я видят.

Кучето ми е много зле! Вече седмица има всеки ден много тежки епилептични пристъпи. Преди беше на фенобарбитал хапчета и не е стигал до такива кризи. Сега положението е зле -  не искам да го губим Sad
Моля ви, ако някой може да ми помогне с това лекарство(няма го по аптеките -  спряно е от производство)!

Знам, че някои ще реагират остро на тази молба, защото става въпрос за куче, но то ми е като дете -  отрасна в ръцете ми и трябва да направя всичко за него.

Заместителите, които се изписват на хора не му помагат. Снощи кризата беше много страшна и не знам дали ще издържи още една такава.

 Cry

Последна редакция: пт, 07 юли 2006, 20:28 от Mamma

# 1
  • Мнения: 5 577
 Sad За съжаление не мога да помогна, но ти пожелавам успех!  Hug

# 2
  • Мнения: 4 371
Гато..... Confused
С хомеопатия пробвала ли си?

# 3
  • Мнения: 1 107
Имам 3 хапченца, купени преди около година, дали ще ти свършат работа?
Лошото е, че не мога да видя срока на годност  Sad

# 4
  • Мнения: 5 622
Диазепам-а не му ли действа? НО той е при пристъп, да го облекчи и намали симптомите. ПОСле ходи замаяно..не е работа. Епилепсията си е тежко заболяване...Като получи пристъп, изпуска ли се?


Аз имах котка епилептик......тежко е. Ще ти спестя подробностите  Confused

# 5
  • София
  • Мнения: 1 634
Имам 3 хапченца, купени преди около година, дали ще ти свършат работа?
Лошото е, че не мога да видя срока на годност  Sad

Всяка таблетка ми е важна. При него дозата е четвъртинка на 12 часа. 3 таблетки не са малко.
Трябват ми да се стабилизира. После ще търсим заместител, но сега положението е критично.


Бубе, не става с диазепам. Да изпуска се. И се дави от лиги.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 634
Гато..... Confused
С хомеопатия пробвала ли си?

Всичко се разви много бързо. Налагаше се упойка в петък, поради друга причина и тя отключи тези пристъпи. Преди не е имало чак такива кризи, а само леки залитания и потреперване.

# 7
  • Мнения: 723
Ние имахме същия проблем когато живеех с нашите - 6 години сме гледали куче с епилепсия и напълно разбирам какъв кошмар е това...Щом прочетох темата ти, веднага се обадих да попитам нашите дали им е останало нещо, имаха, но с минал срок на годност (повече от 3 години). Много съжалявам, че не мога да ти помогна Sad Защо не се обадиш на ветеринаря да го попиташ за заместител? Знам, че в момента на пазара има доста по-добри заместители на фенобарбирала, а и той може да ти съдейства в намирането на фенобарбитал. Стискам палци да се подобри състоянието на кучето!  Praynig

# 8
  • София
  • Мнения: 1 634
Ние имахме същия проблем когато живеех с нашите - 6 години сме гледали куче с епилепсия и напълно разбирам какъв кошмар е това...Щом прочетох темата ти, веднага се обадих да попитам нашите дали им е останало нещо, имаха, но с минал срок на годност (повече от 3 години). Много съжалявам, че не мога да ти помогна Sad Защо не се обадиш на ветеринаря да го попиташ за заместител? Знам, че в момента на пазара има доста по-добри заместители на фенобарбирала, а и той може да ти съдейства в намирането на фенобарбитал. Стискам палци да се подобри състоянието на кучето!  Praynig

Много благодаря. Заместителят не му подейства. В момента не мога да кажа какво е името, защото съм на работа. Дълго име започващо с "К". Днес чакаме кръвни изследвания. Вчера мина всички рентгени -  няма други проблеми.
И понеже се влошава искаме поне временно да стабилизираме с фенобрабитал. Лекарят има ампула, ние също намерихме ампули, но те не вършат работа, защото са само за по време на пристъп, а дори няма кой да му бие инжекция в този момент.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 634
Много благодаря на Челси. Довечера ще взема от нея 3те хапченца, но те стигат за ден и половина, поради малкия грамаж.

Ако все още може някой да намери ще ви бъда много благодарна. Ще заплатя каквото е необходимо.

# 10
  • Мнения: 1 753
Аз имах същата кокерка - черна и рошава... Нямам от лекарството, но се моля да се оправи кученцето!  Praynig

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Знам, че темата е за здравния, но моля не я местите за ден, за да може повече хора да я видят.

Кучето ми е много зле! Вече седмица има всеки ден много тежки епилептични пристъпи. Заместителите, които се изписват на хора не му помагат. Снощи кризата беше много страшна и не знам дали ще издържи още една такава.

 Cry


Сигурна ли си, че са епилептични пристъпи?
Да не е от жлезата....и ние имаме кокер и мислехме, че е епилептичка, но се оказа, че се парализира заради подопашната жлеза....тази жлеза трябва периодично да се чисти от лекар....правили ли сте го?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 634
Мъжко е.
Направен му е обстоен преглед. Включително аналната жлеза. Всички показатели са добри. Чакаме кръвните изследвания днес в 3.
Аз съм в София. Кучето ми е в Плевен при родителите ми. Те се грижат от няколко години за него, защото аз не можех да го взема при мен, а сега вече за него мама и тати са му стопаните.
Не мога да успокоя майка, не е спирала да плаче от петък насам. Татко също тежко понася ситуацията. Днес след като излязат изследванията, ще му сложат още една инжекция фенобарбитал, но това не е добро решение. Даже още не знаем как ще му се отрази. Има вероятност довечера да дойдат в София с него.
Гадно е, да виждаш как се мъчи и да не можеш да помогнеш.  Cry

# 13
  • Мнения: 1 150
 Моето куче имаше същия проблем.
Днес ще ходя до майка.
Ако е останало нещо от него, ще ти го дам.
Дано не ги е изхвърлила  Praynig

# 14
  • Мнения: X
аз имах куче болно от епилепсия, наистина само фенобарбитал помага, моето живя 11 години благодарение на него, но трябва дозата да е много точна, последните години го комбинирахме и с едно лекарство за сърце ( фурантрил или нещо такова). За съжаление нямам нищо останало.
Единственият начин да го намирате е да го купувате от някой, който работи в болница и по-точно в неврохирургия.
Стискам палци и успех.

Общи условия

Активация на акаунт